Passat 5 85 kw, paljenje

Passat 5 85 kw, paljenje

Član
Ti simptomi znaju biti i kada su u pitanju gumice na diznama, znaju cesto otici na tom motoru. Set gumica za jednu diznu 15-20KM i plus obrada sjedista dizni i ruke majstora.
 
Član
Gumice na diznama, garantujem, znaci 100% prije 3 dana na passatu 6 isti slucaj, nove gumice na diznama i pali odlicno. Slobodno mu reci da to odradi i rijesit ce problem
 
Član
Gumice na diznama, garantujem, znaci 100% prije 3 dana na passatu 6 isti slucaj, nove gumice na diznama i pali odlicno. Slobodno mu reci da to odradi i rijesit ce problem
Ništa onda mu preporučim to, pa valjda će negdje u ovih par dana otjerati nekome ko zna srediti to :) Koliko bi to otprilike izašlo, okvirno?
 
Član
Mogu potvrditi da su dizne u pitanju, kod mene je nakon 800 kilometara bez pauze ugašen i posle nije htjeo, par puta se moralo verglat.
Na jednoj dizni se olabavio spoj, tad sam pogrešno kupio set dihtunga za dizne evo ih sad stoje tu, mislim da odgovaraju i na taj motor, kod mene je 2.0.
 
Pozdrav. Ja sam imao problem na golfu 5 2.0 tdi, jednom-dva puta u sedmici ISKLJUČIVO UJUTRU tj. na jutarnjem paljenu, nebitno koja temp. vani mi se znalo desiti da moram verglati auto nekih 10etak sekundi dok ne upali. Ponašalo se kako da mu fali goriva tako je palio (rezervoar vrhom PUN)................Zadnjih 6 mjeseci sam sebi sam riješio problem znaš kako......jednostavno da ostavim auto na KONTAKTU 10etak sekundi....znači ključ u bosch bravu na puni kontakt i dok otvorim garazu tamo vamo ............ nikad mi se više nije desilo da auto nije htio upaliti, pali kao raketa kad ga tako ostavim, isto kao da mu dam vremena da kompjuteri i senzori u autu odrade sve svoje..... ako će tako biti necu ni tražiti gdje je zapelo.... neisplati se da mi neko radi toga čačka po autu ako je cijena 5-10 sekundi da ostane na kontaktu samo ujutru......kasnije ga mogu paliti kako hocu....... Nek proba i tvoj drug tako ništa ga nekošta...jer je kod mene znači neki senzorski problem bio (neki senzor ili se kasno pali ili šteka pa dok ufati )..........
 
Pozdrav. Ja sam imao problem na golfu 5 2.0 tdi, jednom-dva puta u sedmici ISKLJUČIVO UJUTRU tj. na jutarnjem paljenu, nebitno koja temp. vani mi se znalo desiti da moram verglati auto nekih 10etak sekundi dok ne upali. Ponašalo se kako da mu fali goriva tako je palio (rezervoar vrhom PUN)................Zadnjih 6 mjeseci sam sebi sam riješio problem znaš kako......jednostavno da ostavim auto na KONTAKTU 10etak sekundi....znači ključ u bosch bravu na puni kontakt i dok otvorim garazu tamo vamo ............ nikad mi se više nije desilo da auto nije htio upaliti, pali kao raketa kad ga tako ostavim, isto kao da mu dam vremena da kompjuteri i senzori u autu odrade sve svoje..... ako će tako biti necu ni tražiti gdje je zapelo.... neisplati se da mi neko radi toga čačka po autu ako je cijena 5-10 sekundi da ostane na kontaktu samo ujutru......kasnije ga mogu paliti kako hocu....... Nek proba i tvoj drug tako ništa ga nekošta...jer je kod mene znači neki senzorski problem bio (neki senzor ili se kasno pali ili šteka pa dok ufati )..........
Oooj pun rezervoar :eek:, meni je čudo samo kad je kontrolna od rezerve ugašena :D
 
Član
Prijatelj me zamolio da vidim zna li ko ovdje šta bi moglo biti. Kao što naslov kaže radi se o Passatu 5, 85 kw 2000. godište. Naime ima taj problem da kada je vani hladno i toplo (nebitno koja ja temperatura), da ujutru, a nekada se zna desiti i u toku dana(iako je taj dan npr upaljen 2-3 puta), neće da upali odmah. Tek nakon par verglanja zna da sastavi. Razumijeli se neko u to? Prvo su u servisima govorila kao da je akumulator, al' isti problem se nastavio i sa novim akumulatorom.
Tu je motor u banani ..... izmjerite kompresiju pa ce sve biti jasnije.
 
Top