Oznaka države, primjer BiH !?

Oznaka države, primjer BiH !?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ako hocete da budete zakonski ispravni, kod policije na granici prolazi samo ona odvratna bijela naljepnica sa crnim slovima i to tacno propisanih dimenzija, ali ne znam koje su, a ovo na tablicama ne znaci ama bas nista ...

Sad kazu da ce nove tablice imati na sebi te oznake, ali dok to ne dodje na snazi je samo onaj starinski bijeli poster na zadnjem kraju auta.
 
Član
EU standard su ove nove tablice, sve će zemlje imati plavu traku i natpis države u budućnosti bez grba... desna strana tablica ostaje po izboru državnog ministarstva saobraćaja za svaku zemlju posebno
 
SKOYA je napisao(la):
Ima recimo i onih dobrih naljepnica providne pozadine.Samo su slova crne boje ko sto je kod mene na autu.Meni to i ne smeta jer je auto tamno zeleno a ona slova crna pa se bas i ne vidi nesto dok se ne zagledas

haha, imam istu, samo auto tamno plavo, malo ko da je primjeti a tu je,,, ;)
 
Član
ima i finih naljepnica providne crne pisana slova i krug oko njih... Ja sebi uzeo crvenu da ide uz auto :D
 
Član
Ja sam imao prvo lose iskustvo sa to navadenom naljepnicom sa oznakom eu,na hrvackoj granici kada je vidio granicar poludio,trazio mi da platim kaznu 350kn ili da neulazim u Hr,a ja na remo krenuo.Nekako se dogovorimo i odmah isjecem one zvjezdice i ostavim samo BiH.
Nasao se uvrijedjen sto jos nisu usli u Eu,a ovamo bosnjo stavio zvjezdice :cool:
 
Član
Malo cu skrenut sa teme ali moram
Slazem se sa tvrdoglavim da su mogli malo uljepsat ove nove tablice
Uradili nisu nista, samo dodali plavu traku na kojoj definitivno nema grba (po zakonima EU) vec samo stoji drzavna oznaka
Takodje spominju i neke stikere. Mogli su ih barem dizajnirat da se lijepe na tablice tako bi ih koliko-toliko uljepsali a ne da ih moramo lijepit po sajbi. Primjer za stikere na tablicama Norveska

Sto se tice naljepnice BiH ako posjedujes ovu 'novu' tablicu, ja mislim da ti nece trebati jer drzavna oznaka vec postoji na tablici
 
Član
Ja sam prešao granicu dvaput bez te naljepnice i tek sad kad čitam ovo skontao sam šta sam uradio...Kolike su kazne???
 
Član
isto kao i darko, slucajno je skinuo prije odlaska u osijek, sjetio se kad sam bio drugo auto u redu na carini :D sreca, nista ni u dolasku ni u odlasku, bila guzva pa nisu vidjeli :)
 
Član
Ma magnetna je zakon;)
Kod nas kad te zaustavi nemoze ti nista sto nemas naljepnicu jer si u svojoj zemlji,a kad planiras da ides nedje van zemlje stavis magnetnu i nems brige,kad dodjes nazad opet skines i to je to:cool:
Nevolm vidjeti fino sredjeno auto,a ono na njemu nalja(BiH) 10cm,ubi u oci:D
 
Član
Ma stace ti to,kad ti nista neznaci na granici,oni hoce samo belu sa crnim slovima......
bolja ti je varijanta magnetne:skini stavi,po potrebi;)
;)
 
Član
mtopic je napisao(la):
Ako hocete da budete zakonski ispravni, kod policije na granici prolazi samo ona odvratna bijela naljepnica sa crnim slovima i to tacno propisanih dimenzija, ali ne znam koje su, a ovo na tablicama ne znaci ama bas nista ...

Sad kazu da ce nove tablice imati na sebi te oznake, ali dok to ne dodje na snazi je samo onaj starinski bijeli poster na zadnjem kraju auta.

Da, slučajno sam saznao iz pouzdanih izvora, CRNA slova i BIJELA podloga i samo je ona važeća, lik kažnjava zbog tog, ali ni on dimenzije nema pojma koje su, ali imaju negdje u propisima :D

Kad budu nove tablice, neće više važiti ni trebati BiH naljepnice na autu... ali će nas ubijati onim glupim stikerima na prednjoj šajbi koji će biti obavezan...
 
Član
antrax je napisao(la):
mtopic je napisao(la):
Ako hocete da budete zakonski ispravni, kod policije na granici prolazi samo ona odvratna bijela naljepnica sa crnim slovima i to tacno propisanih dimenzija, ali ne znam koje su, a ovo na tablicama ne znaci ama bas nista ...

Sad kazu da ce nove tablice imati na sebi te oznake, ali dok to ne dodje na snazi je samo onaj starinski bijeli poster na zadnjem kraju auta.

Da, slučajno sam saznao iz pouzdanih izvora, CRNA slova i BIJELA podloga i samo je ona važeća, lik kažnjava zbog tog, ali ni on dimenzije nema pojma koje su, ali imaju negdje u propisima :D

Kad budu nove tablice, neće više važiti ni trebati BiH naljepnice na autu... ali će nas ubijati onim glupim stikerima na prednjoj šajbi koji će biti obavezan...

Mrzim ove stikere koji idu na sajbu, imam fobiju od tih stvari :D
Po meni bi najbolje bilo da stikeri idu na tablice i onda svake godine nova boja. Primjer Norveska:
banii086bk8.jpg
banii089gw5.jpg

Nek stave i veci stiker, nije nikakav problem sve dok je na tablici
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top