otvaranje farova golf 4 nemoguca misija?

otvaranje farova golf 4 nemoguca misija?

Član
imao far viska napuklo staklo i pokusao da otvorim sa fenom onim sto grije na viskoke temperature,ali nece pa nece,plastika se topi, puca staklo,ali da se odvoji nema sanse,ona guma kao da je od celika
postoji li neki nacin da se otvori ili nma druge nego da se lupaju stakla pa stavljaju nova ili da se uzimaju novi farovi??:icon_confused:
 
Član
ja sam par puta rastavljao farove uz pomoć električne peći,, nastimas do 100 stepeni i pustis da se pece,uzmes malo bolje rukavice izvadis i pomalo nožem odvajaš,i opet ubacis da se grije , i na kraju popusti i odvoji se,a te je mozda vec neko lijepio nekim jakim lepilom pa ih je nemoguce otvorit :cool:
 
Član
pitaj sasu mirica on zna foru za to. stakleni se ne mogu otvarati a za plasticne ima fora pa se moze odraditi a on zna jer je to radio
 
Član
lauda_bc je napisao(la):
pitaj sasu mirica on zna foru za to. stakleni se ne mogu otvarati a za plasticne ima fora pa se moze odraditi a on zna jer je to radio

svi se mogu otvoriti ako su fabrciki,mislim ako vec neko nije otvarao pa lijepim nekim super jakim lepilom :icon_smile:
 
Član
mitarMK4 je napisao(la):
imao far viska napuklo staklo i pokusao da otvorim sa fenom onim sto grije na viskoke temperature,ali nece pa nece,plastika se topi, puca staklo,ali da se odvoji nema sanse,ona guma kao da je od celika
postoji li neki nacin da se otvori ili nma druge nego da se lupaju stakla pa stavljaju nova ili da se uzimaju novi farovi??:icon_confused:
malo koristi i search a i sto se tice toga zavisi od fara, kod ovih starijih to je lakse..ima i opcija staviti u pecnicu na 120 130 stepeni desetak dvanaest min potrazit cu na drugim forumima tacno uputstvo ali otprilike tako...takodjer ako budees radio oko sjenila pazi, lijepi sa trakom koja je slabija da ne bi ostetio sjenilo.. Sa srecom.
 
Član
mogu se i stakleni otvarati ali je mnogo mnogo veci rizik od pucanja. na to sam mislio ali se nisam dobro izrazio :)
 
ne mozes rastavit fabricki far koji je ljepljen nekim sivim ljepilom, probavao sam sve moguce i nista jedino oni koji imaju metalne zabice ili neko crno ljepilo ti mogu :D
 
Član
Dzeniii je napisao(la):
ja sam par puta rastavljao farove uz pomoć električne peći,, nastimas do 100 stepeni i pustis da se pece,uzmes malo bolje rukavice izvadis i pomalo nožem odvajaš,i opet ubacis da se grije , i na kraju popusti i odvoji se,a te je mozda vec neko lijepio nekim jakim lepilom pa ih je nemoguce otvorit :cool:

probat cu ovaj u pec ubacit svejedno je napukao prije bio,a i na jednom dijelu od mog pokusaja da otvorim,ja ne znam sta je al nema sanse,plastika se topi,krivi ali da se odvoji ni da cuje,uspio sam jedan komad tog "ljepila" ili sta je vec to cudo izvadit i uzmem fen i grijem to da vidim koliko treba da se to pocne topit,i grijem grijem ali ne topi se,samo nakon par min kao izgori i postane kao spuzva nesto tako. ..

Pirelli_Im je napisao(la):
čekić ih najbolje otvara, probaj naći negdje nova stakla... meni je tako uspijelo :)
na pik-u sam te ja pitao,pa si mi rekao da je tako, izgleda da nema druge :D


elektricar je napisao(la):
ne mozes rastavit fabricki far koji je ljepljen nekim sivim ljepilom, probavao sam sve moguce i nista jedino oni koji imaju metalne zabice ili neko crno ljepilo ti mogu :D
e ovo je izgleda taj,jeste sivo i nema zabica,ima mjesto na kojem bi trebale biti ali nema ih,morat cu vidit' kakvi su mi a autu jer je ovaj bio sam za testiranje,valjda na autu nisu isti..:icon_confused:



superman je napisao(la):
mitarMK4 je napisao(la):
imao far viska napuklo staklo i pokusao da otvorim sa fenom onim sto grije na viskoke temperature,ali nece pa nece,plastika se topi, puca staklo,ali da se odvoji nema sanse,ona guma kao da je od celika
postoji li neki nacin da se otvori ili nma druge nego da se lupaju stakla pa stavljaju nova ili da se uzimaju novi farovi??:icon_confused:
malo koristi i search a i sto se tice toga zavisi od fara, kod ovih starijih to je lakse..ima i opcija staviti u pecnicu na 120 130 stepeni desetak dvanaest min potrazit cu na drugim forumima tacno uputstvo ali otprilike tako...takodjer ako budees radio oko sjenila pazi, lijepi sa trakom koja je slabija da ne bi ostetio sjenilo.. Sa srecom.
trazio sam,razgledao po raznim forumima,ima bas na youtub-u snimak kako otvara lik farove bas od gofla 4 sa fenom,procitao sam i to za sjenila da zna biti problem,hvala.
 
Član
Jednostavno, ako su ti farovi "Valeo" ili sto elektricar kaze bijelo lijepilo odnosno plastika, ne nadaj se da ces otvoriti - nemoguće
Ako su ti farovi "Hella" običnim fenom ih mozes otvoriti. ;)
 
Član
lauda_bc je napisao(la):
pitaj sasu mirica on zna foru za to. stakleni se ne mogu otvarati a za plasticne ima fora pa se moze odraditi a on zna jer je to radio
pitat' cu Saleta
otvarao sam prije od BMW e30 i oni su stakleni jos smo grijali farove na onu plinsku pec http://www.tehnomax.me/KLIME%20I%20GRIJANJE/PLINSKE%20PECI/images/Vivax%20plinska%20pec%20GH-4202.jpg ovakvu i moglo je
 
Top