Originalni i zamjenski dijelovi-kvacilo

Originalni i zamjenski dijelovi-kvacilo

Član
Pozdrav,
Ovih dana gledam kvacilo za Peugeot 207. U ovlastenom servisu je set kvacila daleko skuplji, nego kad bih to radio kod svog mehanicara. Mehanicar mi kaze da mogu otici u prodavnicu auto dijelova i izabrati kvacilo od kojeg proizvodjaca zelim. Zna li neko koje kvacilo ide za prvu ugradnju u Peugeota (koji proizvodjac), tj. koji je originalni dio i moze li se naci negdje osim u ovlastenom salonu? Takodjer, koje proizvodjace mi preporucujete i koja je, uopste, razlika izmedju originalnih i zamjenskih dijelova. Hocu li primijetiti neku razliku kad stavim kvacilo?
 
Poslednja izmena:
Član
Pozdrav,
Ovih dana gledam kvacilo za Peugeot 207. U ovlastenom servisu je set kvacila daleko skuplji, nego kad bih to radio kod svog mehanicara. Mehanicar mi kaze da mogu otici u prodavnicu auto dijelova i izabrati kvacilo od kojeg proizvodjaca zelim. Zna li neko koje kvacilo ide za prvu ugradnju u Peugeota (koji proizvodjac), tj. koji je originalni dio i moze li se naci negdje osim u ovlastenom salonu? Takodjer, koje proizvodjace mi preporucujete i koja je, uopste, razlika izmedju originalnih i zamjenskih dijelova. Hocu li primijetiti neku razliku kad stavim kvacilo?
INA ili Sachs neces pogrijesiti

Gesendet von meinem HT3 Pro mit Tapatalk
 
Član
Bas kada smo na tu temu zamjenski ili orginalni. Moze li mi neko reci zasto se toliko gotivi taj Textar, ako je made in China, a neki njemacki diskovi su na manje poznatijem glasu. Takoder ako se isti izvaga i pogleda kvaliteta obrade Textar je donji.. ?
Ovo neki pokret postao Textar pa si automatski govore Textar.... ?
 
Član
Bas kada smo na tu temu zamjenski ili orginalni. Moze li mi neko reci zasto se toliko gotivi taj Textar, ako je made in China, a neki njemacki diskovi su na manje poznatijem glasu. Takoder ako se isti izvaga i pogleda kvaliteta obrade Textar je donji.. ?
Sta ima veze gdje se pravi? To nista ne govori o kvaliteti...

Ili si i ti jedan od onih sto misli da se iPhoni prave u Kaliforniji :)

Gesendet von meinem HT3 Pro mit Tapatalk
 
Član
Sta ima veze gdje se pravi? To nista ne govori o kvaliteti...

Ili si i ti jedan od onih sto misli da se iPhoni prave u Kaliforniji :)

Gesendet von meinem HT3 Pro mit Tapatalk

Pa vjerovatno zato sto su kineski materijali manje kvalitetni ? Zar i obrada ne bi trebala da ukazuje na kvalitetu...
 
Član
Pa vjerovatno zato sto su kineski materijali manje kvalitetni ? Zar i obrada ne bi trebala da ukazuje na kvalitetu...
U kini imaš svega. Naravno i fuša. Sve zavisi koliko si spreman platiti. Kod nas cim spomenes kinesku robu, pomislis na Rajlovac (little china), i njihove trgovine...

Textar nije loš. Isto tako Ferodo. Ali naravno nisu kao Brembo, ATE ili EBC

Gesendet von meinem HT3 Pro mit Tapatalk
 
Član
U kini imaš svega. Naravno i fuša. Sve zavisi koliko si spreman platiti. Kod nas cim spomenes kinesku robu, pomislis na Rajlovac (little china), i njihove trgovine...

Textar nije loš. Isto tako Ferodo. Ali naravno nisu kao Brembo, ATE ili EBC

Gesendet von meinem HT3 Pro mit Tapatalk

Pa bas zbog toga, Interesuje me sto se taj Textar toliko velica naspram EBC-a, Bremba, ATE, TRW-a i sl.. Zimmerman isto.
U poredenju dva ista diska Zimmerman i Textar. Zimmerman puno bolja obrada, i naravno tezi vise kg.
 
Poslednja izmena:
Član
Pozdrav,
Ovih dana gledam kvacilo za Peugeot 207. U ovlastenom servisu je set kvacila daleko skuplji, nego kad bih to radio kod svog mehanicara. Mehanicar mi kaze da mogu otici u prodavnicu auto dijelova i izabrati kvacilo od kojeg proizvodjaca zelim. Zna li neko koje kvacilo ide za prvu ugradnju u Peugeota (koji proizvodjac), tj. koji je originalni dio i moze li se naci negdje osim u ovlastenom salonu? Takodjer, koje proizvodjace mi preporucujete i koja je, uopste, razlika izmedju originalnih i zamjenskih dijelova. Hocu li primijetiti neku razliku kad stavim kvacilo?

Većina renomiranih proizvođača tih setova za koje si čuo vjerovatno (LUK, Valeo, Sachs...) upravo i proizvode te dijelove za mnoge proizvođače automobila, tako da ne moraš razmišljati o tome. Tačnije, ne znam da li ijedan proizvođač auta pravi lično svoje setove te, već im prave drugi. Najbolje ti je vidjeti koji je već set na njemu, tj. od kojeg proizvođača, imaš oznake kodova na njemu vjerovatno po čemu se da znati koji je, da ti majstor to vidi i odeš i kupiš taj ako već želiš isto. Ili potražiti po internetu, ko je već skidao, zna li se čije je setove Peugeot ugrađivao u taj auto, odnosno ko im je pravio te setove incijalno. Ti što se kupuju po servisima ovlaštenim je također neko morao napraviti, a većina fabrika auta ih ne pravi sama, već unajme nekog, daju nacrte i dizajn i oni im prave to, Peugeot prepakuje to u svoju neku kutiju i da ti lafo neke garancije i povisi cijenu radi toga.

Kakav god da staviš, razlike će biti, jer kao prvo ti skidaš loš zamajac, a stavljaš nov, razlike mora biti. Naravno, osjetićeš pozitivnu razliku kako god :D. Ako kupuješ polovne aute kao i većina nas, realno i ne znaš šta to znači "originalni fabrički dio" po pitanju zamajca barem, to mogu iskusiti i uporediti samo oni koji su uzeli nov auto iz fabrike, a teško i oni, jer dok zamajac crkne, zaboraviš kako se zoveš, a kamoli kakav je bio zamajac tad :D. Ne opterećavaj se time, nađi pouzdanog i renomiranog proizvođača, dobrog majstora i to je to.
 
Top