Opasno daljinsko zaključavanje automobila

Opasno daljinsko zaključavanje automobila

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Sustav centralnog zaključavanja automobila 'na daljinu' vozači odavno uzimaju zdravo za gotovo. Najnormalnija stvar je po izlasku iz automobila stisnuti dugme na ključu i zaključati automobil. Trebamo li se ičega plašiti?

Prema riječima grupice istraživača – da! Premda je većina tehnologija na automobilima posljednjih godina višestruko unaprijeđena, sustav centralnog zaključavanja kod većine je proizvođača ostao neizmijenjen. Većina još uvijek koristi enkripcijsku tehnologiju iz 80-ih godina prošlog stoljeća što, smatraju ovi istraživači, i nije tako loše budući da bi za probijanje iste trebalo stotinjak računala i pedeset godina.

Samo što se novim tehnologijama i prisluškivanjem komunikacije između automobila i sustava centralnog zaključavanja broj kodnih kombinacija može svesti na mnogo manji broj, pa provalnik umjesto za 50 godina u vaš automobil može provaliti za 50 minuta.

Naravno, ovo je još uvijek mnogo dulje nego što je prosječnom 'operativcu' potrebno da kamenom razbije prozor vašeg automobila, no sofisticirani pljačkaši ovaj način provaljivanja mogli bi upotrijebiti na velikim parkirališnim površinama gdje bi nakon 50-ak minuta procesuiranja uslijedila simfonija stotina automobila koji se simultano otvaraju.

Zato idući put kad dođete na pretrpano parkiralište, ili se ne osjećate posebno lijeno nakon parkiranja, otključajte vaš automobil na dobri stari način – ključem u bravi.
 
Član
e hebi ga tek što sam ugradio daljinsko zaključavanje ti mi pokvari ćeif!:icon_evil::icon_mad:
 
Član
Jasta i ja kupih auto prvi put sa daljinskim i oFo sad... brisi ovo...pravit cemo se da nismo vidjeli :D
 
Član
ne pali to kod nas. vjeruj mi. sto bi se peglo 50Min kad moze lakse da udje. smijesno ako ne i zalosno. skener ulaznih frekvencija kosta preko 2000KM i mislis da bi ga koristio da ukrade golfa dvicu, cisto sumnjam jer takvi koji to kupe love vece zvijeri. Npr dijamantna zica za Lavlju kandzu kosta oko 3000KM i moze prerezati 2 eventualno 3 LK i mislis da bi tu sajlu upotrijebio na neko jeftinije auto? bi ako je lud (lopov).

podatci preuzeti sa Auto foruma u srbiji. (DAVNO NEKAD SAM OVO PROCITAO)
 
ovdje je riječ samo o frekvenciji daljinskog zaključavanja, a šta se dešava kada je centralna spojena sa alarmom, i kada se preko alarma aktivira? al džaba ti sve kad lopov zapika tvoje auto. kakvih ba 5o min, treba mu 5sek. da nađe kakav veći kamen i da ti razbije prozor, nema tu nikakve tehnologije ni mudrosti!
 
Član
Peugeot 205 GRD 1.8 je napisao(la):
ovdje je riječ samo o frekvenciji daljinskog zaključavanja, a šta se dešava kada je centralna spojena sa alarmom, i kada se preko alarma aktivira? al džaba ti sve kad lopov zapika tvoje auto. kakvih ba 5o min, treba mu 5sek. da nađe kakav veći kamen i da ti razbije prozor, nema tu nikakve tehnologije ni mudrosti!

upravo tako ;)
 
Legend
da nema tu price kad dodje mozak koji zna na sto napada,zato je vazno ne drzati naljepnice od alarma na autu,jer onda lopov i zna sta ga ceka....
ja imam alarm sa nekom blokadom alternatora,ne razumijem se u to ali inace mi kazu da je dobra stvar......al opet jebo ti to kad ti dodje mozak...
 
Član
enesss je napisao(la):
da nema tu price kad dodje mozak koji zna na sto napada,zato je vazno ne drzati naljepnice od alarma na autu,jer onda lopov i zna sta ga ceka....
ja imam alarm sa nekom blokadom alternatora,ne razumijem se u to ali inace mi kazu da je dobra stvar......al opet jebo ti to kad ti dodje mozak...

Treba drzati naljepnice od alarma da se vidi da ima, ali ne i naziv, odnosno marka alarma! Vjerujte na rijec! ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top