Oldschool limited

Oldschool limited

Član
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama -> Mercedes 280E AMG (w114)

Zamisli, posjedovat AMG model od prije ulaska AMGa u okrilje Mercedesa...uhhhhhh
A ovih sjedišta se nebi postidilo ni najnovije auto (bilo kojeg proizvođača)
 
Član
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama -> Mercedes 280E AMG (w114)

Prije 40 godina!!:icon_eek:

:icon_cry:

Fantazija!!!
 
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama -> Mercedes 280E AMG (w114)

Honda CRX 1.6-16v vs Peugeot 205 GTI 1.6 vs Renault 5 GT Turbo (1986.)


Evo sada nešto malo "novije" od one mečke. :icon_smile:
Ovaj put 3 top hot hatcha iz 80-ih, dobro su poznati i forumašima tako da neću puno filozofirati. Pogledajte kakvi su bili kao novi i kakav je "verdikt" ili "konklužn" na kraju. ;)

hondacrxpug205gtireno5t.jpg



 
Član
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama ->Honda CRX 1.6-16v vs Pug 205 GTI 1.6 vs Renault 5 GT Turbo

Ovde mi je Pug izvan konkurencije , jer nije u svojoj najačoj verziji (1.9) da bi se mogao suprostaviti eksploziji snage iz oldschool turbo motora (R5) ili orgijanju u obrtajima (CRX).
Ali najfascinantnije je koliko masa utiče (R5 samo 853kg) da auto sa samo 115KS ima takve performanse kao danas sa minimalno 170-180KS.
 
Član
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama ->Honda CRX 1.6-16v vs Pug 205 GTI 1.6 vs Renault 5 GT Turbo

djordjep je napisao(la):
Ovde mi je Pug izvan konkurencije , jer nije u svojoj najačoj verziji (1.9) da bi se mogao suprostaviti eksploziji snage iz oldschool turbo motora (R5) ili orgijanju u obrtajima (CRX).
Ali najfascinantnije je koliko masa utiče (R5 samo 853kg) da auto sa samo 115KS ima takve performanse kao danas sa minimalno 170-180KS.
Upravo to nije vrlina Puga koliko ostale dvojice sto se ubrzanja tice, ima najmanje snage po jedinici mase.Sto se tice turbo i okretaji to nije toliko bitno za krajnji rezultat.Ako imas okretaje manji ti je moment ako imas moment (turbo) manji su ti okretaji (pa zato imas duzi mjenjac) ali zato je vaznost snage po toni tezine neumoljiva.
 
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama ->Honda CRX 1.6-16v vs Pug 205 GTI 1.6 vs Renault 5 GT Turbo

1,9 verzija je dosla nesto kasnije ovo je PH1 verzija tako da nije bilo moguce ni testirati taj model 205-ice sa PH1 Peticom..Nikada vise nece biti napravljen auto kao Renault 5 GT Turbo. Sretan sam sto imam jednu istinsku legendu.
 
Član
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama ->Honda CRX 1.6-16v vs Pug 205 GTI 1.6 vs Renault 5 GT Turbo

Ima Reno i danas dobrih masina, sto se tice jebenih sportista jedino je on ostao od Francuza, Pezo i Citroen deru po limuzinama 2.7 i 3.0 motori al jbg opet se ne moze poredit 240 KS i 1700-1800 KG i Clio koji nema vise od 1100-1200 KG a ima motor od 250 KS.

Sto se tice ovih gorih legendi zalosno je sto narod o njima ne vodi racuna, u mene u komsiluku stajala je jedna 205 kad je covjek pali koda pali kombajn, slicna situacija bila je sa peticom stajal dugo dugo ispred jedne zgrade vec se pocela raspadat kontam da joj je motor kaput od stajanja gume popucale. Jbg vecina ljudi ne zna sta vozi a mladjarija koja zna vadi iz njih dusu a nista ne ulaze. Sto se mene tice odlucio bih se za 205 mada nebi se bunio ni Reno(lu):lol:
 
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama ->Honda CRX 1.6-16v vs Pug 205 GTI 1.6 vs Renault 5 GT Turbo

Hoooooooooooooonddddd-aaaaaaaaaaaaaa.!! :icon_smile:
 
Član
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama ->Honda CRX 1.6-16v vs Pug 205 GTI 1.6 vs Renault 5 GT Turbo

Peugeot 205 najzabavniji, R5 GTT najbrzi na stazi i to, kao i danas RS modeli. A Honda je dobra u svacemu pomalo :icon_biggrin:

Ev jedne slike sa drugog foruma, al komentar je zanimljiv...
401272_2876930035045_1013812926_32951478_433568309_n.jpg


Vjeruj mi, ugodnije se sjedi na straznjoj klupi neg u meganu, i stane ves masina u gepek bez frke, sto se za zutog nebi moglo rec...
 
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama ->Honda CRX 1.6-16v vs Pug 205 GTI 1.6

Slika iz EVO magazina, predzadnji broj kad su usporedjivali generacije ;)
Iako je tu trbao biti Clio RS, kao pravi nasljednik, bez obzira sto su isli na temu - turbo hot hatchevi

Ali tek ovako se vidi koliki su zapravo novi ""kompakti"" i koliko je ljepsa 5-ica turbo :icon_eek::D
 
Član
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama ->Honda CRX 1.6-16v vs Pug 205 GTI 1.6 vs Renault 5 GT Turbo

Je iz Evo magazina, taj lik radi u Evo magazinu, voza Evolution IX... :icon_biggrin:

Jel ljepsa 5-ica i ne znam, al je definitivno manja i okretnija u vecini situacija. Jucer sam se sjetio ove slike pa je zato postavio, na bajku mi pukle guma i felga tamo negdje, zovnem tatu, dodje Saxom po mene, oborimo straznja sjedista, stane bajk tu bez problema i vozi kuci. A prije nekih dvije godine smo u jaranov Hyundai Galoper pokusavali staviti moj bajk i nikako nije mogao stati, jednostavno u Galoperu nije bilo dovoljno prostora za to, iako bi covjek ocekivao da je veci auto od Saxa. Al imas mala vrata za utovar, straznja sjedista koja se ne spuste skroz nego samo malo i jednostavno bajk nece unutra. Smjesno skroz.
 
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama ->Honda CRX 1.6-16v vs Pug 205 GTI 1.6 vs Renault 5 GT Turbo

Ma svi ovi mali hot hatchevi su zbog necega posebni i imaju male tajne :icon_smile:
A ono za ljepotu, nije tu u pitanju iskljucivo ljepota linija auta ( ono cime se dici npr. AlfaRomeo) nego je tu u pitanju sklad i kompaktne dimenzije u pravom smislu.
Megane RS je unistavac ceste ali to vise nema veze sa izvornom hothatch filozofijom
 
Član
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama ->Honda CRX 1.6-16v vs Pug 205 GTI 1.6 vs Renault 5 GT Turbo

Megane jest lijep al mi je 308 dosta ljepsa pogotovo unutra.

PS. Ako je Fiat Fico sta je onda Klio :lol:
 
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama ->Honda CRX 1.6-16v vs Pug 205 GTI 1.6 vs Renault 5 GT Turbo

TEST: Alpina B8 4.6 Coupe (1995.)

Da ponovimo gradivo :D : U temi ima nekoliko auta koja su malo novija da bi se zvali oldschool, ali ja osobno smatram da generacija auta do sredine 90-ih više pripadaju oldschool-u nego modernim autima. Posebno kada se pogleda kakva je tehnologija u autima danas.
Jedan od takvih auta (na granici) je i ova Alpina. Običnim promatračima po ničemu ne otkriva da je pod haubom V8 i 333ks... :icon_biggrin:

p.s. Nešto sam već prije pisao u temi o ovom autu ali općenito (karavan, coupe, sedan i cabrio), a ovdje je veliki test coupe verzije i manja usporedba sa M3 e36 3.0 i 911 (993) mk1.

(Slike i stranice su skenirane iz novina pa su možda uočljive neke razlike u bojama ili veličini slika)

testalpinab846coupea.jpg


testalpinab846coupe.jpg


 
Top