Oldschool limited

Oldschool limited

RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama

Pozdrav ekipa, nisam dugo bio na forumu, pa evo nešto novo da bar obnovim ovu temu.


Tvornički tuning je oduvijek bio prisutan, posebno kod njemačkih brandova. A 80te su za mene bile zlatno doba, jer se takvi auti nisu svrstavali u klase po gepeku i dužini, nego zato što svi imaju zajedničke karakteristke - snaga, performanse, sportski pedigre.

Mislim da ova slika govori 1000 riječi:

u istom testu (Auto Motor und Sport 1988.) Pors 911 Turbo slant nose sa tvorničkim power kitom na 330ks, BMW M3 e30 Evolution, Opel Senator 3.6 Irmscher i ...

VW MOTORSPORT GOLF SYNCRO TURBO

6230292453_fc849293f4_b.jpg
6230292677_21851cbea6_b.jpg


vwGolfSyncroTurbo1.png


vwGolfSyncroTurbo2.png




Ovo je izravni proizvod VW Motorsport odjela, iako su im primarni cilj bile rally verzije, čak i za PikesPeak.
Ovaj cestovni se nudio po individualnoj ekskluzivnoj narudžbi i nije bio u službenoj ponudi kao npr, Golf Rally ili GTI.
Izgleda kao svaki 1.3, ali tu prestaje sva sličnost. Ovjes je 30mm niži, bazni motor je 16V KR a na njega je ugrađen KKK turbo punjač...ostalo piše u tablici :icon_biggrin:

vwGolfSyncroTurbo3.png
 
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama - VW Motorsport Golf Syncro Turbo

Na nekoj stranici sam vidio vw mk2 16s, ima u mostaru jedan isti. 16s oznake, ali izgleda zapusten, unutra je digifiz i kozni interijer, ima 16s oznake po citavom autu. Ima bbs ra i rz razlicite felge i francuske table.
 
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama - VW Motorsport Golf Syncro Turbo

Postavio sam takvog ovdje u temi, po tome što kažeš moguće je da je baš taj - GTI 16S illi Soupapes (ventila) - specijalno za Francusku ili eventualno Belgiju. Pravo iznenađenje da se vidi i u BiH. ;) Ali nevjerojatno da je zapušten, vlasnik vjerovatno ne zna šta ima. :icon_confused:
 
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama - VW Motorsport Golf Syncro Turbo

Porschefan je napisao(la):
Postavio sam takvog ovdje u temi, po tome što kažeš moguće je da je baš taj - GTI 16S illi Soupapes (ventila) - specijalno za Francusku ili eventualno Belgiju. Pravo iznenađenje da se vidi i u BiH. ;) Ali nevjerojatno da je zapušten, vlasnik vjerovatno ne zna šta ima. :icon_confused:

nekad bude preko puta autobuske stanice ovde u Mostaru. Ako znas gdje je. Uslikacu ga jednom kad bude.
 
Član
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama - VW Motorsport Golf Syncro Turbo

slikaj to obavezno ;)

@Porshefan, svaka cast... bas kao sto smo i navikli od tebe :icon_smile:
 
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama - VW Motorsport Golf Syncro Turbo

Baš me zanima je li to taj. A koliko je sličnih auta završilo na otpadu samo zbog neupućenih vlasnika, to je stvarno tužno.
 
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama - VW Motorsport Golf Syncro Turbo

Jest sigurno. I ima zvuk KR-a kad ga kresne, neki stariji covjek ga voza (40-45 godina).
 
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama - VW Motorsport Golf Syncro Turbo

Slikaj i postavi, imaš tri teme u koju može doći: ova, Old VW i zanimljivi auti u BiH. Pa biraj :icon_smile:
 
Član
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama - VW Motorsport Golf Syncro Turbo

Bas sam neki dan gledao ti profil i sto te nema.
Konacno se sa teme dize prasina ;)
Its good to have you back
 
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama - VW Motorsport Golf Syncro Turbo

Od 9. mjeseca sam počeo radit u Splitu pa sam tek sad nabavio novu "komjutersku mašinu" :icon_smile:
 
Član
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama - VW Motorsport Golf Syncro Turbo

Drago mi je da si back
 
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama

Test: Hartge e30 H26 S vs. Brabus 190E 2.6 (1986.)

Evo još jednog ekstra zanimljivog testa starih legendarnih pila. Orginal iz 86. :icon_biggrin:

Tekst je na njemačkom pa je poželjno naći nekakav prevod.

brabusvshartge.jpg



 
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama

Test: Porsche 944 Turbo vs Alpina B6 3.5 (1986.)

Ako dozvoljavate ja bi postavio još neke stvari koje pokazuju kako je to izgledalo nekad... :icon_biggrin:

Ovaj put se govori o katalizatoru kao specijalnoj stvari koju imaju samo posebne pile... Zbog te i sličnih činjenica obožavam 70te i 80te.

944turboalpinab64.jpg


klik:


 
Član
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama - Test: Porsche 944 Turbo vs Alpina B6 3.5

Katalizatori su čudo. Ja sam ih skinuo i prodao sa svakog svog auta:D
 
Top