Offshore registracija vozila

Offshore registracija vozila

Zna li neko nesto vise o ovome?Moguca prevara ili...?
http://offshoreplates.com/registracija_vozila.html
Izvedeno:
"Moje ime je Zoltan Szabo i ja sam General Manager Americke kompanije Impex Trading Ltd. Zeleo bih u nekoliko recenica da vas upoznam sa ne tako novim a opet interesantnim vidom registracije vozila.
Ukoliko imate mogucnost da vozite auto stranih registarskih tablica registracijom vozila na Cook Islands tablice dobicete mogucnost da registrujete vozilo bez troskova carine i PDV-a. Ukoliko ste vozilo uvezli iz Uurope ili Amerike mozete uraditi i povracaj PDV-a i na ta nacin ostvariti dodatnu ustedu.

Druga velika prednost ovog vida registracije jeste sto kod registracije vozila na Cook Islands tablice vozilo ne mora da buse fizicki prisutno na Cook Islands (Kukovim Ostrvima) sto znaci da vam nije potreban tehnicni pregled. Cena prve registracije sa svim troskovima je ista za sva vozila bez obzira da li se radi o novom ili polovnom vozilu. Cenu registracije neodredjuje ni cena vozila niti njegova kubikaza ili snaga vozila. Nije bitno dali vozilo poseduje EURO 1 ili EURO 7 standard ili je uvezeno iz Amerike i uopste nema mogucnost za homologaciju. Da li vozilo ima plin ili zatamljena stakla. Znaci radi se o legalnoj registraciji vozila koja neuslovljava vlasnika da se ponasa po standardima Europske unije, Amerike ili Balkana.
Slicna situacija je i sa produzenjem registracije, ona se vrsi jednom godisnje i to u MARTU i cena je ista za sva vozila.
Ukoliko imate zelju da registrujete vozillo na Cook Islands tablice a nemate dvojne papire mi vam mozemo obezbediti vozacku dozvolu izdadu sa Novog Zelanda. Vozilo se direktno registruje na vlasnika pri cemu MUP na Cook Islands odobrava privremeno mesto boravka, na osnovu te dokumentacije postoji mogucnost da se vlasniku tako registrovanog vozila izda i vozacka dozvola koju izdaje Ministrastvo na Novom Zelandu. Ova usluga se dodatno naplacuje i moguce je dobiti samo priliko prve registracije vozila i mogu je dobiti SAMO lica koja imaju registrovana vozila na Cook Islands tablice.

Vise informacija o prednostima offshore registracije vozila na Cook Islands tablice mozete naci na nasem oficijalnom sajtu. Za zadnje 4 godine registrovano vise stotina vozila a jedan deo vozila se moze videti i na ulicama glavnih gradova bivse Jugoslavije: Beograd, Novi Sad, Zagreb, Podgorica, Budva, Maribor, Ljubljana, Celje, Tivat, Banj Luka, Skoplje, Kosovo .....

Oficielni sajt
http://offshoreplates.com
Korisni linkovi za dodatne informacije:
http://offshoreplates.com/moreinfo.html
http://offshoreplates.com/vehicles_info.html
http://offshoreplates.com/vehicles.html
http://offshoreplates.com/cijenik.php

Offshore registracija vozila se odlukuje istim prednostima kao i offshore registracija kompanija ili offshore registracija plovila
Primjeri:
- Registracija plovila u Hrvatskoj sa taksama iznosi 3.000eura dok offshore registracija istog plovila na Delaware zastavu iznosi 200eura
- Godisnji troskovi jedne srednje tvrtke u Hrvatskoj na godisnjem nivou sa porezima na dobit i taksama vlasnika kompanije kostaju od 8.000-10.000eura dok troskovi odrzavanja offshore kompanije godisnje iznose $100 za odrzavanje nije potrebno placati PDV i voditi knjigovodstvo, a da ne spominjemo izbegavanje dvostrukog i trostrukog oporezivanja koje imate sa tvrtkom otvorenom u maticnoj zemlji.
- Ista stvar je i sa offshore registraciom vozila, zavisno od drzave i propisanih kriterijuma neka vozila se uopste ne mogu registrirati dok za druga skupa vozila sa velikom kubikazom adminstrativni troskovi pojedinih evropskih zemalja iznose i do 50% od vrednosti vozila (Litvania) i u vecini slucajava na to se dodaje drzavni porez na luksuz. Registraciom vozila na Cook Islands tablice drzava ne zahtijeva da se plati niti carina niti PDV niti porez na luksuz, i ukupni troskovi prve registracije su isti za sva vozila bez obzira da li je novo ili polovno, da li kosta 2.000eura ili 2.000.000eura iznosi 1.5000e za regularne tablice odnosno 2.2000 eura za personalne tablice. Produzenje registracije iznosti 500eura
Ukoliko i pored ovog iscrpnog objasnjenja i dodatnog tekstualnog i slikovitog objasnjenja na nasem oficijalnom sajtu niste nasli odgovor na vase pitanje a vezano je za nase usluge a ne za vase mogucnosti bicemo presretni da vam u najkracem roku odgovorimo na iste."
 
tome se davno doslo u kraj. nekada je to bilo idealno za vlasnike skupih auta. ali su to zabranili kod nas ;) po hrvatskoj znam da ide oduzimanje takvih auta, jer se radi o utaji poreza, voznji neregistriranog auta itd
 

MTR

Član
sve sto je bilo regano na Vanuatuu oduzeto je , a pile su bile od Maseratija,Ferrarija ,Bentley itd itd , nemeres se sa drzavom klat , donji si kako god
 
BHT Ovisnik
da,bas se sjecam i u nas je dosta malo boljih auta bilo sa vanatau tablicama,uvijek sam se pitao odakle su ovi dosli,znam da je kasnije na forumu isto bila tema o tome kako je zabranjeno i da oduzimaju
 
Tek sad vidjeh da je bila tema,izvinjavam se ;)
Sto se tice nelegalnosti...dodjem iz Italije na godisnji u Bosnu,vozim ocev Audi sa I tablicama,imam italijansku dozvolu,i regularan sam.
Zasto sa dozvolom ove drzave ne bih smio vozit u Bosni auto sa njenim tablicama?
Bosnian law fail! :icon_smile:
--------------------------------------------------------------------------------------------------
A ovo mi vec smrdi:
"U zadnjih 5 godina koliko se bavimo uslugama posredovanja pri registriranju vozila na Cook Islands tablice dobili smo na hiljade emailova u kojima nas klijenti pitaju da li oni imaju mogućnost i pravo da kao državljanin samo matične zemlje registruju svoj auto na Cook Islands tablice i da ga tako legalno voze.

U većini slučajeva na takve emailove nismo odgovarali jer smo znali da lice koje upravlja motornim vozilom stranih registarskih tablica mora imati a pri saobracajnoj i carinskoj kontroli i dokazati svoje aktivnosti i svoj angazman ili zaposlenje u nekoj stranoj državi a u većini slučajeva ta država se ne smije da se graniči sa njihovom matičnom zemljom.

Kako nam vaša prijava mesta boravka koje ste već dobili prilikom registracije vozila nije bila dovoljna da u vaše ime izvadimo vozačku dozvolu riješenje smo nasli u osnivanju offshore kompanije na vaše ime takođe na Cook Islands.

Po dobijanju riješenja o registraciji kompanije ostvarili smo pravni preduslov da u vaše ime možemo izvaditi i vozačku dozvolu."

Ono,dok se ti kurcis po Sarajevu u Eskalejdu Cook Island tablica,boss-ovi narko kartela snjiraju milione preko "tvoje" kompanije :lol:
Pretjerujem naravno,al ovo mi smrdi stvarno...
 
Član
Ti sa bilo kojom važećom dozvolom treba da možeš da voziš auto u BiH koji je na BiH tablicama. Taj auto je regularno registrovan u BiH, samim tim je sve i plaćeno prema državi i ne praviš nikakav prekršaj, carinski i sl., ne razumijem se. Ja lično vozim sa stranom dozvolom automobile po BiH sa BiH tablicama već dovoljno godina i nikad nisam imao nikakav problem, čak sam išao u Srbiju i Crnu Goru sa autom i niko me nije ništa pitao.
 
Član
Da smo u 2002-'03. god sve bi bilo super, al sad su vec svi skontali kako to ide i zabranili...dzaba je sve pokusavati, ne moze protiv zakona...;)
 
Top