Od 1. januara bez carine na polovna vozila

Od 1. januara bez carine na polovna vozila

BHT Ovisnik
zvuci dobro,po ovome bi i plin trebao pojeftiniti...

ali sve je to politika,uzimo npr. koliko su trosila auta prije 20 godina i koja je bila cijena nafte,pogledajmo 20 godina poslje,auta koja su trosila 10l danas trose 5l, gorivo je bilo npr. u njemackoj 0.75 €,danas je 1.50€,sve to Angela prati:D tako je i nama
 
Dzeniii je napisao(la):
Franki je napisao(la):
Drzavana kasa se mora punit, sad sa carinom ili nekim novim nazovi zakonom.
Gorivo poskupilo, raja pocela ugrađivat plin, i gledaj cuda, ates poskupio. I sve se vrti u krug.

pa kad nije posotjala plinska instalacija za auto, plin je bio 0,30 do 0,50 KM max
a vidi sad cijena

to se zove zakon ponude i potraznje..nema puno veze sa drzavom
 
Član
Imam ja neki biznis s picama bih poceo znaci iz Slo ili Aus zamrznute pice pa vamo po USK kantonu ... Samo nisam siguran koliko toga smijem prevoziti preko granice moglo bi se otici vise puta al da barem u jednoj turi potjeram 50 tako tih pica ,neznam bil imo problema na granicamaa. .. i da usput nemam nikakvu firmu otvoreno znaci cisto prodaja na crno kako god hocete :D:icon_biggrin::icon_biggrin:




PS : Carina ide dole ali zato sve ide gore , jutros za kafom prica lik iz opcine navodno pdv ce na 21% da naraste sad ak laze i ja vas
 
badboy je napisao(la):
Imam ja neki biznis s picama bih poceo znaci iz Slo ili Aus zamrznute pice pa vamo po USK kantonu ... Samo nisam siguran koliko toga smijem prevoziti preko granice moglo bi se otici vise puta al da barem u jednoj turi potjeram 50 tako tih pica ,neznam bil imo problema na granicamaa. .. i da usput nemam nikakvu firmu otvoreno znaci cisto prodaja na crno kako god hocete :D:icon_biggrin::icon_biggrin:




PS : Carina ide dole ali zato sve ide gore , jutros za kafom prica lik iz opcine navodno pdv ce na 21% da naraste sad ak laze i ja vas

Uzeo bi ja jednu picu, ali nemoj zamrznutu ziv bio, sta cu s'nje, bolje neku toplu, zivu :lol::lol::lol:

Ma porasce sigurno, to oni malo oci da zamazu, pa onda uvale do bubrega :lol::lol:
 
Član
LEta : naci cemo ti nesto , de ak znas koliko se otprilike toga moze pernijeti preko granice da ne zavrsim u zatvoru ili popusim neku kaznu ;):cool::cool:
 
badboy je napisao(la):
LEta : naci cemo ti nesto , de ak znas koliko se otprilike toga moze pernijeti preko granice da ne zavrsim u zatvoru ili popusim neku kaznu ;):cool::cool:

Pa zavisi ako imaju pasose, moze i pun autobus :lol::lol:

Ma nije ti se igrati sa tim, jer hrana je u pitanju, prema hrani su rigorozniji... ne znam tacno, ali 50 svakako ne bi mogao. Mislim mozes prosvercovat, ali ako te uhvate, bilo bi svasta, na nos bi ti izasle pice:lol:
 
Član
jel vi pricate o ovom
images


ili o ovom
pizza.jpg
 
Član
oboje ;)




PA dobro kontao sam nesto u tom fazonu za kucnu upotrebu ... pojma nemam trazit cu tamo po onim biznis forumima :lol::lol::lol:
 
Član
Kad govorite o povećanju PDVa, ja ću na to reći ko nas jebe, sami smo si krivi što smo stoka, koja se nazna bunit..... da je porez 100%, opet nitko nebi izašao na ulice... ali dosta offtopica. Ja bih volio samo da se smanje cijene proizvoda koji se uvoze u BiH za tih famoznih 3%, ali to ćemo dočekat NIKAD.
Što Eu nama daje zauzvrat za ovo smanjenje poreza na uvoz robe iz?
 
Član
PDV ostaje 17 % i to je malo teze promjeniti jer to vuce ogromna poskupljenja u svim proizvodima...
Nemojte zaboraviti da bi Vam bila ova carina 0% morate izvaditi obrazac euro 1 kao potvrdu da je auto proizvedeno u EU.Ako nemate taj obrazac, platice te carinu u iznosu od 13% :)
 
Top