Octavia A7

Octavia A7

Član
Pozdrav !
Odlucio sam da mjenjam auto i dobio sam dobru ponudu iz skode, da im dam svog BMW-a 530d 2001g i para koliko se dogovorimo, jer jos nije zvanicno. Sad se pitam koju skodu je bolje uzeti, obicnu octaviu ili RS paket. Ako mi neko moze pomoci da mi kaze sta je isplatnije uzeti kad vec dajem tolike pare za auto
 
Član
cuj druze iskreno malo mi je pitanje smjesno. ima ona narodna ako ne znas sta je dobro znas sta je skupo. gdje finansije ne koce naravno da je bolje uzeti RS paket ako ces auto za svoju dusu.
 
Član
lauda_bc je napisao(la):
cuj druze iskreno malo mi je pitanje smjesno. ima ona narodna ako ne znas sta je dobro znas sta je skupo. gdje finansije ne koce naravno da je bolje uzeti RS paket ako ces auto za svoju dusu.

Ma nije to da ja ne znam sta hocu, nego me zanima da li mozda RS ima neku manu na odnosu obicne octavie ili obrnuto.
 
Član
mislim da ne bi trebalo da ima mana jer motori su isti ti samo hoces da uzmes RS optic a dizel motor koliko sam skontao. to je samo do opreme ostalo je sve isto
 
Član
ja mislim da rs jos nema u ponudi kod nas ali nije to neki problem biće....

oktavija elegance 150 ps je 38.5 benzin 180ps 36.7

na to dodajes bixenon cca 1900km metalik 831 i još neke sitnice znači plus 40k

rs verzija idu motori iz golfa 7 gti ili gtd, znači tu nema puno fulanja i sad da ne lupam sumnjam da će biti ispod 45k ali tu imas svasta od bixenona posebne verzija sjedišta unutršnjosti iz vana spojlera itd...ako ideš na taj luk definitino izgleda ljepše agresivnije itd...

što se tiče motra rekao sam ti ide iz golfa 7 tgi ili gtd i koliko sam pročitao motori se tehnološki razlikuju kao nebo i zemlja od ovih standardnih iako je razlika u ps mala...180 vs 210 i 150 vs 185.

Ja sam se razočarao kad sam vidio da je ovaj drugi auspuh fejk
imag0436.jpg

imag0441.jpg

imag0438.jpg

imag0439.jpg

http://new.skoda-auto.com/en/models/new-octavia-rs/
imag0432.jpg
 
druze ja radim u škodi prije septembra ili oktobra nece ni jedna rs-ica uci u bih mi smo ih do sad naručili 4 ili 5 komada imaju jos 3 u pripremi da se poruče da i sve sve su dizeli od 180ks ni jedan nije benzinac poručen. U svakom slučaju ako imas malo vise keša bolje je rs uzet jer taj auto je ljepši od obicne oktave a razlika u cijeni nije uopšte nesto velika
 
Član
Schumacher je napisao(la):
druze ja radim u škodi prije septembra ili oktobra nece ni jedna rs-ica uci u bih mi smo ih do sad naručili 4 ili 5 komada imaju jos 3 u pripremi da se poruče da i sve sve su dizeli od 180ks ni jedan nije benzinac poručen. U svakom slučaju ako imas malo vise keša bolje je rs uzet jer taj auto je ljepši od obicne oktave a razlika u cijeni nije uopšte nesto velika
kviko ? :)
 
Član
šta je sa auspuha, stvarno smiješno... Neka se srame i jedan i drugi, ova cjevčuga, niđe veze :lol:
 
aServis je napisao(la):
Schumacher je napisao(la):
druze ja radim u škodi prije septembra ili oktobra nece ni jedna rs-ica uci u bih mi smo ih do sad naručili 4 ili 5 komada imaju jos 3 u pripremi da se poruče da i sve sve su dizeli od 180ks ni jedan nije benzinac poručen. U svakom slučaju ako imas malo vise keša bolje je rs uzet jer taj auto je ljepši od obicne oktave a razlika u cijeni nije uopšte nesto velika
kviko ? :)

kakav kviko druze:)
 
Član
a sta uradise od auspuha, cirkus:lol: da su i ovaj gdje je stvarni uradjen kako valja a i on je ocajan :lol:
nazalost pocelo se stediti svuda
 
Član
Ljudi da se malo ispravim ovaj auspuh je samo na dizel verziji...

I pazite sad ovo za okruglo 43 hilje dobijete 220ps rs verziju :) aka (golf 7 gti motor) ako uzmemo da za 41...2 ide elegance 2.0 sa 150ps xenonima i jos nesto sitno opreme.....
 
Član
ma sad je to sve tu negdje al octavija jeste dosta jeftinija i nemože se pogriješiti jer su i oni pojačali kvalitetu a motor ko motor isti je i u vw. ma meni je strašno da evo i u VW recimo za 1500 nadoplate dobiješ 4motion... pa prije je to bilo nezamislivo koliko se trebalo dodat mogao si dobar motor uz auto uzeti
 
Top