Novi Volkswagen Golf R: prve zvanične slike

Novi Volkswagen Golf R: prve zvanične slike

Član
Harli_team je napisao(la):
George je napisao(la):
Harli_team je napisao(la):
George je napisao(la):
R se ne kupuje zbog R optike!!! Boki vam je sve rekao... što se mene tiče prednja maska može bit i klasična od sedmice hehe nije u njoj stvar ;)

Slažem se da nije samo optika, ali je R uvijek s kilometar razdaljine se mogao poznati da je R, em po zvuku em po izgledu. Kao što rekoše jedino nazad drugačiji od seriskog. Ovo sad :icon_rolleyes:

meni baš ovako fora :icon_biggrin: još samo da je običan ispuh nazad hehe kad se raja nalozi konta ono optika bezze sad cu mu pokazat ccc

Dosta je stvar ukusa isto, a o tome se naravno ne raspravlja. Jučer sam imao priliku pratiti engleza R32 peticu, prvi put sam takvu uživo vidio, neakav klinjo voza max 20 god...:icon_cry:

e to je već auto :123:
 
Član
Ovo su opet neki špekovi i psovi

pa evo pogledajte ovaj r line, izbacite ps zadnje dijela sa dvocijevkama i imate ove gore slike....
http://www.youtube.com/watch?v=rAb9Texrf7A

znal neko šta o novim motorima 204 i 240 biturbo što vw treba da izbaci u dizel verziji?
 
Član
aServis je napisao(la):
Ovo su opet neki špekovi i psovi

pa evo pogledajte ovaj r line, izbacite ps zadnje dijela sa dvocijevkama i imate ove gore slike....
http://www.youtube.com/watch?v=rAb9Texrf7A

znal neko šta o novim motorima 204 i 240 biturbo što vw treba da izbaci u dizel verziji?
ja sam načuo da će prvi diesel biturbo dobiti nova generacija passata i to već iduće godine... iskreno se i nadam jer tad bi nekad bio red staro za novo heeh



evo ga

Next Volkswagen Passat Coming in 2014 with New Bi-Turbo TDI Engine

VW has recently launched an all-new MQB platform and one of the first future vehicles that will be underpinned by it is the Passat, which is expected to receive a new generation in mid-2014.

The vehicle will be a tad larger than the current generation and while the sedan and the estate will keep their identity, the CC model will be moved upmarket, being slotted between the Passat and the Phaeton, with the carmaker expected to also introduce coupe and convertible versions.

As for the tech goodies that will hide under the hood, VW is believed to be developing a new biTDI (bi-turbo TDI) diesel that should offer at least 200 hp. Another important novelty should be a plug-in hybrid version using a 1.4-liter turbocharged petrol unit and an electric motor, with its combined output sitting at 170 hp and its electric-only range at 50 km (31 miles). VW should also offer turbocharged petrol units (TSIs) with displacements of 1.4, 1.8 and 2.0 liters, with outputs ranging between 130 and 250 hp.
 
Član
ode optimalnih 100-120 ks u pm :)

vidim da ima fejsliftovani a4 ima motor od 150 dok pasat jos nema...
 
Član
aServis je napisao(la):
ode optimalnih 100-120 ks u pm :)

vidim da ima fejsliftovani a4 ima motor od 150 dok pasat jos nema...

vjerovatno neće ni biti jer ako novog najavljuju do godine, onda nema facelifta. nadam se samo da će konačno unutrašnjost izmjeniti uz motore
 
strasno auto samo su meni puno ljepse one dvije cijevi na sredini nego ove 4.....nekako su bile karakteristicne,zadnji kraj je bio agresivniji :icon_rolleyes:
 
Član
Ev gledam nešto sitno eura je jeftini od s3 a oko 8eura skuplji od gtia

Prije na 6...5 ...i nazad interijer je bio za 2-3 klase bolji, ljepši od standardne opreme ovo sada je skoro pa isto u odnosu na higline recimo...

sad za iste pare sve zavisi šta volite možete da kupite gtia i 2.0 dizel sa dsg, i ostalim sitniciama...pa ko šta voli....što mi je nako beze :)
 
Član
2rm44lw.jpg
33nfgwh.jpg
2i6yirk.jpg
wrx9c2.jpg
xnargh.jpg
15i4589.jpg
19107o.jpg
2cyic5v.jpg
2i6yirk.jpg
28jy64i.jpg
2ic3yb8.jpg
 
Član
Možda će neki od budućih vlasnika odlučiti da prišarafe branik sa Golfa 6 R, jer je ovaj na R sedmici, po meni, totalno nezanimljiv.
Evo kako to izgleda da običnim sedmicama.

emlk.jpg

gwbx.jpg
 
Član
izgledat ce on opet agresivno i biti ce pojava uzivoo..samo nije toliko prenapadan kao ostali predhodnici..po meni od R serije MK4 i MK5 najaci..definitivno..;)
 
Super Moderator
Pa sedmica gti vec ima par u sarajevu na cesti?
Izgleda on super, a ono sto je najbitnije su performanse.. Ima strasno ubrzanje za 300KS ;)
 
Top