Novi Volkswagen Golf R: prve zvanične slike

Novi Volkswagen Golf R: prve zvanične slike

Član
vw%20golf%20r%2043.jpg


Nezvanične informacije su sada i potvrđene, novi Volkswagen Golf R raspolaže sa 300KS, a zvanična svetska premijera će biti održana sledećeg meseca na Salonu automobila u Frankfurtu.

Dakle, pod haubom se nalazi 2,0 litarski četvorocilindrični turbo benzinac sa 221 kW/300KS pri 5500-6200 o/min. i 380 Nm obrtnog momenta pri 1800-5500 o/min., pogon je na sva četiri točka, a izbor menjača se svodi na šestostepeni manuelni i opcioni DSG.

Novi Golf R sa manuelnim menjačem će od 0 do 100 km/h ubrzavati za 5,3 sekunde, sa DSG-om za 4,9 sekundi, dok će maksimalna brzina u oba slučaja iznositi elektronski ograničenih 250 km/h.

vw%20golf%20r%20433.jpg


Takođe, novi Golf R je između ostalog dobio i sportski izduvni sistem sa četiri izduvne cevi, aero body kit, točkove od 18 inča, modifikovano ogibljenje (za 20 mm je niži od običnog Golfa i za 5 mm od Golfa GTI), XDS, DCC sistem (sa četiri moda – Eco, Normal, Individual i Race), bi-xenon prednja svetla, LED zadnja svetla, kao i jače kočnice i dorađeni enterijer (alkantara, sportski trokraki volan...).

Cena za sada još nije poznata ali se ranije nezvanično pominjala cifra od oko 40.000 evra.

izvor
 
Legend
bit ce i prednji i zadnji branik dosta agresivniji, buduci da je i GTIjev na taj fazon, i ovdje ce imati vece otovre naprijed, nazad isto..
 
Član
Ovo su tvornicke slike, znaci izgledat ce tako. Meni izgleda odlicno, straga su mozda malo diskutabilne ove 4 cijevi auspuha, ali, to se lako sanira :icon_biggrin:

Sto se ostalog tice, ekstra je. Potpuno iskljucivi ESP, 4.9 do stotke model sa DSGom, Haldex 5-e generacije, poluaktivni ovjes serijski.
Jos bude li se dobro vozio kao GTI, mogao bi biti najbolji auto u klasi...
 
Član
R se ne kupuje zbog R optike!!! Boki vam je sve rekao... što se mene tiče prednja maska može bit i klasična od sedmice hehe nije u njoj stvar ;)
 
George je napisao(la):
R se ne kupuje zbog R optike!!! Boki vam je sve rekao... što se mene tiče prednja maska može bit i klasična od sedmice hehe nije u njoj stvar ;)

Slažem se da nije samo optika, ali je R uvijek s kilometar razdaljine se mogao poznati da je R, em po zvuku em po izgledu. Kao što rekoše jedino nazad drugačiji od seriskog. Ovo sad :icon_rolleyes:
 
Član
Harli_team je napisao(la):
George je napisao(la):
R se ne kupuje zbog R optike!!! Boki vam je sve rekao... što se mene tiče prednja maska može bit i klasična od sedmice hehe nije u njoj stvar ;)

Slažem se da nije samo optika, ali je R uvijek s kilometar razdaljine se mogao poznati da je R, em po zvuku em po izgledu. Kao što rekoše jedino nazad drugačiji od seriskog. Ovo sad :icon_rolleyes:

meni baš ovako fora :icon_biggrin: još samo da je običan ispuh nazad hehe kad se raja nalozi konta ono optika bezze sad cu mu pokazat ccc
 
George je napisao(la):
Harli_team je napisao(la):
George je napisao(la):
R se ne kupuje zbog R optike!!! Boki vam je sve rekao... što se mene tiče prednja maska može bit i klasična od sedmice hehe nije u njoj stvar ;)

Slažem se da nije samo optika, ali je R uvijek s kilometar razdaljine se mogao poznati da je R, em po zvuku em po izgledu. Kao što rekoše jedino nazad drugačiji od seriskog. Ovo sad :icon_rolleyes:

meni baš ovako fora :icon_biggrin: još samo da je običan ispuh nazad hehe kad se raja nalozi konta ono optika bezze sad cu mu pokazat ccc

Dosta je stvar ukusa isto, a o tome se naravno ne raspravlja. Jučer sam imao priliku pratiti engleza R32 peticu, prvi put sam takvu uživo vidio, neakav klinjo voza max 20 god...:icon_cry:
 
Top