Nizak pritisak u leru?

Nizak pritisak u leru?

-Suki- je napisao(la):
ti nerazumes da sa 15W 40 ce stalno svijetliti lampca :icon_rolleyes:

nemojmo zaboraviti da je u 20w60 jos nasuo aditiv za pospješenje pritiska...tacnije med nepoznate gradacije...pretpostavljam 300W250 bi to bilo u prvodu

Savjetovao sam mu da naspe to ulje i zamjeni uljnu pumpu... on je nasuo 20W60 + neke aditive i opet ima slab pritisak... moze biti do uljne pumpe ili do pregustog ulja... mada i leteci lezajevi nemaju adekvatno podmazivanje sa tim pekmezom, mislim da je turbina odradila svoje... kao sto suki kaze, daj njemu auto i on ce ga nakon 20 km zakucati :D
 
Član
ovako su moji leteci izgledali prilikom preventivne zamjene, preventivne jer nije svijetlila lampca :lol:

970993_612275365458780_286311461_n.jpg
 
Član
Pa vi ljudi lupate ko maksim po diviziji...
molim vas, hvala na zalaganju ali zašto ne pročitate moj post do kraja.
evo ga sve sam objasnio hronološkim redosljedom na linku ispod
http://www.bhtuning.com/nizak-pritisak-u-leru-t-90012.html#pid1264413
prije nego što ste počeli pisati dalje...

-Suki- je napisao(la):
e sad drama nastaje kad se auto istjera na autoput pa se malo brze vozi sto kad se ulje ugrije i razrijedi, ponov se pali lampica, pisti zvizdi i ako je 20w60 unutra

Fino sam na postu napisao da sa jačim uljem ili aditivom svejedno, nemam problema sa paljenjem lampice u vožnji -pod gasom,večim obrtajima,niskim obrtajima na autoputu.

-Suki- je napisao(la):
ti nerazumes da sa 15W 40 ce stalno svijetliti lampca :icon_rolleyes:

nemojmo zaboraviti da je u 20w60 jos nasuo aditiv za pospješenje pritiska...tacnije med nepoznate gradacije...pretpostavljam 300W250 bi to bilo u prvodu

opet nisam uopšte to napisao da sam nasuo aditiv, jesam u 10w/40 ulje napisao na postu :cool:

FirellesMonster je napisao(la):
Savjetovao sam mu da naspe to ulje i zamjeni uljnu pumpu... on je nasuo 20W60 + neke aditive i opet ima slab pritisak... moze biti do uljne pumpe ili do pregustog ulja... mada i leteci lezajevi nemaju adekvatno podmazivanje sa tim pekmezom, mislim da je turbina odradila svoje... kao sto suki kaze, daj njemu auto i on ce ga nakon 20 km zakucati :D

kako misliš zakucati?

toki je napisao(la):
Kakav je zvuk motora? Prije nego se posumnja na lezajeve radilice, obicno se na osnovu lupanja i "mljevenja" moze dijagnosticirati.

S ovim motorom moze biti neki bezveze problem, ali posto mu je sve zivo rađeno, teško je odrediti problem. Ja bih krenuo od pumpe ulja.

A zna se desiti da majstori rade generalku, ali poslije na zalost motor bude samo za staro zeljezo.

Auto nakon okretanja ključa radi ko traktor, ama baš ko traktor isto se čuje, isto trese isto se ponaša.
Ne bi bilo loše da izčitate moj post gore još jednom, stavio sam link na početku.
Al u svakom slučaju hvala suki,fireless i toki
čim dođem do nekih para zamjenit ču ovo 20w50, za 15w40
koji savjetujete,mannol,ina delta?

zamjenit ču uljnu pumpu pa čemo vidjet, dok ne dođem do neke love vozit ču ga ovako pa kad odradim gore navedeno javim vam se opet.
molio bi sukija da objasni to 20km,
ne kontam da ti pogledaš auto ili šta
poz

p.s

allroad je napisao(la):
Lezajeve koje ti je on spomenuo za pritisak, vjerovatno je mislio na lezece lezajeve a ti su na radilici, ne skida se glava motora koliko ja znam jer je do dole u bloku.. Imaju leteci i lezeci lezajevi, za lezece ne znam jel stvaraju problem sa pritiskom ulja al leteci ako ne valjaju, pritisak ulja ne valja
Ja se sjecam da si ti pisao da si motor generalno radio, i trebao si odma majstoru vratit auto i reci rastavljaj opet i radi ponovo. Gusce ulje nije rjesenje problema, moze malo pomoci ali nije to to, taj auto bi trebao moci 10w40 da koristi

znal iko kakav uticaj onda imaju ti ležeći ležajevi na pritisak ulja? što mi je majstor spomenuo da se skida motor, nije me valjda htjeo izradit...
i kakve veze turbina ima sa pritiskom?
 
Da bi samo zamjenuo letece lezajeve na motoru, nemora se motor vaditi.. samo se skine karter... ko god ti drugacije kaze budi siguran da ti hoce vise love uzeti..

turbina ne utice na pritisak ulja ali zato pritisak ulja ima veze sa turbinom.. jer ako ti je slab pritisak, turbina ima slabije podmazivanje i odu one mesingane piksne jer tada ima veliko trenje i trose, pocne turbina bacati ulje na sve strane...

rekao si da ti motor tuce kad ga tek upalis... to je znak da se hidropodizaci cuju a mozda cak i leteci u prvim momentima palenja... budi siguran da sa tim uljem neces dugo voziti motor ;)

a to da ce ga suki za 20 km zakucati... podrazumjeva se da ce ga nakon 20 kilometara voznje sprziti, zakucati, zaribati.. kontas :D

P.S. vidim da si pitao kako leteci lezajevi uticu na pritisak ulja... evo jedno jednostavno objasnjenje: lezajevi uticu tako sto smanjenjem zazora izmedju lezajeva raste pritisak, povecanjem zazora pada pritisak.. pritisak vodovoda je uvijek isti, ali kad prstom zapusis crijevo, onda dobijes velik pritisak i voda prska dalje ;)
 
Član
FirellesMonster je napisao(la):
Da bi samo zamjenuo letece lezajeve na motoru, nemora se motor vaditi.. samo se skine karter... ko god ti drugacije kaze budi siguran da ti hoce vise love uzeti..

turbina ne utice na pritisak ulja ali zato pritisak ulja ima veze sa turbinom.. jer ako ti je slab pritisak, turbina ima slabije podmazivanje i odu one mesingane piksne jer tada ima veliko trenje i trose, pocne turbina bacati ulje na sve strane...

rekao si da ti motor tuce kad ga tek upalis... to je znak da se hidropodizaci cuju a mozda cak i leteci u prvim momentima palenja... budi siguran da sa tim uljem neces dugo voziti motor ;)

a to da ce ga suki za 20 km zakucati... podrazumjeva se da ce ga nakon 20 kilometara voznje sprziti, zakucati, zaribati.. kontas :D

a kontam hehe dobar je...
to je što se tiče letećih
pitao sam za ležeće, na radilici....:icon_sad:
koliko sam razumio allroad

p.s dakle ako sam te skontao moguče je da su ležeći istrošili na neki način, povečali zazor tako?
promjenom bi možda riješio problem?
 
Član
Drug moj, ako je bila generalna, mjenjani su svi ti "pristupacniji" lezajevi. Taj majstor ako ga je uspio rasklopit i skloppit ne bitno kako sad, cijenim da moze procjenit dal su lezajevi losi kad je drugi put skido karter. Eh sad kazes uljnu pumpu je probo i baca ulje , vjerovatno je u rukama probo i to mu ne znaci nista. Ti sad imas problem na 3 mjesta: 1 Lezajevi pomocne bregaste osovine(vrlo moguce) 2 da gubi pritisak na bregastoj osovini( rijetkost) i ta uljna pumpa koju je on probo tako kako je probo. Tebi su 90% otisli lezajevi pomocne bregaste i da bi se zamjenili pozeljno je izvadit motor, sto ti je i reko majstor taj drugi. Ovo sve pod uslovom da ti je struja u redu i da te ne jebe tabla i davači. eto toliko
 
S@jko je napisao(la):
Drug moj, ako je bila generalna, mjenjani su svi ti "pristupacniji" lezajevi. Taj majstor ako ga je uspio rasklopit i skloppit ne bitno kako sad, cijenim da moze procjenit dal su lezajevi losi kad je drugi put skido karter. Eh sad kazes uljnu pumpu je probo i baca ulje , vjerovatno je u rukama probo i to mu ne znaci nista. Ti sad imas problem na 3 mjesta: 1 Lezajevi pomocne bregaste osovine(vrlo moguce) 2 da gubi pritisak na bregastoj osovini( rijetkost) i ta uljna pumpa koju je on probo tako kako je probo. Tebi su 90% otisli lezajevi pomocne bregaste i da bi se zamjenili pozeljno je izvadit motor, sto ti je i reko majstor taj drugi. Ovo sve pod uslovom da ti je struja u redu i da te ne je*e tabla i davači. eto toliko

Ne treba mu struja da cuje kako motor rokce ko Perkinskonov motor kad ga tek upali :lol: iznio je on dovoljno cinjenica da smo zakljucili da struja nije u pitanju :icon_smile:
 
Član
S@jko je napisao(la):
Drug moj, ako je bila generalna, mjenjani su svi ti "pristupacniji" lezajevi. Taj majstor ako ga je uspio rasklopit i skloppit ne bitno kako sad, cijenim da moze procjenit dal su lezajevi losi kad je drugi put skido karter. Eh sad kazes uljnu pumpu je probo i baca ulje , vjerovatno je u rukama probo i to mu ne znaci nista. Ti sad imas problem na 3 mjesta: 1 Lezajevi pomocne bregaste osovine(vrlo moguce) 2 da gubi pritisak na bregastoj osovini( rijetkost) i ta uljna pumpa koju je on probo tako kako je probo. Tebi su 90% otisli lezajevi pomocne bregaste i da bi se zamjenili pozeljno je izvadit motor, sto ti je i reko majstor taj drugi. Ovo sve pod uslovom da ti je struja u redu i da te ne je*e tabla i davači. eto toliko

e svaka čast, hvala ti
ići ču redosljedom, tablu i davače sam provjeravao kod električara, sve ok
sljedeće je pumpa i ulje svakako, najeftinije
ako ni to ne bude javim
pa sljedeča faza su Lezajevi pomocne bregaste osovine :cool:
uvijek zaboravim ovo, znam da su neki ležajevi ali nikako da ukapiram...

samo ne razumijem kako majstorima nije nikako do toga da objasne fino čovjeku o čemu je riječ (ili ne znaju...). sve bi bilo tako lakše da oni ustvari odrade svoj posao a ne da ja moram da tražim po forumima i mučim i sebe i vas, da dođem do nekih solucija i rješenja. ja se 6-7 mjeseci patim i tražim savjete od ljudi na ulici,komšija,internet više sam počeo dijeliti letke da mi ko javi o tom problemu
istina ovaj zadnji mi je spomenuo te l. bregaste, traži mi joju i po jbg...
 
Član
ne zezaj se sa letecim jer su mjenjani pri generalnoj. Pomocna bregasta te zeza, ili pumpa. i vrati normalno ulje 15 40
 
Mi sa foruma cemo ti popraviti motor, kakvi ti salabajzeri i tzv. majstori :D jbt to je jednostavan motor da se da srediti za dan da radi kao sat, neznam sta tu ima komplikovano... taj majstor sto ti je radio generalku, nemoj ga vise zvati majstorom, smisli neki novi naziv za njega :D :lol::lol:
 
Top