Nissan Almera 1.4 kupovina

Nissan Almera 1.4 kupovina

Mislio sam da kupim Nissan Almera 1.4. Sada da li mi mozete reci da li su skupi dijelovi za njega? Kako se ponasa u brdu sto mi je najvaznije? Hitno mi je! Hvala unaprijed i lijep pozdrav!
 
Član
Imao sam 2 nissana + ovaj sad i imam samo pohvale,normalno svako auto se kvari al poznato je da su japanci izdrzljivi!
Nikad nisam imao neki veci belaja osim standardno sto ide...dakle stabilizatori,ramena,kocnice,ulje itd...
Sto se tice stari prica da nema djelova i ostalog...to slobodno mozes zaboraviti...sve se moze naruciti i dodje brzo tako da i to nebi trebalo predstavljati problem.
Sad konkretno za ovu almeru sto planiras uzet(predpostavljam da je n15)sam na forumima citao samo ok stvari(jer je ona bas nissan proizvod u fulu) dok su se na n16(drugu generaciju) ljudi zalili,mislim da je imala neki problem lancem ili cim vec...uglavnom neki se k.dogodi i sjebe motor:)
Sto se tice brda(zavisi koliko brdo) kao i svaki manji motor-nemos ocekivati da ide glatko ali ako nije neko extra brdo-nebi trebao imati problema.
Ukratko...tesko se zeznut s japancima...dakle kupuj:cool:
Poz
 
Logitech_ je napisao(la):
Hvala puno! A koje su cijene dijelova otprilike? Ima li kakvih chipova za njega?

dijelovi su skuplji u odnosu na Golfa 2 ali su izdrzljivi ko sto kolega napisa, a sto se tice CHIP-a, bolje kupi sebi kakvog 2.0 16V pa chipuj, mani se corava posla, da ti je 1.4 da malo trosi a da ide ko 2.0
 
GreenDevil je napisao(la):
Logitech_ je napisao(la):
Hvala puno! A koje su cijene dijelova otprilike? Ima li kakvih chipova za njega?

dijelovi su skuplji u odnosu na Golfa 2 ali su izdrzljivi ko sto kolega napisa, a sto se tice CHIP-a, bolje kupi sebi kakvog 2.0 16V pa chipuj, mani se corava posla, da ti je 1.4 da malo trosi a da ide ko 2.0

Aha. Sta mislis kako ide uz brdo kad je pun?
 
Logitech_ je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
Logitech_ je napisao(la):
Hvala puno! A koje su cijene dijelova otprilike? Ima li kakvih chipova za njega?

dijelovi su skuplji u odnosu na Golfa 2 ali su izdrzljivi ko sto kolega napisa, a sto se tice CHIP-a, bolje kupi sebi kakvog 2.0 16V pa chipuj, mani se corava posla, da ti je 1.4 da malo trosi a da ide ko 2.0

Aha. Sta mislis kako ide uz brdo kad je pun?

pa ide ko i svaki 1.4 :lol::lol: ne mozes ocekivat da ce povuc uz brdo pogotovo kad je pun...
trebas probat to auto jer ne vjerujem da je to iko na forumu imao
 
Top