Nirburgring zabranjuje postavljanje brzinskih rekorda

Nirburgring zabranjuje postavljanje brzinskih rekorda

Putovanja.ba
Administrator
sudar%20n.jpg

Kako prenosi B92, menadžment trkačke staze na kojoj najveći broj proizvođača testira svoje nove modele i beleži vremena koja su referentna u automobilskoj industriji, zabraniće merenje brzinskih rekorda iz bezbednosnih razloga.

Povod za ovakvu odluku je nesreća koja se dogodila krajem marta, tokom trke VLN Endurance šampionata, kada je automobil izleteo sa staze, preleteo preko zaštitne ograde i usmrtio jednog gledaoca. Ubrzo posle nesreće, rukovodstvo Nirburgringa postavilo je ograničenje brzine na krivini Flugplatz, na kojoj se dogodila tragedija. Od tada, uvedena su ograničenja i na drugim sektorima staze gde se postižu velike brzine.

Menadžment je saopštio da će zabrana beleženja brzinskih rekorda biti ozvaničena krajem godine, ali su proizvođači automobila već obavešteni da zbog ograničenja brzine neće moći da mere rekordna vremena, čak i ako su zakupili celu pistu za testiranje. Jedna od prvih "žrtava" ove zabrane je švedski proizvođač super-sportskih automobila, Koenigsegg, koji je najavio da će pokušati da postavi rekord staze sa svojim modelom One:1, ali su zbog odluke čelnika Nirburgringa ti planovi trenutno zamrznuti.
 
Član
Neda njemac švedu da obori rekord...tako čitajte. Nesreca se dogodila u šampionatu a ne pri obaranju rekorda nekog vozila. Smrdi im priča
 
Član
Zalio se koenigsegg valjda, al nista od toga... taman kad su napakovali sve da skinu rekord...
 
Ionako su u financijskim g....., a sad će potonuti još dublje. Koji je smisao razvojnih centara Jaguara, Nissana, Porschea i ostalih, koji je smisao utrkivanja ili bilo čega vezanog za motorsport ako ovo rade od staze. Bolje bi bilo da ga skroz zatvore i da ga prekrije šuma nego ova debilna pravila.
 
Član
Po meni jedina prava mjera za svako auto je krug nurburgringa. Apsolutno me ne zanima od 0-200 ili jos gluplje 402m. Los potez i kao sto rece porschfan pred zatvaranjem su. I ptice na grani znaju da one:1 je trenutno mjera i njegovo postavljanje rekorda nije upitno samo pitanje je koliko ce skinuti od rekorda i da li je dostizan
 
Član
a meni opet svejedno koliko isao na ringu, postujem tu stazu i sta predstavlja ali kakve ja koristi imam sto je neki auto sa vjesanjem kao kamen (kao onaj civic) postavio nekoi vrijeme!
 
Vrijeme kruga na ovoj stazi je najviše vezano za marketing i reklamu, pa tek onda za krajnje mogućnosti auta. Ali mora se znat da ni jedno auto koje je služilo za obaranje rekorda nije kao serijsko kakvo izlazi u prodaju. Individualni testovi to najbolje pokazuju.
 
Top