New Beetle pitanje?

New Beetle pitanje?

Član
U svakom slucaju, hvala na savjetu, mislio sam da cu malo vise pomoci dobiti :lol:
al' nema neg' na kanal pa udri mujo :lol:
 
Član
Na kanal pa vidi do cega je :cool: na kraju krajeva nadji kakav fin auspuh pa stavi umjesto toga ako je los.
 
Član
E sad novi problem, da ne otvaram i novu temu..

Prije dvije noci, u voznji mi prestalo raditi puhanje (ventilacija) u autu, posto je noc bio, ostavim ga
nista nisam dirao.
Sutradan odem na posao, zovnem oca da ispita osigurace, mozda je to.

Ispitao, kaze svi ispravni. Nista vise nije dirao. Ja poslije posla dodjem kuci,
krenuo u grad, auto vergla al' nece da sastavi.

Jutros ustanem ranije da pregledam ja svojim ocima osigurace i ostalo sto mogu. Sve uredu.
Okrenem kontakt, nikakve se lampice ne pale, ne daje naznaku da je uopste kontakt okrenut.
Krenem paliti, puf sastavi, upali.. Radi dvije sekunde i opet se ugasi.

Kaze mi majstor jedan najvjerovatnije kod kljuca. Odma sjednem u drugo auto, kod autoelektricara
ispita kljuc, kaze sve uredu sa kljucem.

I na kraju zovnem ovlasteni VW servis u Bihacu, objasnim simptome, kaze 100% kljuc.
Pa da pokusam i ovdje, neko imao slican problem? Neku ideju? :)
 
Član
kod kljuca nije ok, ako imas rezervni probaj sa njim, sto se tice ventilatora to su najvjerovatnije cetkice otisle na njemu ako dolazi struja do njega.
 
Član
Kazem ti, nosio kod Anela na Kamenicu, ispitao kljuc kaze on da je 100% uredu. A ovamo sa druge strane
svi govore da je do njega. Ima li jos neko ko moze ispitati kod nas?
Drugog kljuca nemam, u tome je problem.

I da, da se nadovezem, kad dam kontakt pumpa se ne cuje, a i ima neko "tupo" zujanje ispod haube
ne mogu otkriti gdje tacno.. Znaci nesto kao bzzzzz tupo :)
 
Član
a imas kontakt? uglavnom ti se pumpa ne cuje jer je dooobro zasticena, ja rijetko u kojeg novog auta cujem pumpu, a de ti meni reci jesti ti kopcao na racunar auto da vidis ima li kakvih gresaka prijavljenih?
 
Član
Imao je jedno 7-8 gresaka, uglavnom oko motora sve, i jedna za kontakt bravu.

A evo sad su mu javili od kuce da je rijeseno. Rastavili kompletnu kutiju od osiguraca,
da bi nasli jedan osiguran iza zice odlemila se, pukla, sta li vec.

Uglavnom upalio je, i sve normalno. :)
 
Top