Nestabilnost zadnjeg kraja u krivinama Passat

Nestabilnost zadnjeg kraja u krivinama Passat

Član
Pozdrav svima, vec zadnjih 20-ak dana sam osjetio da u krivinama sto malo vecim ili blazim pri brzinama 80-90 km/h osjetim da zadnji dio vozila lijevo desno promrda i tacno osjetim nesigurnost u krivini, dakle osjecaj je kao da ce poceti da iznosi zadnji kraj vozila, gume su jako dobre koje sam vozio i prosle godine kupljene, passat 6 u pitanju, ne znam da se sta nije poremetilo i sta bi mogao biti problem da se osjeti to mrdanje lijevo desno, mozda je neko imao identicno nesto sa ovim pa bi volio da iznesete svoja iskustva, inace danas sam radio i optiku trapa. Hvala u svakom slucaju.
 
Pocmi od naj ocitijeg problema,provjer tlak u gumama,onda dali si u zadnje vrjeme skino zimske stavio ljetne gume pa ti felge nisu pritegnute.
 
Član
Vjerovatno si do prije 20 dana vozio zimske gume,i kada si stavio ljetne(vece i sire)gume to si primjetio
Tako je i u mene bilo na passatu
 
Passat 6... Standardni problem...seleni u zadnjem mostu...i kupi obavezno originalne jer ces ih u priotivnom mjenjati svaka 2mj.
 
Član
Upravo sam danas bio kod mehanicara pregled trapa, rekao je da su otisli seleni zadnji kod lijevog tocka.
U cetvrtak idem na zamjenu javljam rezultate. Gume jesam mijenjao ali su istih dimenzija 205/55/16 inace i na zimskim sam to bio osjetio.
 
Član
Moja ti je preporuka Meyle HD , dakle pojačane verzije u odnosu na standardne , na njih daju 4 godine garancije.
Ovde je uvoznik i distributer za Meyle SiM Impex a koliko sam upoznat najbliže Sarajevu imaju poslovnice u Kiseljaku i u Istočnom Sarajevu.
 
moja preporuka za prednje ti je lemforder ili OEM,a za straznje bih cak uzeo i powerflex polyuretanske jer ima posla oko izmjene a i powerflex ima dozivotnu garanciju...jesu skupi ali si miran 100%
 
Član
Da javim nakon pregleda opet majstoru je bilo cudno i nakon test voznje da zbog selena mrda zadnji kraj mnogo, gledao gume ok, i zadnja lijeva felga je ostecena tj obod ivica je udarena, otisao stavio drugu i nisam moga vjerovati da je zbog malog udarca na ivici felge moglo da daje ovakve sumnje u neipravnost ovjesa, mada jedan selen jest otisao i njega sutra mijenjam svakako, tako da mozda nekom ovo rijesi problem, nije ni cudo sto se felge zeznu kakvi su nam putevi puni rupa.
 
Top