Nered u Mostaru CRO-TUR

Nered u Mostaru CRO-TUR

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Sramota, sta reci, bilo opsadno stanje...ulice koje povezuju istocni i zapadni Mostar bile prekinute, sa policijskim punktovima, na snazi bili prometni i interventna policija sa vatrenim oruzjem, oklopnim vozilima, ali unatoc tome, cijeli grad je prekriven staklom, bacenim betonskim zardinjerama od cvijeca, svaki prometni znak odlomljen i bacen na ulicu, betonsk ekocke za pjesacki prelaz preko zelenih povrsina pobacane i porazbijane na cesti, kontejneri zapaljeni i prevrnuti po cestama, semafori polupani, nekoliko ih prezivilo, grane polomljene itd... naravno sve eskaliralo zbog sacice huligana koji su unaprijed imali dogovorene tuce i demoliranje javnog vlasnistva i uz obavezno seljacko vrijedjanje ******-******...sramota za grad i drzavu ujedno...

Umalo i Fabija nije stradala, spasio me pas...istrcao ispred mene na ulicu ja po kocnici i stadoh, kad na metar od mene pade saksija cvijeca promjera 30-35cm bacena sa balkona, da me pogodila udubila bi zasigurno ili haubu ili krov, mozda cak i sofersajbu slomila...

Slijedi video koji sam snimio, cuje se na njemu krckanje stakla i pivskih boca, truckanje krhotina betona itd...sta da kazem, gore nego za vrijeme rata...

http://www.natelki.net/video/8294/neredi-mostar

Detaljnije na Bljesak.info mozete procitati...

http://www.bljesak.info/content/view/11957/158/


Ja sam bez rijeci ostao, koliko medju nama ima seljaka to je samo za bajki...
 
Član
sranje,hebote po ulicama kao da je rat...slalom pravi
evo jedan jako dobar clanak,mislim da je dosta toga istina
http://pincom.info/sport/opsirnije.asp?ID=57535
 
Član
Svasta! Ovo je prevrsilo svaku mjeru! Sramota je to sto se desilo u Mostaru, cuo sam i u Kiseljaku je bilo slicno! U Visokom nije bilo nekih nereda ali je bilo navijaca i kolone vozila kroz grad! Kod mene je isto bilo mirno, mislim jest bilo naviojanja i bilo je navijaca koji su navijali za Hrvatsku i onih za Tursku ali sve na kraju je zavrsilo prijateljski!
 
Član
A sve ti ej to tako...malo treba da krene belaj, iam dosta netrpeljivosti izmedju hrvata i muslimana, iako je sad to povrsinski ko oke, ali uvijek je kratak fitilj....
 
jooj strahota,sramota.

e jebo te bosna!***** od drzave!

kud ces dalje kad mi bosanci navijamo za tursku i pravimo nemire u svojoj drzavi zarad neke druge drzave,ne kontam mentalitet ni mentalni sklop tih zatucanih huligana,ok je navijati ali praviti ovakava sranja na stetu vlastite drzave,ne kontam zaista.

bilo je i kod nas nekig dogadjanja,ali sumnjam da je bilo ikakvih nemira,cula se samo pucnjava po konacnoj pobjedi turske.
 
Član
U Sarajevu nije bilo nekih incidenata, bar ne u centru grada. Mada sam cuo da je u onim zabacenim dijelovima grada, ala Alpasino bilo i nekih "bombica". Za to moras fakat bit bolestan... :X
 
Član
evo jos jedan clip
mostar east navodno
http://www.youtube.com/watch?v=4Iz14Y6fC6E&eurl=
"j***m te Bosno j***m te ja Hrvatska moja domovina,hrvatski stolac...ovo nakon tekme sa njemackom
ove treba streljat :)
http://www.youtube.com/watch?v=irhmE_kt5Vk&eurl=
 
Legend
Jbga, ja bi vise volio da je Hrvatska pobjedila, ovdje se ipak radi o nogometu, a ne o ratu i proslim stvarima. Sta me boli briga za Turskom, 99% njih i nezna gdje se nalazi Bosna i Hercegocina, i sta se u njoj desava. Jbga Bosna se nasla u ratu izmedju dvije vatre, neke stvari nikad netreba zaboraviti tipa KAPIJA, SREBRENICA; MARKALE, ali opet to je sve od strane srbije se desilo, naravno postoje uvjek dvije strane svake price, tako su i "NASI" i "NJIHOVI" i "NJIHOVI" uvjek negdje belaja radili, a ko nam je kriv kad smo bili glupi pa dopustili da nas navuku na Qrac bez Qrtona.. Svjedno to je drugi par opanaka. U Hrvatskoj sam bio 95 godine na moru, bio 96, 97 i dalje na ovamo, nesjecam se ikada da mi je neko rekao bilo sta lose niti provociaro. Dalmatinosi ka dalmatinosi, samo neka je ljeph zena i vina :) i baluna, i zato imaju uvjek respect.

Vraticu se na utakmice opet, SLOBODA - ZELJO / Zeljini navijaci, iskoristili Tuzlansku tragediju na Kapiji kao olaksicu da zapocnu nerede i dosli na kapiju kao da prouce fatihu i poceli razbijat i bacat sve okolo, ljudi koji su tu prolazili napli su ih, pljuvali vristali. Ja sam sjedio u Mocartu, prolazi kombi, i oni pljuju kroz prozor u kaficu raju, psuju, jebu mater, bacaju flase na kafic iz kombija, a to sve u pratnji policije... ccc Eto sve jasno, a lafo kao svoji smo..

Znam ja nas, jebo ti nas... svi smo isto smece.
 
Administrator
VR6Boki je napisao(la):
zabacenim dijelovima grada, ala Alpasino
:icon_question::icon_question::icon_question:

ti vjerovatno zivis iznad vjecne vatre, SARAJLIJICA rodjeni...

ne znam sta podrazumijevas pod bombice (mozda kolaci), al bombu nisam cuo, a zivim na Alipasinom
 
Legend
nismo je napisao(la):
VR6Boki je napisao(la):
zabacenim dijelovima grada, ala Alpasino
:icon_question::icon_question::icon_question:

ti vjerovatno zivis iznad vjecne vatre, SARAJLIJICA rodjeni...

ne znam sta podrazumijevas pod bombice (mozda kolaci), al bombu nisam cuo, a zivim na Alipasinom

Et sad mi se jedu :icon_evil:
 
Legend
U Sarajevu slave pobjedu Turske



Kolone automobila među kojima su brojni imali istaknute zastave Turske preplavile su središte Sarajeva u petak nešto prije ponoći obilježavajući bučno poraz hrvatske nogometne vrste u srazu s Turskom.

Senturk
Nas je Senturk rastužio, a brojne Sarajlije je razveselio

Uz trubljenje i glasne povike "Turska, Turska", dio građana Sarajeva na ovaj je način nešto dulje od sat vremena iskazivao radost zbog pobjede te zemlje nad Hrvatskom.

Tijekom prolaska kolona automobila u središtu Sarajeva vidljivi su bili brojni navijači s dresovima turske reprezentacije i turskim zastavama a čuli su se i pucnjevi iz automatskog oružja.
60131448.jpg

Nas je Senturk rastužio, a brojne Sarajlije je razveselio
U najstrožem središtu grada u Titovoj ulici odjeknula je i eksplozija tzv. topovskog udara.

U vrijeme prolaska kolona s navijačima turske reprezentacije u Sarajevu nije bilo vidljivih policijskih ophodnji.

Hina
 
Član
Zenica mi se zgadila sinoc...citav dan sve u turskim zastavama, nakon tekme 20tak minuta se pucalo... kolone bacaju flase po ulici, policija prolazi ko da je kakav derbi.. brate za BiH se onako ne navija ni u pola kao sto se sinoc za tursku navijalo.. kazme ja ovo je qurac drzava kad nam je sve tudje draze.... fuj....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top