neka svega..

neka svega..

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
..u subotu, došle ove moje šure otuda, pa onda još njekog tamo ženinog roda, u nji' je sad tamo ovaj uskrs, pa reko' zaklali mi janje i ispekli. i od ovoga šure što bidne tamo u Linzu, ona njegova dvojca uzeli, ovaj, kad ćemo jesti janje, uzeše oni, a bilo je brate svega, al' reko ne mili se njima 'nako rahat jesti, grabi sa sofre šta ho'š, već oni reko' uzmu po lepinju, i ra'siču baš ka i za ćevap i uzmu onda janjet'ne one i nasickaju na sitno skroz i onda uzmu salate, kupusa, luka jednog i drugog, men'ščini da su i 'ni krastavaca kiseli, feferona, ma svega i sve to nasitno. a ja sve gle'am šta oni rade.

i onda one majoneze, ajvara, kečape, i sve to u 'nu lepinju, i onda to zamotaju u 'nu aluminij fol'ju i metnu 'nako sve zajedno još malo u žeru da se to ugrije, i onda to uzm'u odmotaju i jedu nako. i oni to viču kevap. ne viču ćevap već kevap. a i nije ćevap 'naš, obično je meso.

vičem ja šuri, reko' "šta u tebe ovi klepci, šta oni ovo izvode?" - veli šura "ma' pusti ji, to su oni vidli tamo od Turaka, pa sad neće neg tako", valjda Turci tako to vole.

i ovaj, u mene ovaj najmanji, on će to vid'ti kako oni, a ostalo te janjet'ne dosta, pa ponili i mi sebi jen'o dvi tri kile pa metn'li u frižider. i reko' ovaj moj najmanji on reko' to vidijo, i hoće i on tako. svako malo eto njega i sicka sebi onoga mesa na komadiće, pa to on sebi ugrije na šporetu, a ispekla mu mati maksuz oni mali somunčića, haman ka i lepinje. i on to sebi sad čim malo ogladni on to sebi sicka i pravi.

vičem ja njemu danas reko' "de sine i meni napravi je'an taj ćevap" - veli on "nije ovo babo ćevap ovo je kebap" - reko' "šta je da je, napravi i meni je'an". i bom napravi.

jeb'o mu ti mater, fino je ono nako. mali bi izgleda mog'o biti kuhar.

:lol::lol::lol:
et neznam ni ja gdje nadjoh ove textove, al su nevidjeno ludi:cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top