Nece da upali

Nece da upali

Pozdrav,imam pezoa 205 1100cc benzin,Stajao je oko 3 mjeseca,pre toga sve ok bilo,pokusam da ga upalim ali nema sanse cak i ako sastavi radi kao traktor 2-3 sekunda i ugasi se ,sto je jos cudnije odjednom u sekundi se isprazni akumulator znaci vergla normalno ostavim ga i u sekund je akumulator mrtav,da napomenem da nije do akumulatora jer na drugo auto normalno radi,i da napomenem da nije u pitanju pumpa goriva jer sam je nosio kod majstora koji je utvrdio da je ispravna.E sad sta moze biti da nije mozda bobina ili razvodnik paljenja,svecice kako uopste da provjerim to?Pomagajte...
 
Član
Inace benzinci kad stoje duze vremena tesko pale. Zato je najbolje da kupis nove svjecice, razvodnu kapu,kablove i u najgorem slucaju karburator strada jer dihtunzi i gumice od stajanja se isuse i ispucaju. Naravno prvo pokusaj ocistiti razvodnu kapu znaci skini je i osmirglaj malo unutrasnje kontakte, a svjecice odvrni i osmirglaj i njih malo zbog stvaranja taloga.
 
Poslednja izmena:
rni i osmirglaj i nji
Hvala na odgovoru,danas sam pokusao da palim i kad sam sipao u karburator malo goriva on upali ali odmah se ugasi kao da ne moze da povuce gorivo iz rezervoara,kao da pumpa ne radi a majstor kaze da radi,ako moradnem mjenjati sve sto si ti rekao bolje da ga vozim u staro gvozdje jer na njega je svaku paru suvisno dati
 
Član
Provjeri pumpu sam sebi skini crijevo sa karburatora tj dovod i kad zaverglas pumpa bi trebala bacit mlaz goriva na crijevo u suprotnom ne radi. Provjeri i filter goriva da nije zacepljen
 
Ista dijagnoza kod moga golfa, (2 1,6b) cim je malo hladno ma nece da upali da si bog, izvergla nekad cijeli aku, kad je toplo pali kao nov... Paljenje i karburator problem, odem do elektricara on veli da je do paljenja ne bi ni vruc palio, dijagnoza karburator, odem kod mehanicara veli nije do karbutatora, do paljenja je... (ps ovi sto su me savjetovali sa foruma za el. paljenje i karburator od yuge sa rucnim cokom jos nisam ubacio :D moja greska, al dok ja sve to poubacim to je cca cijena pola dizel motora, a smatram da i sa tim prepravkama opet ne bi bilo to, to. Sad dok zahladi dobro u potragu za dizelasem....)
 
Cijeli se zivot vozam/vozim u mercedes "traktoru" bez ikakvi problema.... Pa sa takvim primjerom nadam se da bi i golf bio takav....
 
Poslednja izmena:
Član
samo gaa pokusaj kako da kazem na prevaru uhvatiti da radi (igraj se sa gasom) I malo ga onda pokusaj isturiratii tj drzati jedno pola min pun gas ako je mogucee ikako imaa da bude bolji nego ikad... i naspi bar 5l novog goriva u rezervoar isto to ti je bitno...
 
samo gaa pokusaj kako da kazem na prevaru uhvatiti da radi (igraj se sa gasom) I malo ga onda pokusaj isturiratii tj drzati jedno pola min pun gas ako je mogucee ikako imaa da bude bolji nego ikad... i naspi bar 5l novog goriva u rezervoar isto to ti je bitno...
ali problem je sto on cim upali ugasi se posle jednog sekund to jest samo dok ima goriva u karburator sto sam usuo radi,a kad sam previse nasuo benzina u karburator izbila je vatra
 
Top