Nece da upali Clio

Nece da upali Clio

Član
Clio 1.2 40kw benz, nece da upali

Kad okrenem kljuc dadnem kontakt, znaci sve ko i prije normlano pojave se one lampice razne i neke se ugase al kad okrenem da upalim nista ni vergla ni nista, kolega mi kaze da je spao nekakav kabal sa alternatora(crveni) aj ako neko zna sta je da odem uradit' to, ostalo mi danas auto u gradu, hvala pozdrav
 
Član
Može biti i brava. Znam da se kod nekih modela(starijih) dešavalo da izgori nakakv relej i neda struju na anlaser.
 
Član
ubaci kljuc i zaverglaj na foru, prije nego sto se pogase lampice, ako tad vergla onda ti je najvjerovatnije do releja.. i mene zajebava to zadnjih par dana, kod mene imaju tri neka pored akumulatora u crnoj kutiji onoj.. zamjenim im mjesta i upali odma.. :icon_smile:
 
Član
Prvo pogledaj džek na anlaseru zna oksidirati a žice tanke možeš plakati pored njega Uzmi malo šmigle i očisti ga ;)
 
Član
golf_gti je napisao(la):
Clio 1.2 40kw benz, nece da upali

Kad okrenem kljuc dadnem kontakt, znaci sve ko i prije normlano pojave se one lampice razne i neke se ugase al kad okrenem da upalim nista ni vergla ni nista, kolega mi kaze da je spao nekakav kabal sa alternatora(crveni) aj ako neko zna sta je da odem uradit' to, ostalo mi danas auto u gradu, hvala pozdrav

Po tvom opisu sam kvara reklo bi se da je akumulator uredu,ostaje samo alnaser i ulozak brave,ostalo ne dolazi u obzir mislim na senzore itd jer bi tada verglao.

Skidaj alnaser,najlakse a i sigurno je kvar na alnaseru cetkice,bendex ili automat.

Pozdrav
 
Top