Napokon stigao čika Trile :))

Napokon stigao čika Trile :))

Evo ljudi da se javim da sam živ :icon_smile: odavno ne napisah nista, a evo po nesto se ceprka pa da podjelim s vama..
Davne 1977god. ova makina je izasla iz Kragujevačke fabrike... Danas u dosta dobrom stanju 10.03.2012 parkira se u moju garazu..

Ovo auto mi se uvjek svidjalo i odavno ga trazim za sebe da sredim, mnogo sam ih pregledao sve je bilo zapusteno, truhlo, vecinom u fazi raspada, ko ima dobrog nije zelio da ga proda... i tako nakon par godina traganja naletih na ovog koji je stvarno u jako dobrom stanju, nakon duzeg vremena provedenog u jednoj garazi, izdusenih guma izgurasmo ga preklemamo i upali Trile ko da druge brige nema :cool:

Pa evo prije ngo zapocnem restauraciju da vidim imal ko kakav dobru ideju.. neki svajet.. i tome slicno :123:

abcd0010w.jpg



Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us
 
Lijep Tristac ;) Sta si planirao sa njim ? Fabrika,jel da ? :icon_smile: Kako god bilo,zelim ti svu srecu u projektu,da spasis jos jedan primjerak. Moj predlog ti je da skines ove krovne nosace za pocetak.Meni ne pristaju nekako . A dalje,zelim ti mnogo srece i da bude bas onakav kao sto ga zamislis. ;)
 
Član
E da i vidio sam u jednog cige na Vrapcicima prije koju godinu ko nov iz tvornice Zastava 1300 isti ovakav.
 
Član
opa nek je sa srecom s novom vozilicom..
evo mog nekadasnjeg..
prije farbanja, orginalna boja i stanje
attachment.php


poslije farbanja:

attachment.php
 
B.M - Floyd je napisao(la):
Lijep Tristac ;) Sta si planirao sa njim ? Fabrika,jel da ? :icon_smile: Kako god bilo,zelim ti svu srecu u projektu,da spasis jos jedan primjerak. Moj predlog ti je da skines ove krovne nosace za pocetak.Meni ne pristaju nekako . A dalje,zelim ti mnogo srece i da bude bas onakav kao sto ga zamislis. ;)
Hvala drug..
hehe galerija se skida obavezno, pa ici ce u fabrico stanje s par modernijih detalja, al nema odstupanja od fabrike..

CoL3 je napisao(la):
izgleda ocuvan ako nije truo,sretno u radovima:cool:
a sta je sa šveđankom:D

nevjerovatno al nema nigdje grama trulezi :) stvarno sam se i ja iznenadio kad sam usao u kanal pod kao nov.. stvarno je dobro ocuvan.. a šved otisao za sarajevo zad vozam dzipa.. ;)
Sta ima kod tebe, kakvo je stanje?

dumpors je napisao(la):
u ovom cu te lako upratiti u gradu, sretno i uzivaj u radovima.;)

heheh, ma neces lahko upratit puno ih se voza po gradu.. :icon_smile:
Samo polahko nece ovaj vidjet grada dok ne bude sve cakum-pakum :123:

enesss je napisao(la):
bas je fin , neka bude sa srecom , i sta planiras ? fabrika ili nesto malo vise ?

ma fabrika lagano. klasnicno unutrasnjost crvena koza, sve ove lajsne i branike na niklovanje, vratiti nekadašnji sjaj, probam naci neke lijepe tockove ili ove njegove s fabrickim nikl ratkapama i jos se dvoumim oko boje, najvjerovatnije da opet ide bijela samo mozda neka ljepsa nijansa, perla ili :icon_rolleyes: videt cemo...
 
Član
svaka cast za ovo, kad si se odlucio na ovako nesto. sigurno ce bit zanimljivo pratit kako ce dalje tec stvari,,zelim ti srecu u projektu i da nas obradujes sa dosta dosta slika:cool:
 
Član
Ma ništa perla i ti fazoni...obična bijela (ili neka druga boja iz tih godina)...evantualno neke oldskul felgice i da malo "čučne"...sve više od toga je pretjerivanje...unutrašnjost, naravno, pukneš bordo ili tamnocrvenu kožu i ćao...sretno i pametno;)
 
Ma spusti i zatamni i obavezno BBS RS :D :lol:



Ovakav auto treba temeljito restaurirati i to je to. Nikakvi dodaci. ;)
 
Član
Dedo prije nekih 7-8 godina prod'o jednog istog ovakvog za 200 maraka,13 000 km prešao bio samo.Nov znači,garažiran cijelo vrijeme bio,kad nisam zaplakao neki dan kad sam se sjetio :icon_cry:
 
Top