NAJSNAŽNIJI KARAVAN AUDI RS6

NAJSNAŽNIJI KARAVAN AUDI RS6

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
AUDI_rs6_2.jpg


Iz Ingolstadta stiže nova bomba - Audi RS6 druge generacije, koji je sa 580 KS dvostruki rekorder: najsnažniji je Audi u povijesti i najmoćniji ikada napravljeni karavan. Druga generacija Audija RS6, koja će se raditi u limuzinskoj i karavanskoj verziji Avant, temeljito je frizirana i pojačana verzija modela S6. Opremljen je pojačanim motorom 5.0 V10, izvorno namijenjenim Lamborghini Murcielagu. S pomoću dva turbopunjača snaga mu je sa 520 KS pri 8000 o/min povećana na 580 KS pri 7000 o/min, a okretni moment je sa 510 Nm porastao na 650 Nm pri 1500 do 6700 o/min.

AUDI_rs6_1.jpg


Audi RS6 posebice je zanimljiv u karavanskoj izvedbi Avant, koja raspolaže prtljažnikom obujma do 1660 litara. Sa 580 KS to je najjači serijski karavan u automobilskoj povijesti

Radi se o soft turbopunjačima, s tlakom prednabijanja od 0,7 bara, što otvara mogućnost izgradnje još snažnijih verzija. Uz potporu automatskog mjenjača sa šest stupnjeva postižu se izvrsne performanse - RS6 do stotke se ubrzava za 4,2 sekunde, a najveća je brzina elektronički ograničena na 250 km/h. Bez blokade cestovna raketa iz Ingolstadta jurila bi 320 km/h. Takve performanse omogućava prvoklasna tehnologija s direktnim benzinskim ubrizgavanjem druge generacije, s tlakom od 120 bara, razmjerno visokim stupnjem kompresije od 10,5:1 (neuobičajenim za turbo motore), podešavanjem faza ispušnih ventila i zaklopki za podešavanje dužine usisnih cijevi.

AUDI_rs6_3.jpg


Pod aluminijskom prednjom haubom je tehnološki dragulj - benzinski motor 5.0 V8, s aluminijskom konstrukcijom, 2x2 bregasta vratila, 40 ventila, direktnim ubrizgavanjem druge generacije i po dva turbopunjača i intercoolera

Kako bi se osiguralo podmazivanje i u uvjetima ekstremnih bočnih ubrzanja (do 1,2 g), ugrađen je sustav podmazivanja sa suhim karterom, kao kod trkaćih bolida. Sve je upotpunjeno sportskim podvozjem s gumama 265/35 R 20. Snaga se s motora prenosi automatskim 6-stupanjskim mjenjačem Tiptronic, s mogućnošću sekvencijalnog šaltanja. Po Audijevoj tradiciji pogon je 4x4 - Quattro, preko središnjeg diferencijala Torsen i elektroničkom kontrolom stabilnosti ESP treće generacije. Sve je oplemenjeno luksuzno-sportskom opremom najvećeg ranga, koja osigurava užitak sportske vožnje najviše razine.

AUDI_rs6_5.jpg

AUDI_rs6_6.jpg

AUDI_rs6_7.jpg

AUDI_rs6_8.jpg

AUDI_rs6_9.jpg

AUDI_rs6_10.jpg

AUDI_rs6_11.jpg
 
Član
Covjece, i nek kaze neko ovo pravo obiteljsko auto...ovo je manijakalno, genijalno i suludo...joooj da je punicu u ovom provozat na 300 hehe :D
 
Član
smajke je napisao(la):
joj 40 ventila .....kakav sam ja baksuz ja bi to sve smoto:)

Super izgleda..

Hahahahahaha, bogami, prva pomisao mi bila kad sam procitao 40 ventila "ojjj koliko to kosta da pomotas" :D:D:D
 
Član
Idealno auto ako vam žena zabranjuje da uzmete neko sportsko auto jer vam ona brani da i dalje gajite svoju ljubav prema sportskim automobilima... Eh onda joj samo kažete "Ok, uzet ćemo karavana za nas i našu dječicu koja će doći na svijet" :lol:
 
Član
ajme je suto, sviđa mi se i boja!!
samo čeakn kad će mi u susida doć (kuto kuća Kovačić->AUDI za splitsko dalmatinsku žup)
hehehe
 
Član
a to ti je to...i opet ja sa Fabijom brze cu ici po nasim cestama... hehe...mislim moz epotegnut on do 200, ali nece vise imat tocka an autu hehe...
 
Premocan audi...
Ovo je za familiju koja zivi za brzinu:icon_twisted:,ali jako veliku brzinu:icon_eek:
Strasan je...:icon_twisted:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top