My Pompone 999-klip str.2

My Pompone 999-klip str.2

ArminM je napisao(la):
cuvaj se da neko ne zapuca, ne das raji da spava uvece:D
jbt kako skace kazaljka od obrtaja:cool::cool:
dok nisam zaboravio, nesto ti gori iz auspuha, neka vatra, nezz sta ti je to,ccc:D
Jes vidio Armine sto zmaj bljuje vatru,a sta je pod haubom nek ostane moja mala tajna ;) :lol::lol::lol:



dellas je napisao(la):
Kako li se cuje uzivo kad je ovako preko klipa :icon_eek: Opasna masina, respect:cool:
Ima mnooogo dublji zvuk,jbg nemoze telefonov mikrofon to uhvatit :icon_sad:
 
Super Moderator
uuuu pravo mi se svidja ;)
tek sam danas vidio ovu temu i mogu ti samo reci da je motor pravo dobar ;) kad budes dolazio u BiH javi se da napravimo koji krug... ne mogu se ganjati imas vise konja jbg :lol: i nadam se da cu dobiti krug da vidim kako ide ovo :p
kako na zadnji ide ? :D
 
allroad je napisao(la):
uuuu pravo mi se svidja ;)
tek sam danas vidio ovu temu i mogu ti samo reci da je motor pravo dobar ;) kad budes dolazio u BiH javi se da napravimo koji krug... ne mogu se ganjati imas vise konja jbg :lol: i nadam se da cu dobiti krug da vidim kako ide ovo :p
kako na zadnji ide ? :D
Zovem te ako budem oko Travnikaa neka ;) sto se dice dizanja,iako nisam tako dobar u tome,slabo se dize na gasu (osim u prvoj naravno),jer ima originalne lancanike (15-39),malo zuba pozadi,znas i sam d se ti motori projektuju da NE idu na zadnji :D plus Termignoni chip je mapiran da bi motor bio sto poslusniji na niskim,i ljuci na visokim obrtajima.Ali zato je tu kvacilo,a i jedan zub manje naprijed ne bi skodio u tu svrhu ;)

p1010275_original.jpg
 
Super Moderator
Ma moze drug samo zovi ;) ah joj malo koji se dize na gasu u vecim brzinama vecinom tu kvacilo radi :D
al za bosne ducati nije nikako jer je suho kvacilo a mi nemamo finu cestu za njega i to ga brzo sjebe... znam dosta primjera pa cak 2-3 puta godisnje mijenjaju mjenjac... zato ti izbjegavaj bosnu s tim motorom :D
nek je sa srecom jos jednom drug i predlazem da mu xenon nabacis :cool:
 
allroad je napisao(la):
Ma moze drug samo zovi ;) ah joj malo koji se dize na gasu u vecim brzinama vecinom tu kvacilo radi :D
al za bosne ducati nije nikako jer je suho kvacilo a mi nemamo finu cestu za njega i to ga brzo sjebe... znam dosta primjera pa cak 2-3 puta godisnje mijenjaju mjenjac... zato ti izbjegavaj bosnu s tim motorom :D
nek je sa srecom jos jednom drug i predlazem da mu xenon nabacis :cool:

Kako mislis drug,zbog otvorenog dekla koju vecina ima na Ducati-u,prasina i to,a?Btw,hvala na lijepim zeljama,a xenon...odlicna ideja ;)
 
Super Moderator
Pa uglavnom njemu ne odgovara voznja kreni stani prva druga jer je suho kvacilo a u bosni se uglavnom vozi prva druga stani kreni, osim kad izadjes na neki magistralni put koji je jako kratak i predjes ga brzo pa onda opet prva druga haha :D jbg kod nas u bosni brzo crkavaju mjenjaci kod ducatija zato nije za nas ovdje nikako
xenon obavezno ;)
 
allroad je napisao(la):
Pa uglavnom njemu ne odgovara voznja kreni stani prva druga jer je suho kvacilo a u bosni se uglavnom vozi prva druga stani kreni, osim kad izadjes na neki magistralni put koji je jako kratak i predjes ga brzo pa onda opet prva druga haha :D jbg kod nas u bosni brzo crkavaju mjenjaci kod ducatija zato nije za nas ovdje nikako
xenon obavezno ;)

Aha.Pa neznam drug...pratio sam ducatiste neke po forumima dugo,nikad se niko nije zalio na mjenjace...U Italiji dosta tzv "kafic bajkera " :lol: kupuje Ducati,imidza radi,pa se tako vozikaju od kafica do kafica,poziraju,bas kod nji bi znaci trebalo da dodje do izrazaja ta mana sto ti kazes.Al nisam nista cuo.Ko zna...
 
Super Moderator
pa eto tako je ovdje jbg bas puno crkavaju i jedini razlog je taj
znaci kvacilo je kod ducati motora suho i ne voli puno stajanja kretanja, to prva druga.... naravno da je sam motor i mjenjac kvalitetan kao i svi drugi i isto ce izdrzati kao i drugi motori ali uz takvu upotrebu budi siguran da nece
A i logicno je sam se zapitaj ''aha suho kvacilo, stani kreni, ne odgovara mu?'' :D
 
allroad je napisao(la):
pa eto tako je ovdje jbg bas puno crkavaju i jedini razlog je taj
znaci kvacilo je kod ducati motora suho i ne voli puno stajanja kretanja, to prva druga.... naravno da je sam motor i mjenjac kvalitetan kao i svi drugi i isto ce izdrzati kao i drugi motori ali uz takvu upotrebu budi siguran da nece
A i logicno je sam se zapitaj ''aha suho kvacilo, stani kreni, ne odgovara mu?'' :D

Dobro drug slazem se,ali znas u cemu je fazon kod Ducati-a.Inace taj motor zahtjeva posebnu njegu u odnosu na japancerose.Ti u Hondu sipaj ulje i goni,tesko da ce te ostavit na putu.Ducati su unikatni motori,tehnicke solucije su jedinstvene,ne kazem bolje,ali jedinstvene (celicni ram,suho kvacilo,desmo distribucija,tj,remenje itd.)Ja mislim bas zato da ako vozis takav motor,trebas ga odrzavat kod ljudi koji su ga napravili,i vjeruj mi,moras se strogo pridrzavat servisnih intervala koje je kuca isprogramirala.Evo ti primjer,remenj koje komanduje ventile,mijenja se svakih 20.000,iako ono moze sigurno vise km prec,ali bilo je X slucajeva da remen pukne i da ventili i sam motor odu u p.m.Znaci po meni Ducati nije za Bosne jer kod nas nema ovlasteni servis.
Inace,suho kvacilo nema nikakvu prednost,kraci mu je vijek trajanja,i bucno je (sto mnogi koji se ne razumiju pomisle da to klepetanje dolazi iz motora,i da je i sam los :lol: ),ali ducatisti vole taj zvuk i prepoznatljiv je i jedisnstven.
Btw,dovoljno je da ti "majstor" dotegne previse neki saraf bez onog kljuca sto ti pokazuje Nm,tj,snagu dotezanja,neznam kako se kod nas zove,i da pretegne u odnosu na koliko kuca kaze,i lako moze doc do havarije.
 
Top