Muscle Car Golden Era-koji je vas omiljeni?

Muscle Car Golden Era-koji je vas omiljeni?

Evo jedna za Porschefana,nije GT-R ne brini :D



--------------------------------------------------------------------------------------------------
Sta je najjaca stavka kod muscle car-a? :icon_smile:










'70 Hemi Cuda cvili u trecoj
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ljIA2-Y9HQk&feature=related[/video]
 
Član
kako mi je žao što više nema one emisije american hot rod na discovery, jedna od boljih emisija bila definitivno.
 
Početnik
V8 i rootssovo puhalo 3 brzinski mjenjac,cista mehanika i zivi sex..Nijednog sa spiska nebi odbio ;)
 
BlackPrince: nisi ga pogodio, to je replika na bazi nečega drugog, čini mi se Couda sa je u pitanju, original SUPERBIRD je jako dugačak i drukčijeg izgleda. :icon_smile:

Dodge je proizvodio ograničenu seriju i body kitova po uzoru na superbird.


Ovo je orginal:

superbird.jpg
 
Član
objerucke bih prihvatio bilo kojeg sa liste,al' kojem bi se baš baš obradovao,jednom od ove dvije zvijeri :D
dok sam bio u posjeti rodjacima u Australiji,otisli smo na street race na neku stazu,pored svih auta bilo je i par "muscle cars",to nije humano kad zagrme :icon_eek:
bilo koji muscle car=cisti sex :D
svaka cast na temi!

FORD MUSTANG BOSS 429

1969 DODGE CHARGER R/T
 
@Porschefan:nisam pogodi,jer znam kako izgleda,a slucajno naletih na ovu sliku pa reko da je ubacim,nisam dobro zavirio :D
A jesam li ovo pogodio? :D
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vRQQQSR86HA&NR=1[/video]
 
Svakako :cool:


Cutlass u običnim verzijama uopće nije nešto, ali ovaj Coupe je perverzija

Ima jedna stvar specifična za MuscleCar eru. Svi modeli su zbog velike borbe između proizvođača svake godine doživljavali promjene, posebno u izgledu, tako de se ne može općenito govoriti o nekom modelu, nego posebno za svaku godinu. Evo npr. ovaj

1969. DODGE CORONET Super Bee

1969_Dodge_Superbee.jpg


1970.

coronetsuperbee1970.jpg


Ali jedno je svima zajedničko: Hemi V8 7000ccm i 425ks :icon_biggrin:
 
Corvette Sting Ray:icon_biggrin:
74_Corvette_Stingray-red.jpg


Iako nisam ljubitelj americkih auta, Bog mi je dao tu srecu da imam cestu mogucnost voziti ovaj auto i to jedan ocuvani salonski primjerak u bas ovoj crvenoj boji. Nevjerovatan auto :cool:
 
olensoner je napisao(la):
Corvette Sting Ray

Iako nisam ljubitelj americkih auta, Bog mi je dao tu srecu da imam cestu mogucnost voziti ovaj auto i to jedan ocuvani salonski primjerak u bas ovoj crvenoj boji. Nevjerovatan auto :cool:

Jel to onaj se prodavo na piku?Sta bi sa njim,jel se prodo?
 
Član
Ne volim nesto Musche Carse, al od ovih sto si nabrojao, moj favorit bi bio 1966 SHEBY COBRA 427 :icon_biggrin:
 
Postoji podjela među svim ovim autima, još dok su bili novi bila je klasa Pony cars i Muscle cars:

Pony su bili Camaro SS, Mustang ili ovaj Pontiac (relativno kompaktni modeli) a Muscle su Chevelle ili Oldsmobile Cutlass i tako veliki i najjači modeli.
 
Član
Nešto najjače na planeti što postoji i najmoćnije. Jbg, zavolih ih kao klinjo i ta ljubav nikad prestati neće. Zašto sva kola ne izgledaju i ne urlaju kao ova, zašto?

PS. Da moram da odaberem samo jednog od svih ovih, pucao bih sebi u nokat od muke.:D
 
Top