Mrezna kartica..help...

Mrezna kartica..help...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
E ovako..U pitanju je laptop HP pavillion dv 5000...problem driveri za mreznu(LAN) karticu...imam driver-a jedan mali milion,a i skinuo sam s hp-ove stranice org. drivere...i opet nishta...cijelo vrijeme stoji uzvicnik...A i kad ga palim uvijek mi izbaci black screen sa nekim konfliktima...nezz zasto..

Pa ako neko zna u cemu je fazon bio bi zahvalan...;);)

PS: Promijenjeno vec 4 razlicita sistema i opet ista stvar...
 
_Adyyy_ je napisao(la):
E ovako..U pitanju je laptop HP pavillion dv 5000...problem driveri za mreznu(LAN) karticu...imam driver-a jedan mali milion,a i skinuo sam s hp-ove stranice org. drivere...i opet nishta...cijelo vrijeme stoji uzvicnik...A i kad ga palim uvijek mi izbaci black screen sa nekim konfliktima...nezz zasto..

Pa ako neko zna u cemu je fazon bio bi zahvalan...;);)

PS: Promijenjeno vec 4 razlicita sistema i opet ista stvar...

si siguran da je LAN u pitanju za plavi ekran je vjerovatno konflikt sa hdd-om ili grafikom za LAN nebude plavi ekran i ako si skidao u .zip ili .rar ili .exe fajlu drivere oni se otpakuju na C: i onda udjes u device manger i update driver i da ocita sa onog mjesta dje su raspakovani

evo ti slika znaci samo su ovo LAN org za taj model
http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareList?os=228&lc=en&dlc=en&cc=za&product=499849

P.S.
de ako ti nije tesko screenshot device manger uslikaj i otvori network adapters
 
Član
mirza_mali je napisao(la):
_Adyyy_ je napisao(la):
E ovako..U pitanju je laptop HP pavillion dv 5000...problem driveri za mreznu(LAN) karticu...imam driver-a jedan mali milion,a i skinuo sam s hp-ove stranice org. drivere...i opet nishta...cijelo vrijeme stoji uzvicnik...A i kad ga palim uvijek mi izbaci black screen sa nekim konfliktima...nezz zasto..

Pa ako neko zna u cemu je fazon bio bi zahvalan...;);)

PS: Promijenjeno vec 4 razlicita sistema i opet ista stvar...

si siguran da je LAN u pitanju za plavi ekran je vjerovatno konflikt sa hdd-om ili grafikom za LAN nebude plavi ekran i ako si skidao u .zip ili .rar ili .exe fajlu drivere oni se otpakuju na C: i onda udjes u device manger i update driver i da ocita sa onog mjesta dje su raspakovani
NIje plavi ekran...CRNI :icon_sad:
...a u .exe je fajlu
I evo ponovo snimam sistem,pa vidjet cemo sta ce biti...pokusam tako i sa C:/ ...hvala ti,javim ako uspijem sta :D;)
 
i vidi jos koji je tacno model okreni nazad na naljepnicu jel dv5000 cto ili dv5000 ea

napisi serijski broj laptop-a
 
Član
mirza_mali je napisao(la):
i vidi jos koji je tacno model okreni nazad na naljepnicu jel dv5000 cto ili dv5000 ea

napisi serijski broj laptop-a

Evo sad bas gledao i pise dv 5172 eu...fkt meiznenadilo :icon_smile:
 
_Adyyy_ je napisao(la):
mirza_mali je napisao(la):
i vidi jos koji je tacno model okreni nazad na naljepnicu jel dv5000 cto ili dv5000 ea

napisi serijski broj laptop-a

Evo sad bas gledao i pise dv 5172 eu...fkt meiznenadilo :icon_smile:

dje iskopa dv5172 eu ima dv5171 eu hehe

probaj onda ove drivere nema ih puno uopste

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareList?os=228&lc=en&dlc=&cc=us&lang=&product=1849875
 
_Adyyy_ je napisao(la):
mirza_mali je napisao(la):
_Adyyy_ je napisao(la):
mirza_mali je napisao(la):
i vidi jos koji je tacno model okreni nazad na naljepnicu jel dv5000 cto ili dv5000 ea

napisi serijski broj laptop-a

Evo sad bas gledao i pise dv 5172 eu...fkt meiznenadilo :icon_smile:

dje iskopa dv5172 eu ima dv5171 eu hehe

Do mene je druze :D....zurba...jest jedinica (5171) ;)


eno ti u prethodnom postu link skini te drivere i sve ce extra biti

evo jos jednom

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareList?os=228&lc=en&dlc=&cc=us&lang=&product=1849875
 
Član
mirza_mali je napisao(la):
_Adyyy_ je napisao(la):
mirza_mali je napisao(la):
_Adyyy_ je napisao(la):
mirza_mali je napisao(la):
i vidi jos koji je tacno model okreni nazad na naljepnicu jel dv5000 cto ili dv5000 ea

napisi serijski broj laptop-a

Evo sad bas gledao i pise dv 5172 eu...fkt meiznenadilo :icon_smile:

dje iskopa dv5172 eu ima dv5171 eu hehe

Do mene je druze :D....zurba...jest jedinica (5171) ;)


eno ti u prethodnom postu link skini te drivere i sve ce extra biti

evo jos jednom

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareList?os=228&lc=en&dlc=&cc=us&lang=&product=1849875

HVAlaaa....samo dok zavrsim javim se :D;)

Uu jbt pa sad ni sistema ne mogu snimiti...:icon_sad:

Samo mi pise --"windows could not startbecouse the following file is missing or corrupt
/windows/system32/config/sistem

i dole ispod da idem na repair koristeci original setup CD_ROM:

Fazon je u tome sto ne mogu doci do toga,nece da butuje ni s jednog cd-a...
 
Član
Moras prvo uci u bios laptopa pa nastimati da boot-a s cd-a, ovisi o laptopu sta moras pritisnuti, ili je F1 ili delete, a moze biti i nesto drugo da bi usao u bios. Moja ti je preporuka ako vec uspijes dici sistem, da snimis sve sto ti je bitno i formatiras laptop, jer sve mi smrdi na neki virus koji ti jede stvari
 
Član
SamiRX-8 je napisao(la):
Moras prvo uci u bios laptopa pa nastimati da boot-a s cd-a, ovisi o laptopu sta moras pritisnuti, ili je F1 ili delete, a moze biti i nesto drugo da bi usao u bios. Moja ti je preporuka ako vec uspijes dici sistem, da snimis sve sto ti je bitno i formatiras laptop, jer sve mi smrdi na neki virus koji ti jede stvari

Odradjeno jarane davno...u ova zadnja 3 dana sam snimio sistem 4 puta...
I evo izgleda da mi je HDD crko... nikakve fajde...:icon_sad:

Dok nadjem HDD...javim sta je bilo...

Hvala u svakom slucaju...;)
 
e druze ako ti je i dalje ono sto se pojavljuje do hdd je gubi fajlove a mozes i na jedan nacin provjeriti probaj repair sistema i onda samo chkdsk ukucaj komandu da provjeri hdd i probaj ga dici a ako nemogne skini hyrens 9.9 verziju narezi na boot cd i pokreni test hdd da se uvjeris milion posto da je do njega
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top