Morski psi pred plažom Žnjan u Splitu

Morski psi pred plažom Žnjan u Splitu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
BHT Ovisnik
Splićanin Petar Draganović primijetio je jato morskih pasa u moru na udaljenosti stotinjak metara od splitske plaže Žnjan. Draganović /73/ kaže da je morske vidio na dubini od oko osam metara dok je pregledao morsko dno. "U jednom trenutku pozvao me kupač, koji je od mene bio udaljen dvadesetak metara, da doplivam do njega da bih vidio morskog psa. Čim sam doplivao do njega, pogledao sam u dubinu i vidio nestvarnu sliku. Po dnu je kružilo jato morskih pasa", rekao je Draganović.

Great-White-shark-South-Australia.jpg


On je dodao da je to ispričao ostalim kupačima, koji mu nisu vjerovali, ali se nisu ni usudili da odu s njim i provjere, istaknuvši da se on ponovo vratio na isto mjesto gdje je ranije vidio morske pse, kojih je tada, kako je rekao, bilo dosta više nego prvi put.

"Izbrojio sam 25 komada koji su kružili po dnu. Izgledalo je zaista nestvarno. Možda ih je bilo još. Za sve to vrijeme, ljudi su se bezbrižno kupali u moru", ispričao je Draganić, napominjući da su plivali unutar ograde koja kupače štiti od glisera.

Prema njegovim riječima, morski psi su vjerojatno došli u Jadran za nekim cruiserom.
 

MTR

Član
tamo gdje obitavaju nema hrane , al u Splitu imaaaaa . Nedao Bog da koga scapa
 
Član
Ma ve zavisi koja je vrsta.. ja koliko znam svijetu je poznato samo 2-3 vrste koje napadaju ljude!!

Prije 4-5 dana u Neumu covjek uhvatio morskog psa na udicu, 130 cm visok i tezak 10 KG, ha ja.. nista strasno :D

Nije sve kao u filmovima ;)
 

MTR

Član
ma stipu se ti te tri vrste evo : http://weekend.ba/news/2414/51/Morski-psi-napadaju-poput-serijskih-ubica

evo jos : http://bs.wikipedia.org/wiki/Velika_bijela_ajkula
 
Član
kako je u onom drugom threadu neko vec pisao.. nebi on mere morao ganjati.. da vidim nesto od 4m i jos vise ispod sebe, samo bi se izvrnula i pumpica mi otkazala
 
Član
Morski pas ne napada ljude a nasa krv i meso im smetaju. Uostalom to nije jato bijelih ajkula vec blavih malih ajkula. Cak ni bijela ajkula nije opasna... Mediji sve useru;)
 
Član
RCat je napisao(la):
kako je u onom drugom threadu neko vec pisao.. nebi on mere morao ganjati.. da vidim nesto od 4m i jos vise ispod sebe, samo bi se izvrnula i pumpica mi otkazala

:cool::cool::cool: isti sam
 
Član
vw_damir je napisao(la):
Morski pas ne napada ljude a nasa krv i meso im smetaju. Uostalom to nije jato bijelih ajkula vec blavih malih ajkula. Cak ni bijela ajkula nije opasna... Mediji sve useru;)

Pa da, samo par par vrsta napada ljude iako i njima "neodgovara" ljudsko meso i krv.. napadaju jer se "zbune" zato sto covjek dok pliva, dok je nemiran u vodi daje iste "signale" bas kao i riba.. zato i napadaju!
S'obzirom da su njihova cula jako jako osjetljiva da su htjeli napali bi te ljude davno...

Izmedju ostalog ovo sto je ovaj covjek vidio je mislim ista vrsta kao i ova sto je covjek uhvatio u Neumskom zaljevu prije par dana.. naraste do neki 120-130 cm... Tako da se nema potreba da se bojimo ovaj te samo moze malo gricnut :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top