Mono-Jetronic ECU reset?

Mono-Jetronic ECU reset?

Član
Jesam i ja navalio sa potrošnjom više, ovo mi je 3-4 post zaredom ja mislim :D

Ali eto, valja mi pitati. Lambda sondu cu mijenjati ubrzo, ali čitao sam na internetu da moj motor (VW ABD), koristi Mono-Jetronic ECU, puno guglanja kasnije nađem postova sa još litar ljudi koji su imali problema sa potrošnjom, pa čak nađem original priručnik. Jest mi auto startnije dosta nakon ovih par servisa, ali kada šaltam brzinu, često mi ostanu obrtaji po 5-6 sekundi viseći pa tek onda opadaju. Poprilično se osjeti benzin na auspuh, mal te ne ko na benzinskoj, kontam da nije prebogata smjesa, pa zato mi i vise obrtaji (a i potrosnja mi je oko 9-10l).

Ali opet, uputstvo kaze "The air-to-fuel mixture ratio is regulated by values obtained from the ignition coil (engine speed), engine coolant temperature sensor, throttle position switch, and the Lambda sensor in the exhaust system. No adjustments to the fuel mixture are possible."
Smjesa se reguliše tako što putem bobine prati obrtaje, temperaturu rashladne tečnosti, prati senzor leptira gasa, i lambda sondu u ispusnom sistemu. Nije moguće ručno mijenjati smjesu.

Ja sa završenom elektrotehničkom (haha) kontam možda da mogu resetovati ECU nekako, da poprimi nove podatke, jer je mijenjan razvodnik, senzor temp tečnosti, i dihtung ispod tog "injektora". Našao sam kojekakve odgovore na Google-u, ali svi variraju, neki kazu resetiraj na hladan motor, neki kazu topao, neki kazu da se ventilator upali. Neki kazu + klemu da skinem, neki -...

Da ne nabrajam više :D, da li je neko možda obavio reset nekad, i jel bilo efekta. Kontam da je pametnije reset raditi sa drugom lambdom (najvjerovatnije cu polovnu uzeti, moram jbg).

Hvala svima unaprijed! :D
 
Top