Mercedes w123 200_D

Mercedes w123 200_D

Član
Evo da i ja predstavim svoju limuzinu :icon_smile: rijec je o bijelom Benzu w123 200 Diesel, 44kw,1980. god.,tamno-plavi enterijer... Na satu pise da je presao 159,540 km (al to je zato sto se ovaj pokvario prije 20 godina :D ) Auto je u solidnom stanju,osim "malih" problema sa korozijom zadnjih rubova,desnog praga,vozacevih vrata,i dijela patosa... :icon_sad: Cilj mi je da to do ljeta popravim i da ga dovedem u "fabricko stanje"... A posto obozavam ovo auto,imam neopisivu zelju da ga sredim u fazonu German Style (ili nesto slicno),pa me interesuje vase misljenje o tome i savjeti ;) Ne bih nista pretjerano, samo spustanje "do zemlje" i neke zaj*bane felne,po mogucnosti 16x8J ili 16x9J,i to je to... svi predlozi i savjeti u vezi spustanja i odbira felni su dobrodosli ;)



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Trenutno imam za njega petokrake aluminijumke 15x7J,195/60/R15... Nisu lose,ali nije to to...



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 
Član
komsija dobrodosao.....navrati malo do priboja na konsultacije....imas dodru mecku samo sto si malo krenuo stranputicom:D..
navrati do pukija na pivu i dogovor...
tu sam ako treba pomoc;)
 
Član
ArminM je napisao(la):
skidaj ove djidje pa cemo onda da pricamo:cool::cool::cool:

ne znam dal si procitao,al napisao sam da je u planu restauracija i popravka auta,sto takodje podrazumijeva i skidanje ovih "djindja"... :cool: :cool: :cool:
 

323

Član
Lijepo izgleda mercedes,sretno u radovima koje imas u planu,izgledao bi lijepo kad bi uradio na njemu ovo sto si naveo gore,slazem se sa ArminMom za ove djidje,izgledalo bi lijepo za pocetak kad bi to uklonio.Pozzz
 
Član
ArminM je napisao(la):
skidaj ove djidje pa cemo onda da pricamo:cool::cool::cool:

ne znam dal si procitao,al napisao sam da je u planu restauracija i popravka auta,sto takodje podrazumijeva i skidanje ovih "djindja"... :cool: :cool: :cool:

>> pukim48 << Hvala komsija ;) Cim budem mogao,dolazim na pivu i par savjeta :cool: Meni su one tvoje felne (petokrake "jotare") na kecu preeedobre... I ja sam mislio staviti nesto slicno,ali 16x8J ili 16x9J,ali na taj tvoj fazon... Samo ne znam gdje bih mogao naci takve i u toj dimenziji,pa bih zamolio clanove sa pomoc :cool: I interesuje me takodje kako bih ga najbolje mogao spustiti,pa ako ima neko da zna nesto o tome bio bih zahvalan... ;)
 
Administrator
a sada malo o mercu...
imao istog takvog i imam samo rijeci hvale za njega, od mehanike do udobnosti i komfora...
Ima posla na njemu da se dovede u dobro stanje, ali samo polako... Sredi mehaniku i limariju pa onda ostalo...
nadji na netu par sredjenih mecki i nek ti neka od njih bude zadaca...

Sretno u nastavku;)
 
Član
ma auto je stvarno savrseno i nevjerovatno udobno... ne znam kako kod ostalih, ali u mom "primjerku" bez obzira po koliko losem putu da se vozi,nista se ne cuje da zvecka,skripi,lupeta (i ostali iritantni zvukovi) u enterijeru,sto me iznenadjuje... A sto se tice mehanike,do sada mu je mijenjan samo hladnjak (jer je bio supalj) i to je sve. Znaci,nikada nije bilo nikakvih kvarova na motoru :icon_biggrin: A limarija je vec druga prica :icon_mad: Tu tek ima posla da se sve sredi... Ima li negdje u tuzli da se nadju novi dijelovi (limarija) za njega i koliko je to "skupo" (npr. trebaju mi zadnji rubovi, pragovi i podovi)??? jer ne bih bas da to trazim po otpadima :icon_rolleyes:

A cilj mi je da krajnji rezultat bude nesto (vise-manje) ovako... :icon_biggrin:



Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us





Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

I naravno ofarban u neku zaj*banu "perla bijelu" boju,ili tako nesto... :icon_biggrin:
 
Član
Zar niko nema nikakav savjet oko spustanja auta (sta? kako? koji amortizeri? opruge? itd.) jer stvarno ne znam nista o tome... I neki savjet oko izbora felni bi bio pozeljan (koji bi model lijepo legao? koja sirina? itd.) Ajmo clanovi,ukljucite se ;)
 
Član
allex je napisao(la):
Zar niko nema nikakav savjet oko spustanja auta (sta? kako? koji amortizeri? opruge? itd.) jer stvarno ne znam nista o tome... I neki savjet oko izbora felni bi bio pozeljan (koji bi model lijepo legao? koja sirina? itd.) Ajmo clanovi,ukljucite se ;)

Reži za 1/3 kruga svaku oprugu, nikako više
Potrudi se za diferencijal od 230ke zbog dužeg prenosa i na Piku imaš dugo prodavane AMG 16ke za malu kintu http://www.pik.ba/artikal/120310/felge-16-amg/

Hoćeš li još sedišta iz SECa koja pasuju u šraf?!


p.s.(našao si od koga da tražiš savet za DEDU):icon_biggrin:
 
Početnik
Evo odma za opruge i amortizere!

Cini mi se da je Ljuboje spominjao cijena opruga ili (opruga i amortizera) kratkih naravno je 650KM pa ti gledaj! On je svoje fabr. opruge i kaze da mu se mecka dobro ponasa!

A za felge hmmm....:icon_rolleyes: Ja bih isao na neke BBS 16x9J i 16x8J ili eventualno Borbet A istih tih velicina ! Ugl. ono oldschool !

Ali prvo lakiranje,branike te fino odraditi ispolirati i to....skinuti djidje midje lako je naci sta uraditii samo koliki ti je budzet najcesce keshiba predstavlja problem! ;)

Inace fine su W123 kod mene je pradjed vozao :icon_biggrin: i dobio Mercedesovu znacku medalju itd. za Milion predjenih kilometara bez generalke ! ;)
 
Član
G2_1.6B je napisao(la):
Evo odma za opruge i amortizere!

Cini mi se da je Ljuboje spominjao cijena opruga ili (opruga i amortizera) kratkih naravno je 650KM pa ti gledaj! On je svoje fabr. opruge i kaze da mu se mecka dobro ponasa!

A za felge hmmm....:icon_rolleyes: Ja bih isao na neke BBS 16x9J i 16x8J ili eventualno Borbet A istih tih velicina ! Ugl. ono oldschool !

Ali prvo lakiranje,branike te fino odraditi ispolirati i to....skinuti djidje midje lako je naci sta uraditii samo koliki ti je budzet najcesce keshiba predstavlja problem! ;)

Inace fine su W123 kod mene je pradjed vozao :icon_biggrin: i dobio Mercedesovu znacku medalju itd. za Milion predjenih kilometara bez generalke ! ;)

Čoveče, koliko samo ljudi u Sarajevu ima sa mercedesovim medaljama:icon_rolleyes:
Rekao bih da se Mercedes proizvodio u Vogošći, a ne VW
 
Fina meckica,svidja mi se sta si naumio :) samo moja preporuka da vratis ove krovne nosace jer ce izgledati lijepo kad ga spustis,bas oldschool :icon_smile:
 
Član
BEMWE je napisao(la):
allex je napisao(la):
Zar niko nema nikakav savjet oko spustanja auta (sta? kako? koji amortizeri? opruge? itd.) jer stvarno ne znam nista o tome... I neki savjet oko izbora felni bi bio pozeljan (koji bi model lijepo legao? koja sirina? itd.) Ajmo clanovi,ukljucite se ;)

Reži za 1/3 kruga svaku oprugu, nikako više
Potrudi se za diferencijal od 230ke zbog dužeg prenosa i na Piku imaš dugo prodavane AMG 16ke za malu kintu http://www.pik.ba/artikal/120310/felge-16-amg/

Hoćeš li još sedišta iz SECa koja pasuju u šraf?!


p.s.(našao si od koga da tražiš savet za DEDU):icon_biggrin:

Eee pa tako vas "volim",hvala za savjet ;) E sad, za koliko cm (otprilike) bi se auto spustilo kad bih skinuo tu 1/3 kruga??? A ove AMG felnice su extra, ali gdje da mu nadjem cetvrtu???:lol: Za sjedista cu vidjeti, al najvjerovatnije cu ova moja presvuci u eko-kozu jer su u solidnom stanju... ;)

G2_1.6B je napisao(la):
Evo odma za opruge i amortizere!

Cini mi se da je Ljuboje spominjao cijena opruga ili (opruga i amortizera) kratkih naravno je 650KM pa ti gledaj! On je svoje fabr. opruge i kaze da mu se mecka dobro ponasa!

A za felge hmmm....:icon_rolleyes: Ja bih isao na neke BBS 16x9J i 16x8J ili eventualno Borbet A istih tih velicina ! Ugl. ono oldschool !

Ali prvo lakiranje,branike te fino odraditi ispolirati i to....skinuti djidje midje lako je naci sta uraditii samo koliki ti je budzet najcesce keshiba predstavlja problem! ;)

Inace fine su W123 kod mene je pradjed vozao :icon_biggrin: i dobio Mercedesovu znacku medalju itd. za Milion predjenih kilometara bez generalke ! ;)

Naravno,prvo popravka i farbanje svega pa tek onda "nadogradnja" ;) Meni licno se ne svidjaju te BBS,ali najvise sam razmisljao o tim Borbet A felnicama, one su mi stvarno preedobre :icon_biggrin: A moj ima mozda 600-650 hiljada predjenih km,al guram do 1 000 000 :lol:

Duke_Of_Harlem je napisao(la):
Fina meckica,svidja mi se sta si naumio :) samo moja preporuka da vratis ove krovne nosace jer ce izgledati lijepo kad ga spustis,bas oldschool :icon_smile:

Hvala druze ;) Eee vidis,nisam o tome razmisljao,mozda bi stvarno lijepo izgledalo :icon_biggrin: Ti nosaci sada izgledaju odvratno na autu, ali mozda ce stajati kad bude imao neke 9J i 225/R16 i bude spusten... :icon_smile: Uglavnom,hvala za ideju ;)
 
Top