Mercedes G300

Mercedes G300

Pozdrav svima na forumu

Već sam se zvanično predstavio u delu foruma za predstavljanje a mogu i ovde u temi.
Dragan iz Subotice vlasnik sam od februar meseca ove godine mercedesa g class 87', trenutno se u njemu nalazi 300D ali je u planu ubacivanje 2500 TD.
Trenutno mi se auto nalazi kod limara gde se priprema za predstojeće zimske dane.
kdso5u.jpg


14b3pyo.jpg


Ovo su stare slike kada sam ga kupio ovaj bull bar koji se vidi na slici je skinut trenutno se izlivaju od poliestera prednji i zadnji branik od novijeg isto tako izlivaju se dodatci koji se nalaze ispod farova tako da se popuna ta celina ispod istih.
Pored ovoga se izlivaju i unutrašnji blatobrani koji su preko potrebni zbog zaštite zadnjih krila da mi se na tom delu više ne skuplja blato što je i izazvalo koroziranje tog dela.
Ima tu još nekih detalja koji se rade na njemu ali to ću dopunjavati kako se budu radovi odvijali.
 
G KING, nema dalje svaka cast :icon_smile:

Mislim da sam ga vidjeo na forumu jesi li ti ubacio komplet tablu od ML-a, ili sam pogrijesio?
 
Jesam ja sam taj :icon_confused: _Leta_AvantGarde_ evo neke od tih slika kako to izgleda ali još je daleko od završetka :icon_cry:.


14o1180.jpg
 
Evo još nekih slika radilo se na enterijeru možda će neko da mi zameri ali sam koristio enterijer od W163 jer je enterijer za W463 bezobrazno skup.
Inače sve je leglo po širini kao da je rađeno za njega dok se tabla u dubinu morala prekrajati jer je kod W163 tabla zaobljena dok je kod W463 ravna.
Sedišta i središnja konzola je takođe od W163, sedišta i komplet tabla će biti presvučena u crnu kožu i crnu alkantaru materijal je već obezbeđen samo se čakaju neki drugi grubi radovi da se završe pa se radi presvlačenje.

Nosač volana i ceo volan je morao da se pomere za 2 cm u desnu stranu da bi došao na sredinu table u kojoj će biti novi satovi takođe su i sedišta pomerana prema sredini da bi se namestila na osnovu table i volana.
Ručna kočnica je izvađena jer za nju nema mesta u novoj srednjoj konzoli biće prepravljena na kočnicu koja se koristi kod W163 nabavio sam kompletan mehanizam (papučica, sajle, ručica za oslobađanje kočnice itd).

Srednja konzola kako se vidi na slici prilikom slikanja nije bila fiksirana samo je postavljena da se vidi kako bi izgledalo u međuvremenu je produžena ručica menjača i podignuta je srednja konzola tako da više nema tog razmaka između.

tabla koja dolazi kod komandi za ventilaciju je zamenjena za tablu koja je od karbona a ne imitacija drveta.
Tapacirung na vratima je u planu da se koristi sa Q7 prvobitno sam hteo da ostanem dosledan mercedesu i da donator za tapacirunge bude W164 ali su mi od Q7 duplo jeftiniji i mislim da ih mogu lakše uklopiti, biće i ovde malo seckanja i uklapanja kao i kod kokpita.
Ovo u vezi tapacirunga nije još u potpunosti odlučeno ko će da bude donator :icon_rolleyes:.

scccur.jpg




I još jedna slika deo gde se vidi zadnja klupa.

34yqowi.jpg
 
Ovo su slike od pre par dana sređena je limarija i čeka se montaža novih signalnih grupa, pored ovoga zatvoren je deo gde se točilo gorivo na starijim modelima W461,
Sa strane je postavljeno novo mesto za točenje goriva komplet je zajedno sa poklpocem i za to je donator W124 karavan jer to mi odgovara po svim merama kao kod W463 :icon_smile:.

20zv6lw.jpg


Izlivenu su unutrašnji blatobrani i prednji i zadnji, na fotografiji se vidi jedan par.
Odlivak je napravljen na osnovu unutrašnjih blatobrana sa W463 i bez problema se montiraju na W461.
Izrađeni su od poliestera i sa unutrašnje strane su preduvani sa plastobitom ovo bi trebalo u budućnosti da spreči stvaranje naslaga blata na zadnjim rubovima što je uzrok stvaranja korozije

2rz81ab.jpg



Sad tek polako uviđam u šta sam ušao ovo je tek početak i verujem da će onako kako sam ga zamislio radovi trajati narednih 2 do 3 godine :icon_rolleyes:.
Malo mi je problem jer ovaj auto je specifičan i nema ga mnogo na prostorima stare juge i teško se dolazi do delova a i ono što se nađe je užasno skupo.

Naravno da to sve može da se napravi mnogo brže ali hoću da na kraju kada se sve presvuče sa kožom i alkantarom izgleda kao da je izašao iz fabrike a to košta i vremena i para.
 
Član
odlican projekat, nastavi nas izvjestavati, a sto se tice voznih sposbosti ovog vozila, jednostavno nisam mogao vjerovati svojim ocima, bez problema preko rijeke na 1.5m dubine, sa celavim gumama.. tad sam se zaljubio u g class..
 
Ako sam dobro informisan objasnili su mi da G moze da ide u vodu do nivoa lajsni koje se nalaze na vratima to mu nije samo modni detalj.
Sve preko toga neophodan je snorkel mislim da se tako zove dodatak koji se montira.
Naravno ovo se odnosi na dizel motore.
 
Član
vrh dzip. svaka cast kad si se upustio u taj projekat jer mislim da ce biti veoma skup za nabavku kojekakvih djelova a i tesko ih je naci. ima na piku jedan takav 55amg se prodaje zaljubio sam se odmah u njega :) ljubav na prvi pogled :)
 
Nisam video da je neko radio nešto slično ovome neke stvari se rade u hodu iskreno da cene nekih delova nisu tako bezobrazne kao što jesu koristio bih originalne delove ali ako pogledate na Ebay-u kokpit za W463 košta samo 1500e sedišta idu od 1200e do 3500e :icon_rolleyes:.

lauda_bc potpuno si u pravu pre koji dan sam dobio informaciju da su originalni kederi ( Zaptivna guma ) za vrata po komadu oko 40e po jednim vratima dok su za peta vrata keder ni manje ni više nego blizu 200e, ali što se mora mora se :icon_cry:.

Takve cene i jesu jedini razlog zašto ubacujem neke delove od W163 u svakom slučaju neki delovi će morati biti originalni.
Sve ovo je proisteklo jer sam jednostavno hteo malo komfora jer kada sam ga kupio u njemu su bila sedišta koja kad se sedi na njima ima se osećaj kao da se sedi na klupi u parku sa ovima koja sam ubacio sam prezadovoljan.

Sada mi tek predstoji posao da se svi detalji uobliče da to liči na nešto a to će da završe ljudi koji se bave tim poslom ( tapetari ).
 
Top