Mercedes G cabrio - Hell Truck

Mercedes G cabrio - Hell Truck

Član
Dragi prijatelji,

Danas se garaža proširila i došao je novi član. U pitanju je Mercedes G kratki cabrio. Nađen je u hercegovini i danas je došao u Sarajevo. Inače je u extra stanju iako ja imam nekoliko ideja i mislim ubaciti nekoliko detaljčića ali bez velikog pretjerivanja. Jedini problem s kojim sam suočen je to da auto nema nikakav krov tako da sam od danas u potrazi za hard top krovom za istog kao i felgicama čiji promjer rupa treba biti 5x130 :icon_smile: .Pa ukoliko neko ima nešto od ove dvije stvari da ponudi molim nek mi javi :D .....

Slike vcrs ili sutra :D
 
Član
RE: Mercedes G cabrio

Znači evo i slikica, današnje tj. sadašnje stanje koje će svakako da bude promjenjeno
[attachment=34913] [attachment=34914] [attachment=34915] [attachment=34916]

To je to za sada , sutra aBd počinju radovi i bit ćete obavjestavani redom , takodje ako neko ima u potrazi sam za ovim bijelim kapicama za žmigavce :D , pozz
 

Prilozi

  • Slika863.jpg
    Slika863.jpg
    459,4 KB · Pregleda: 200
  • Slika865.jpg
    Slika865.jpg
    452,1 KB · Pregleda: 88
  • Slika867.jpg
    Slika867.jpg
    426,2 KB · Pregleda: 226
  • Slika868.jpg
    Slika868.jpg
    434,3 KB · Pregleda: 169
Član
RE: Mercedes G cabrio

koja je ovo godina??

koja je ovo godina?? i skidaj ovo toyota sranje sa gume zadnje...
 
Član
RE: Mercedes G cabrio

ma moj pike svakako da hoću .... ovo su friške slike od jučer kad sam ga kupio u Grudama :D, a ima mu godina ali je restauriran prošle godine potpuno i odignut za nekih 10 cm :D
 
Član
RE: Mercedes G cabrio

A sad nastavak, plan je slijedeći i za sve komentare prijedloge i kritike sam potpuno otvoren :D !!!

Što se tiče exterijera plan je da se sa prednje strane karambolka ofarba u crnu mat, skinu ovi dodatni farovi , promjeni znak, postavi bullbar, da se tablica postavi na sredinu karambolke ,da se promjene kapice žmigavaca tj. da se postave bijele i da se postave male maglenkice ispod karambolke. Sa bočne strane treba prelakirati pragove i bočne lajsne takođe u crnu mat. Sa zadnje strane naći novi prekrivač rezervne gume , promjeniti štop lampe (naručene led sa nove tipe) i karambolku prelakirati u crnu mat. Za početak dok ne nađem felge ove ću ispjeskariti ponovo prelakirati najvjerovatnije u crnu sa srebrenim čepovima.

E sad dolazi moj omiljeni dio, enterijer za koji imam velike planove :D , sjedišta prednja su recaro fabrička (mislim iz nekog japanca) ali meni se ne sviđaju zbog šupljeg naslona za glavu, tako da ću ubaciti sjedišta koja već imam iz nissana 240 SX koja se izgledom puno ljepša i mislim da će se dobro uklopiti. Poslije dolazi tapaciranje i to tapacirat ću : sjedišta, zadnju klupu, tapacirunge, tablu i konzolu (Crna koža - siva alkantara) , za krov će se još vidjeti ali sam našao neku šemu preko Austrije za tvrdi krov. E dalje skinuće se ovaj volan i ubaciti momo :D (koji več duže vrijeme čeka svojih 5 minuta) , ručica mjenjača i ručica ručne. Danas sam kupio ploče alu lima sa onom dijamant šarom od kojih ću napraviti patosnice. Takodje ću postaviti veliki obrtomjer ali negdje sa donje strane da bude vidljiv samo vozaču. Dalje moram osvijetliti LED diodama kontrolnu tablu i prelakirati kazaljke u crvenu florescentnu. Namjera je još da se ubace cukice.

I naravno ne treba zaboraviti glavni dio, a to je muzika :D , plan je staviti neki fin HU po mogućnosti neki dvd, a možda za početak i neki fin alpine ništa specialno. Postaviti sisteme i jedan woofer kao i pojačalo koje sam već nabavio u pitanju je HF zeus 5 kanala.

To bi bilo to započetak , danas su predani papiri za prevod i registraciju , a sutra aBd počinju več radovi ....... Bit ćete izvještavani o svim novim radnjama ;)

I sve zaboravim auto je W460, G240 , 1994, model wolf za civilnu policiju njemačke. Dakle ima sve osobine vojnog wolfa ali je civilna varijanta :D
 
RE: Mercedes G cabrio

http://www.mercedesklub.net/forum/viewforum.php?f=36&sid=52cab6c82be3b9284e694a3784890f81


tu mozes saznati sve , a i licna iskustva ljudi koji su radili slicne projekte ;)
 
Član
RE: Mercedes G cabrio

vidio ga prije 2-3 dana prodje kroz Mostar na prikolici Nisan ga vuce mesicini ;)
 
Član
RE: Mercedes G cabrio

joooj ovo auto voli moj otac ,ma on bi sve dao za njega...cuvaj druze ovu makinu vrijedi ovo dosta i cijena mu nikada nece opasti,nikada neces izgubiti na njemu;)
 
Top