Mercedes A klasa-informacije

Mercedes A klasa-informacije

Član
Poz ljudi.
Zanimaju me iskustva sa navedenim modelom jer mi je buraz bas zainteresovan za ovo auto :D
Nesto je iskrslo pa bi ga mogao dobiti po jednoj dosta povoljnoj cijeni. Radi se o benzincu 1.6, 2003 godiste.

Na prvi pogled mi sve djeluje ok ali ono sto me najvise zanima je njegovo odrzavanje, kakve su cjene dijelova i kvari li se on cesto ili je u pravom smislu Mercedes? :D Ima li nesto sto je posebno osjetljivo kod njega?
Malo sam ga vozio i mogu rec da stvarno plovi na ravnom putu, ali izgleda da dobro osjeti svaku manju neravninu , a za rupe da ne govorim :D
 
Član
Po meni to nije vidjelo Mercedesa ,od udobnosti do unutrašnjost koja je očaj.
Auto ko auto je solidan što se tiče pouzdanosti , ali je usran što se tiče servisiranja , za bilo šta složenije motor mora van , pa čak i najbanalnija zamjena kanalnog remena , kod A klase je avantura
 
Član
Citao sam i druge forume pa ima i razlicitih misljenja po pitanju servisa tako da cu vjerovatno u ovih par dana porazgovarati sa jednim dobrim majstorom u vezi toga.
Vidis ovaj citat sto sam nasao:
Motor ne mora da se vadi
“Ustaljeno je vjerovanje da je, zbog specifične konstrukcije A-klase, za bilo kakvu intervenciju potrebno vaditi motor. To je samo djelimično tačno i odnosi se, na primjer, na zamjenu kvačila”, kažu u servisu.

"Kod gotovo 70 odsto zahvata, zahvaljujući upotrebi specijalnih alata i radnog stola, mi u ovlašćenom servisu ne vadimo motor, već ga na nosaču samo malo spustimo i sve uspijevamo da odradimo za mnogo kraće vrijeme, što na kraju stvara mnogo manji trošak za klijenta nego kad se ti zahvati rade u neovlašćenom servisu. Nije isto potpuno izvaditi motor ili ga samo malo spustiti i za manje od sat vremena zamijeniti anlaser, alternator, lanac, kaiš, natezač ili drugo.


Ovo je u ovlastenom servisu ali sam citao da ovu neku metodu spustanja motora rade i drugi servisi. Ja se ne razumijem bas toliko u automehaniku, pa cu u svakom slucaju se savjetovati sa majstorom.
 
Član
Zabrlja ga odmah u orvom postu. Ne znam odaakle ti prica da se mercedes ne kvari? I udobnost mercedesa posle 90 tih nije toliko koliko je prije bila. A po meni je bolje uzeti smarta nego A klasu staru. E sad to iz ovlastenog servisa sto su napisali je tacno ali mislim da to kosta jako mnogo da se nesto popravlja kod njih. Prostor je oko motora skucen da vrlo tesko proturis ruku do nekih pozicija. Ti benzinski motori i nisu nesto a solidno vole da popiju. Zaobidji u sirem luku i gledaj u tom rangu drugog proizvodjaca ili drugu klasu merca.
 
Član
visoka pozicija sjedenja, skucen prostor, kvalitet materijala puno ispod vecih modela...od mercedesa ima samo znak... cak ni novija A klasa nije nesto... B klasa, kasnije, je puno ozbiljniji auto... kazem jer sam sebi gledao nesto takvo i odlucim se za korsu... i opet bih uzeo nesto iz klase korse,pola,clia,206 itd....
 
Član
Najstarija A klasa je loša, w168 i w169 su nebo i zemlja. Nije baš na staroj da moraš za sve vadit motor al ja kad god dodem u servis jednoj je motor na radnom stolu haha Radi toga ih nebi izbjegavo više bi ih izbjegavo radi hrđe, nestabilnosti, neudobnosti i kvarova koji su specifični samo za A klasu radi konstrukcije..
Ja imam w169 i iznutra je baš kvalitetna, ovjes su riješili tako da je puno stabilnija, oko motora ima prostora i promijenit poziciju je nikakav problem meni je veći problem promijeniti poziciju u golfa 4. Ja sam mjenjo nosače motora ja mislim da nema auta da je lakše promijenuti nosače motora neko kod w169,motor se jedino vadi ako je neki veći problem na motoru ili na mjenjaču tako je ja mislim i kod w168. A za ovaj remen meni svaki put skinu da vide jesu li se ležajevi istrošili španerima, alternatoru i ostalo.. A što se tiče novije A w169 i w245 sve imaju isto samo je w245(B klasa) malo prostranija i lijepša :D
 
Član
Ehh ko je mijenjao pozicije na A klasi (2008-a godina cini mi se da je) hem sto kostw 8km komad hem sto moras branik skinuti do pola otkaciti far da bi dosao do nje... Motor jako nepristupacan za raditi.
Udobnost ove je jako dobra a i full oprema je ova, preglednoat dobra, ovjes dobar, ali je vise zenski auto...
 
Član
Ehh ko je mijenjao pozicije na A klasi (2008-a godina cini mi se da je) hem sto kostw 8km komad hem sto moras branik skinuti do pola otkaciti far da bi dosao do nje... Motor jako nepristupacan za raditi.
Udobnost ove je jako dobra a i full oprema je ova, preglednoat dobra, ovjes dobar, ali je vise zenski auto...
Mjenjao sam ja kod druga na starijoj moras se skinuti karambolka i far da zamjenis kao sto ti kazes
 
Top