Mazda RX8 iskustva!!!

Mazda RX8 iskustva!!!

Član
RCat je napisao(la):
ne posjeduje, ali je vozio moju mazdu, sta sad?

images7583164.jpg


motor je bio stock, i vozile su je 4 djevojke

images7588956.jpg



Anes_mo :lol:;)

jel ne smijem pitat jel ima čovjek auto?
 
Član
VOZIO sam taj auto i mogu reci da stvarno ima car pravog sportskog automobila, a o pouzdanosti i trajnosti bolje je slusati one koji su je posjedovali nego youtube link argumenovane postove (bar ja tako mislim)
 
Član
HrSupra je napisao(la):
jel ne smijem pitat jel ima čovjek auto?

naravno da smijes :)

btw. servis u njemackoj: prvi servis nakon 20 000 km me kostao 169 eura. najskuplji je 60 000 km servis jer se tad mjenjaju svjecice a i on izadje 450 eura. tadasnji golf IV R32 je za 30 000 km servis morao bez DSG 600, sa DSG 900 eura pljunuti. a, tako vala i dosta drugih automobila.
 
Član
ok za servis, ali djelovi koje je samir rx8 spominjao koštaju puno više.

najviše sam se razočarao u taj motor kad sam bio s frendom na malo većim uzbrdicama, a auto se u trećoj brzini gušio i morao ga je voziti u drugoj brzini koliko slabo momenta ima.
 
Član
Kostaju mnogo vise, osrednji turbo kit je 10-12k $, a gdje je ostalo sto ide uz to. Brtve od keramike dodju u kutiji ne vecoj od Nivea kreme, a kostaju kao sam vrag... Sve to kosta normalno, a jeste, obrtnog imaju malo naspram klasicnih motora, vjerujem da se uvijek uz brdo moze izvlaciti do kraja, ali nekada ni krivine ne idu u prilog, pa se brzina mora smanjiti :)
 
Član
onda cu prije posumnjati da sa autom tvog frenda nesto nije bilo u redu. licno sam se bas navozala brdskih puteva, od karaule do mostarskih brda prema jadranu. kao svicarskih berg-paesse. moj i mog frenda rekord na normalnom autoputu su 267 km/h GPS-om snjimana.

motor je za svako auto skup. a nevjerujem da su djelovi za s2000, a znam za 350Z da su cijene dijelova papreni. samo brembo kocnice kad im pogledam cijenu a kamoli da gledamo dalje.

MDM (Mazda Motors Deutschland) je dala dvije god. garanciju na motor, poslije uz minimalnu doplatu si imao individualno mogucnost garanciju produziti na 5 god.

meni je zao sto ti je frend nezadovoljan (bio?), da sam na njegovom mjestu odvezla bi auto u - adequatan - mazdin servis, da izvrse remont motora kao i reset. u knjizi mazdinoj, a i trgovac koji ti urucuje - novo - auto te upucuje na to, da prvih par tisucu km (ca. 1500 - 2000 km) obratis paznju na neke stvari pri uvozavanju auta - jer takav ce te u buduce pratiti. i mnogo ih je izaslo iz autokuce i jurisom odmah na autoput. te osmice se nisu raspale, ne, ali su danas veliki potrosaci od ulja do goriva. ja sam prvih 3000 km ko baja vozila. oj kako mi je to tesko palo, ali nisam prelazila 140 - 150 km/h. sto sam zensko? ne - jer volim svoje auto. kasnije se dalo na nasim RX-8 sastancima, gdje dodju oko 100 osmica iz cijele njemacke uociti razliku. moja, i od mnogo njih koji su kao ja prve km. pazljivo i kako se kaze, propisno vozili - umali su daleko pokretljivije modele. iako su sve osmice - neki nisu mogli se drzati nase brzine. kuzis sta hocu da kazem?





SamiRX-8 je napisao(la):
Kostaju mnogo vise, osrednji turbo kit je 10-12k $, a gdje je ostalo sto ide uz to. Brtve od keramike dodju u kutiji ne vecoj od Nivea kreme, a kostaju kao sam vrag... Sve to kosta normalno, a jeste, obrtnog imaju malo naspram klasicnih motora, vjerujem da se uvijek uz brdo moze izvlaciti do kraja, ali nekada ni krivine ne idu u prilog, pa se brzina mora smanjiti :)

to su tuning dijelovi. za koje auto molim te je turbo 50 km? :lol:

HGP Bi Turbo stage III za golfa IV izadje plus/minus 30 000 eVra

ostanimo pri stocku
 
Član
Cuj za koje, za Golfa 2 GTD :lol:

Ajd nek bude stock, mada postoje i druge price kod perioda "uhodavanja", na modelu iz 2004, slabije gasanje ne bi dostavljalo dovoljno ulja i zeznulo bi motor u vecini slucajeva, ali to su primjeri uhodavanja :D
 
Član
u njegovom autu je novi motor.

prijatelj vodi računa o autu.

jesu za s2000 i 350 z djelovi skupi, ali se ti auti jako slabo kvare, pogotovo s2000.
s2000 ima garanciju na motor 2 godine i 100 000 km. a što se tiče tuninga, stock motor od s2000 podnosi 600 konja bez problema.
 
Član
Sada ti S2000 valja, taj motor puca od obrtnog momenta?

RX8 - 211 NM
S2000 - 208 NM

Kakav moment, ti motori su pravljeni da se vrte. Nije kamion:icon_biggrin:

Sve su to odlična auta, no uvijek sam bio fasciniran ovom mazdom...
 
Član
HrSupra je napisao(la):
u njegovom autu je novi motor.

prijatelj vodi računa o autu.

jesu za s2000 i 350 z djelovi skupi, ali se ti auti jako slabo kvare, pogotovo s2000.
s2000 ima garanciju na motor 2 godine i 100 000 km. a što se tiče tuninga, stock motor od s2000 podnosi 600 konja bez problema.


to si sam radio na motoru s2000 da tvrdis ovako? pa nece svako svaki detalj iznijeti na vidilo dok se projekt ne zavrsi skroz. a da se 350Z slabo kvari, njaah.. pitaj momke sa Zetti foruma :) a da manje goriva trosi usput :) i ja cu sa osmicom opet kraj njih proci, jer ih hebe blokada :D
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Sada ti S2000 valja, taj motor puca od obrtnog momenta?

RX8 - 211 NM
S2000 - 208 NM

Kakav moment, ti motori su pravljeni da se vrte. Nije kamion:icon_biggrin:

Sve su to odlična auta, no uvijek sam bio fasciniran ovom mazdom...

s2000 i k20 motori iz manjih okretaja potežu daleko bolje od rx 8, ali daleko od toga da pucaju od momenta. ne pričam bezveze već sam se uvjerio. a o kvaliteti hondinog motora je suvišno trošit riječi.

RCat je napisao(la):
HrSupra je napisao(la):
u njegovom autu je novi motor.

prijatelj vodi računa o autu.

jesu za s2000 i 350 z djelovi skupi, ali se ti auti jako slabo kvare, pogotovo s2000.
s2000 ima garanciju na motor 2 godine i 100 000 km. a što se tiče tuninga, stock motor od s2000 podnosi 600 konja bez problema.


to si sam radio na motoru s2000 da tvrdis ovako? pa nece svako svaki detalj iznijeti na vidilo dok se projekt ne zavrsi skroz. a da se 350Z slabo kvari, njaah.. pitaj momke sa Zetti foruma :) a da manje goriva trosi usput :) i ja cu sa osmicom opet kraj njih proci, jer ih hebe blokada :D

nisam radio, ali ima puno ljudi koji su radili.

ja poznajem 2 čovjeka koji imaju 350 z i nikad nisu imali problema.
nema auto koji se ne kvari, ali sigurno je manje kvarljiv od rx 8.
nebi baš rekao da više troši od mazde.

dok ti prođeš kraj njih prođe čitava vječnost jer i jedan i drugi auto idu bolje od mazde.

a to da imaju limitator brzine nisam siguran.
 
Član
RCat je napisao(la):
och, ja sam sa prvom osmicom u godini presla oko 100 000 km sa drugom oko 70 000 km. samo u 12 mjeseci. i to pored drugog "svakodnevnog" auta :lol:

logicno da nepoznat zvuk turbine ljudima koji su navikli na zvuk turba na nista ne zvuci.

japanci si ostali wankelu vjerni i izbacuju uskoro novi model.

i da, sa TT-ovcima sam se rado ganjala po njemackim autoputevima, lijep prizor u mom retrovizoru ;)


Volim ove sto sve TT-ove stavljaju u isti kos, modza si se tackala sa 150, 160, 180 ili 190 konja modelima, takvih je najvise ;)
 
Super Moderator
samo ne znam sta prdite o zvuku
RX-8 ima unikatan zvuk, prelijepo zvuci ;)
izgleda vecini je bitno da auto urla a ne koji ''ton'' proizvodi :D
 
Top