Lezaj ili guma pitanje je sad?

Lezaj ili guma pitanje je sad?

Član
Pozdrav narode :icon_smile:

Imam jedan problem koji me nervira.
Znaci cujem nekakvo brujanje u autu kao da je lezaj otisao ima takav zvuk(otkad neznam poceo sam ga primjecivati od prije jedno mjesec dva) znaci hucanje.
Sad karakteristika tog hucanja je da se ono pocne cuti na odprilike 40kmh pa do negdje 70kmh poslije kad se ubrza necuje se nista ili ja necujem jbg.
Kad vozim kad udjem u krivinu u pocetku se cuje jace brujanje, poslije nekog vremena voznje ono je kontiunirano znaci nema nikakve veze sa krivinama.
Ja sam bio siguran da je lezaj nacet, pa sam digao auto i zavrtio svaku gumu ali nista nikakvog brujanja nema(tako sam vidio prije kad mi je na dvojci otisao lezaj tako je majstor konstatovao da je to)
Jedino sto sam primjetio da kad zavrtim zadnje gume(i jednu i drugu) da se cuje da malo da pakne grebu u tromblu(karakteristican zvuk nije lezaj sigurno).
Sad i kad ih ono zavrtim tocak se okrene jedno tri cetiri puta i stane osjeti se mali otpor(neznam jeli to normalno.
Otisao bi mehanicaru ali cova ima posla preko glave a idem uskoro u Podgoricu pa nebi da me ostavi negdje :icon_question:
Pozzz.....
Ps.
Moguli biti gume to mi je jedino palo na pamet, jbg mozda je i prije hucalo ali nisam primjetio nista.
Gume su zimske Debica prosle zime nove sve cetiri stavljene, usput da kazem goru gumu nisam nikada stavio na auto :icon_cry:
Malo me vuce u lijevu stranu(ako ima veze) i prednja desna guma je na unutrasnjoj strani(obodu unutrasnjem) vise pojedena.
Ovo sam naveo ako ima nekakve veze sa ovim :icon_question:
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
ja glasam za lezaj

nije ti ovo eurovizija hahaha :D
ako si zavrtio svaki tocak posebno i ne cuje se, onda je vjerovatno do guma... pogotovo ako su ti protekt ili zimske nove...
 
Član
sto se tice zadnjih tockova,vjerovatno je sajla od rucne previse zategnuta pa koci pomalo svo vrijeme
sto se tice prednje desne gume,i tog sto te vuce u lijevu stranu,to ti je spura,uradi reglazu trapa
sto se tice hucanja,vjerovatno je lezaj,obrati paznju cuje li se u lijevim il u desnim krivinama...ako se cuje kad motas lijevo,onda je desni i obratno....i obrati paznju odakle dolazi...gume se znaju cuti kad ti izbacit tzv. gutu,grbu...al onda treska malo...i to se cesto vidi golim okom...
 

so2

Član
kod mene u passata novi lezaji i nista se nije culo dok nisam stavio ove nove tigar gume...pa ti sam zakljuci... ;)
 
Član
pa valjda kad je otisao lezaj na nekoj gumi onda se cuje taj lezaj pri ulasku u suprotnu krivinu... on kaze da se to cuje konstantno...


mislim da je do guma...
 
Član
sumnjam da je do guma,obicno se nove cuju da malo huce,neki modeli,a on prosle godine nije nista skuzio:icon_rolleyes:
 
Član
GOLF TZ je napisao(la):
pa valjda kad je otisao lezaj na nekoj gumi onda se cuje taj lezaj pri ulasku u suprotnu krivinu... on kaze da se to cuje konstantno...


mislim da je do guma...

Moze se i lezaj cuti konstantno, guma ti se cuje samo kad je izdusena onda huci ako izbaci grbu onda trese. Ako nevidi ili nezna raspoznat kad mu je izdusena guma nek proda auti i ide pjeske ;)
 
moje misljenje isto ide na lezaj probaj se provozat malo po krivinama vise jer tada mjenja opterećenej iz strane u stranu i lezaj tada mjenja zvuk ako huci na pravcu a kad udjes u krivinu manje onda kad ispravis opet huci to je lezaj a bar je to lako provjerit i da lezaj ako ode mora imat malo i lufta koliko toliko u točku
 
uzmi obicnu auto dizalicu, digni auto i zavrti taj tocak......a posto se cuje od 40 do nekih 70 kmh vjerovatno je guma...;)
 
Član
Lezaj,isto ko u mene tek se cuo od neki 40 pa do 80 kad predzm tu brzinu uopste se nije nista culo a u razmaku ove dvije brzine culo se brujanje....tako da se i ja pridruzujem lezaju ;)
 
Član
sto se tice brujanja isto se i meni desilo ,otisao sam zamjenio gume i naravno sve normala nista se vise nije culo
također skini i ocisti tromblu jer se od trosenja pakni nakupi prasine unutra
a to sto te vuce u lijevu stranu i dere desnu gumu iznutra to ti je špura 100%
 
Član
Ma ja bi to rijesio, nebi mislio nego zbog puta jbg imam posla u CG Hrvatskoj i Srbiji pa radi toga pitam.
A majstor mi je sljedecu sedmicu zauzet ima neka osvjezenja, glava i generalka vec ljudi cekaju.
A sad da vozim ovaj krs u ASA ili negdje gdje sigurno ces doci na red, malo me je blam jbg auto losa limarija ma ruzan ono pravo, a i neda mi se davati triput vise za obican posao.
E da...maloprije ga vozah po neociscenom snijegu, necuje se nista cim sidjem na asvalt ocisceni ono isto :icon_rolleyes:
Mozeli biti guma onda, pregledao gume nema nista, bruha nema jedino sto je prednja lijeva na rubu vise pojedena, digao opet auto okretao tocak nista :icon_rolleyes:
Znam najbolje otici kod majstora, ali jbg ovaj sto stalno gonim njemu i imam stvarno povjerenje u njega jbg zauzet....a putujem sutra pa sta bude da bude :icon_smile:
 
prvo uradi spuru i nagib tockova to je 15 do 20km a napravi ti stete u iznosu 130+ km tako sto
neravnomjerno trosi gume,
drugo ja isto mislim da je lezaj,, gume kad su lose najprije tresu na volanu, ali opet dok se ne digne
auto i ne prekontrolise sve je nagadjanje.
 
Top