leptir gasa, problem

leptir gasa, problem

187

Član
Ovako radi se o golfu 4 1.6 16V 77KW

Kad upalim auto sija mi na satu EPC i auto neravnomjerno radi, pritisnem gas do kraja obrtaji dodju do 1.8 ne mogu ni do 2 000 to u leru..

Desilo mi se da u voznji se to upali i nema sanse auto ide 20 na sat.. Odem do prvog prosirenja stanem malo ugasim auto, upalim tako par puta (pali - gasi) bukvalno varam ga samo da proradi da dodjem do majstora.. Uspijem nekako otici do njeg kaze ocisti klapnu leptir gasa.. Aj ja skinem to sve ocistim sija se ko nova, skopcam sve odem do njeg on na komp podesi i radi to sve ok..
Tako bilo mjesec dana, kad poce opet zajebavatit, sad ocistim klapnu al beuzspjesno opet sija EPC nekad se ugasi a nekad sija.. Danas sve rasklopio sredio skopcam opet sija, ugasim auto sacekam par minuta upalim kad se ugasilo.. Aj reko odo jedan krug da vidim jel sve ok.
Obidjem krug sve radi kako treba, ja se ponadao reko super proslo je i taman da parkiram opet sija EPC.. Nazovem motorex da kupim novu kazu 450 KM.. To mi je malo preskupo.

Interesuje me moze li se ova moja popraviti tamo ta elektronika il sta vec.. Je li neko imao slicna iskustva
 
Član
imam slicno iskustvo na polu 2003 1,4 benzin, samo sto nije probelm bash takav..vec auto radi ok i ide ok sve bez problema, vuce i to, al zna se desiti par puta u sedmici(ili par puta na dan nekad) da mi zatrokira,ko da oce da se ugasi,izbaci gresku epc i onaj znak prekrizena pumpa, nekad se i ugasi ako sam na semaforu..., kao i kod tebe samo se ugasi(mislim na epc i taj znak pumpe) tako da nemam potrebe na dijagnostici ponisitt greske, sve bude ok, onda oopet tako, malte ne danima.... nisam isao nikome na servis, al onak laicki kontam da nije kakvo kablo u losem kontaktu mozda od pumpe pa zatrokira,ili ej neki senzor ?, vozim i na plina, auto na plinu ali isto, nije znaci do plina i instalacije jer mi se to desavalo i prije ugradnje plina. mislio sam odvuci auto do ovlastenog servisa da oni mozda skopcaju svoju dijagnostiku i daju dijagnozu, al plasim se da me ''ne oderu'' za sitnicu jer mogu mi rec sta im volja :). nisam nista pomogao al et iznio sam usput i ja problem, pa cekacemo da se ko javi od ''strucnijih''' lica :icon_smile:
 

187

Član
heheheh..

ma ja skino filter i upalim auto ono sija EPC ja prstima dofatim klapnu leptir gasa motor zadrhti ono ko ugasice se auto..odem ugasim ga upalim i on radi OK znaci sve super, ne sija ni EPC.. stvarno ne znam koji mu je djavo

Posto su mi rekli da je to el leptir gasa reko da ne moze se odnijeti to kakvom elektricaru da on provjeri sta je kako i da to sred. Vec sam narucio polovnu da kupim al reko moze li se ova popraviti pa ako ona crkne da ima ova za nedaj Boze :icon_smile:
 
Član
187 je napisao(la):
heheheh..

ma ja skino filter i upalim auto ono sija EPC ja prstima dofatim klapnu leptir gasa motor zadrhti ono ko ugasice se auto..odem ugasim ga upalim i on radi OK znaci sve super, ne sija ni EPC.. stvarno ne znam koji mu je djavo

Posto su mi rekli da je to el leptir gasa reko da ne moze se odnijeti to kakvom elektricaru da on provjeri sta je kako i da to sred. Vec sam narucio polovnu da kupim al reko moze li se ova popraviti pa ako ona crkne da ima ova za nedaj Boze :icon_smile:

prijatelju se desila ista stvar. kupio na otpadu drugi leptir, opet se desila ista stvar.. kaze da je zamjenio EGR ventil da je sada dobro, dokle kako nezz
 

187

Član
sutra cu i ja staviti drugi ovaj leptir gasa, pa ako ne bude OK onda moram vidjeti i taj EGR ventil...

hvala ti u svakom slucaju ;)
 
Član
Ako je kao na golfu 4 1.4 onda je taj dio u brcko gasu 900 km, ima po auto dijelovima kineza po 300 KM ali sav problem je u grafitnim kontaktima i klizacima unutar onog hepeka sto stoji sa strane na leptiru, to samo ne mozes naci, ali ima ljudi koji popravljaju daljinske od tv-ova, oni prave nekakvu smjesu od grafita i laka i alkohola pa se s tim mogu obnoviti te grafitne veze na ploci ali to treba malo igrati se da pogotis sve kako je bilo.

Ako hoces da rijesis problem kako treba, treba ti originalan taj komplet leptir sto ce te kostati skupo, kinezi rade nekako, a polovno s otpada zavisi na sta naletis.

Ovo sve gore vazi ako je do tog leptira, odnosno na Hondi se zove TPS iliti throtle position sensor a ne znam kako se zove na VW.

Ako je EGR njega zatvoris i rijesio si problem :)
 
Član
Samo lepo ocisti leptir i neka ti neko pomocu VAG-COMa ili VCDSa udje uradi sledece:
Das kontakt, ne palis motor i NE DIRAS PAPUCICU GASA!!!!!

Udje u

1 - ENGINE
2 - BASIC SETTINGS
3 - ukucaj CHANNAL 098
4 - GO

Tada ces cuti kako klapna usisne grane zuji i pomera leptir, ustvari ona se adaptira, tacnije radimo ADAPTACIJU KLAPNE USUSNE GRANE. Kada se zujenje prestane cuti ispisace ti u onim poljima ADAPTATION OK, sacekaj jos nekih 30ak sekundi i tada ides na

5 - DONE, GO BACK

Oduzmes kontakt, sacekas par sekundi , i palis auto kao i uvek do sada.
Srecno!!!!!
 
Član
dule-p je napisao(la):
Samo lepo ocisti leptir i neka ti neko pomocu VAG-COMa ili VCDSa udje uradi sledece:
Das kontakt, ne palis motor i NE DIRAS PAPUCICU GASA!!!!!

Udje u

1 - ENGINE
2 - BASIC SETTINGS
3 - ukucaj CHANNAL 098
4 - GO

Tada ces cuti kako klapna usisne grane zuji i pomera leptir, ustvari ona se adaptira, tacnije radimo ADAPTACIJU KLAPNE USUSNE GRANE. Kada se zujenje prestane cuti ispisace ti u onim poljima ADAPTATION OK, sacekaj jos nekih 30ak sekundi i tada ides na

5 - DONE, GO BACK

Oduzmes kontakt, sacekas par sekundi , i palis auto kao i uvek do sada.
Srecno!!!!!



bravo! upravo ovo što ti čovjek kaže, na tim autima se mora raditi adaptacija jednom godišnje ako ne i dva puta, jer ti i kad očistiš klapnu, nisi je adaptirao, a to se može sa ovim VAG-om
 
Član
Moze i naravno da treba adaptacija, ali ako je crklo ovo sto govorim vag i nece uraditi adaptaciju nego ce napisati error, i sta onda ?
 
Član
menjic je napisao(la):
Moze i naravno da treba adaptacija, ali ako je crklo ovo sto govorim vag i nece uraditi adaptaciju nego ce napisati error, i sta onda ?

ONDA treba da se rasklopi elektronika sa strane klapne i da se podesi njen klizac na odgovarajuce mesto tako sto se VAG-om udje u:
1 - motor
2 - merni blokovi ( mislim da bi kalal 4 ) da se tu nadje napon klapne usisne grane cija se vrednost krece od 3,5 do 4.9 volti i da se taj napon podesi da bude priblizno 3.850 V (volti). E sad, sve je razlicito od auta, moze da bude i 4.360 V, ali ko ume da radi , nece mu biti tesko da to nadje.... jeste malo dangubno ali ako neko hoce da se potrudi SVE SE MOZE NAPRAVITI. Kada se ovaj napon lepo podesi onda ce pri adaptaciji izbaciti OK a ne ERROR.

Samo navali lutko, nemoj nista da kupujes, napravicemo ga da yebe majku!!!
;)
 

187

Član
Probao podesavanje ali pise ERROR, ne moze da se podesi.. Ocistio sam je sija se ko nova al opet nista..

Tako da sam kupio drugu sad odpada nju ocistio sredio i postavio sad ona radi OK bez problema...


hvala u svakom slucaju

ovdje moze lock ;)
 
Član
a kad si postavio sa odpada drugu jesil radio adaptaciju,pitam te zato sto sam radio na puntu i nisam morao raditi adaptaciju...
 

187

Član
mb73 je napisao(la):
a kad si postavio sa odpada drugu jesil radio adaptaciju,pitam te zato sto sam radio na puntu i nisam morao raditi adaptaciju...

ma brate ja kad sam to postavio skinuo klemu na 5-6 minuta restartovalo se sve... upalio auto odvuko do jarana nek uradi adaptaciju za svaki slucaj..

al kad je radio prvi put adaptaciju sa starim leptirom dok je bio prljav adaptacija trajala nekih 20-tak sec.. Kasnije kad sam ocistio za 5 sec. uradio adaptaciju..

sad cim sam kupio ovu nju sam ocistio sredio i postavio i nju je brzo odradio..
 
Član
Ja rekoh da je crkao grafitni kontakt i da uvjek crkaje na tim motorima al ajd.

Sad rasturi taj svoj stari makar i poslikaj sve i postavi da i drugi vide sta je problem :)
 
Top