Ledena kiša u Tuzli

Ledena kiša u Tuzli

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Budim se jutros, tačnije, budi me prije alarma na mobitelu, neko lupkanje vani. Pitam se ko sad na jutru i šta lupka lopatu mu je8em. I ustanem nakon malo krmeljanja i natezanja, spremim se i krenem u klasičnih 10 do 8 ka autu da bih u 8 bio na poslu već. Prvi dodir sa vanjskim svijetom, superrrr, nije onako hladno, izgleda da je minus skočio na nekih -7, tropska vrućina :D

Dolazim do ugla zgrade, pokušavam skrenuti, gubim se ko koza na ledu. Smotam nekako, i osjetim pod nogama sve ledeno, kiša dobro natopila prekonoći. Prilazim autu i vidim, prekriveno ledom...ajde reko, slojček leda, ništa posebno, i sinoć je bio :)
Jes malo morgen :) ima leda skoro pola centimetra se nataložilo. Upalim zvijer :hehehehe: izlazim iz auta sa AMD strugalicom za led, reko da ga malo strugnem ...opet greška :D....trebao sam izaći sa čekićem i majzlom a ne sa plastičnom strugalicom koja je totalno bespomoćna u borbi sa onim ledom....

Znači, ja sam sebi uspio očistiti prorez za oči i malo više, na četiri prednjoj i zadnjoj šajbi i na dijelu prozora bočnih kod retrovizora...i tako do posla pičio....a na tome sam izgubio deset minuta...o cesti i klizavosti ne zelim ni pricati..ljudi su jutros iz mahala vozili po ledu dok ne dodju do glavne ceste, gdje je bilo malo bolje stanje zbog silne soli i kamenja...

I da ne pričam više, valja mi raditi :D evo par slikica sa mobitela što moradoh uhvatiti





















 
Član
Hehhehe! Veselo je jutros bilo pravo, a ne vjerujem ni sada da je mnogo bolje, jer ova temperatura ne raste nikako ka plusu :D

Tako da, ko ne mora, neka rahat sjedi i ne dira savrseni sloj leda preko automobila i svih plocnika :)

Ja sam sinoc u gradu morao prosetati nekih 20m po onom nasem setalistu, ma kad se nisam razjebo na onom ledu :)
 
Član
hhhhhh.... to sam rekao na poslu da sam se izmokrio na sajbe da malo popuste :)

Bilo je interesantno i gutavno :D
 
Savrseni zastitni sloj protiv hrdje:lol: Sreca pa mi je auto u garazi... Prosle godine je 5.1.2008 godine pala isto tako ledena kisa...Strahota...
 
Član
Ja jutros izaso napolje hajd reko da ocistim led s kedija od firme kad ono smrzo citav..... nemogu vrata otvorit haj pozabavim se malo al bezuspjesno...
Okanim se coravog posla reko ima moje auto odo do njega pa cu s njim....Otkljucam pipi alarm ufatim za steku i na njemu vrata smrzla skljocne brava al vrata ne mrdaju....ko ga jebe odo na taksi idem prema stanici kad ono ide Gsp autobus.....sjednem u njeg jebli majku marka i po karta lol al zato pici ko da nema leda....ev sad razmisljam kako cu kuci :)
 
Član
Ni u Sarajevu nije nista bolje. Ja se jutros prepao kako je auto izgledalo :(
Doduse ja ga nisam ni vidio skoro tri dana a zaboravio ga pokriti kad je kisa padala :(
 

IGY

Član
ja sinoc sa posla kuci krenuo oko 10
a auto ko kugla ledena
isto tako napravio rupicu i vozio, dosao do kuce i jos se nije odledio bio
 
Član
Jel vam sada jasno čemu ona psovka
"jebo te led" hahahah ....

Sreca, nisam imao problema sa bravama ili vratima,...haman je pezo dobro to rijesio....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top