Laptop : klasicni problem sa gasenjem

Laptop : klasicni problem sa gasenjem

Član
Imaš kod mene Enese Hifonics-ov kondenzator od 2 Farada, skopcaj, ima da šije laptop :D Jesi uspio riješiti?
 
Legend
:D:D joj joj daj taj posalji , radice brzinom svjetlosti

nista , hvala svima na pomoci ali nisam uspio

kao sto sam sinoc pisao , ubacim drugi ram , i novi hdd

i sad da podignem novi sistem , bootam ga normalno , odredim partciju , formatira se , i kad pocinje instalacija sistema na win 7 se samo vrti ono loading i stoji tako 2 sata nepomicno , dvd nije izgreban , a i dvd rom znam da je ok

ubacim win xp hajde da njega probam , odmah na bootu prikaze ono press any key to boot ..... krene , i u xpa lista onaj plavi ekran , ucitava redom prije formatiranja particije i instalacije .... ne dodje do instalacije prikaze mi bluescreen sa onom greskom kao sto sam stavio sliku


znaci na sim ovim radnjama se ne pregrijava,vise se ne gasi , ali sad ni sistema ne mogu instalirati :D:D

nemam vise zivaca jednostavno , neka malo lezi , bolje nego da ga raspem u komade
 
Član
Svašta, sina mu njegovog. Jesi prob'o drugi RAM sa starim HDD-om? Fakat ce se ispostaviti da je riknuo neki kondenzator na ploci, ili hladan lem ili neka glupost. Ne gine ti servis izgleda.
 
Član
vgnsz460nr0112n0modr2ah.jpg


A jesi promjenio hard disk mode u AHCI u biosu, kada si instalirao Win7 ili sada kada si WinXp u IDE mode.?
 
Legend
jesam i druze i opet isto , evo nisam odolio da opet ne probam , na xpu mi prije samog instaliranja kaze kao ... boot manager missing , nema logike , butabilni je i i xp i wn7
kako koju stvar rjesavam i mijenjam , uvijek ispada nova situacija
 
Legend
vec sam to i odradio druze , ista stvar opet

ali ....
i opet mi vrag neda mira :)
sad resetiram bios na default , opet odredim da boota sa cd dvd
i krene mi xp instalacija , podeseno u biosu na ide
formatiram disk c , restarta se , opet ono trazi press any key to boot , ne diram nista jer slijedi instalacija
i kad treba da krene instalacija kaze ovako ....
ekran je crn

PRESS ANY KEY TO BOOT
A DISC READ ERROR OCCURED
PRESS CTRL ALT DEL TO RESTART


ovo tacno da mi je neko pricao , tesko bi povjerovao :D
jeli moguc da me uz sve ovo citavo vrijeme zeza i dvd citac
imam negdje upute kako prebaciti bootabilni xp na usb , pa cu sutra isprobati i to da ne idem sa cd-om
divim se sam sebi kako do sad nije u komadima
 
Pozz da se nadovezem na kolegin problem tj. da ga malo uputim
kao prvo sistem te zeza garant nebitno koji da skines xp-100% a win7 ako ubacujes onaj sto ga netreba licencirat i on nevalja jer s istim sam imo problema jednostavnno mi se comp ledio tj. zaledi nemozes nista nego ga na dugme moro gasit a to mi se samo desavalo na jednom programu koji mi moze biti pokrenut max 1 sat i tada slijedi ledenje compa
evo ti link od ovog sistema i radi 100% posto imas 4GB rama njega komoto instaliraj ;)
evo i link
http://thepiratebay.se/torrent/9175198/Windows_7_SP1_Ultimate_(64_Bit)

imas ovdje i program koji USB stick pravi botabilnim i s njega dizi sistem DVD-ovi su nepouzdani a s sticka dizes sistem brze 100 puta ;)

nakon instalacije sistema odradi update to ce potrajat par sati nemoj updetat jezike odaberi od jezika sta hoces poslije toga aktiviraj sistem s programom koji dobijes u linku ugasi automatski update sistema za stalno i uzivaj ;)
 
Član
Enesse i ja sam im'o takav problem na mom acer e1-531 i riješio sam ga tako što sam windows 8 instalir'o više mi se ništa nije pojavljivalo niti se restartov'o radi normalno po čitav dan opterećen bio ili ne
 
Legend
amer , ima taj djavo pored 2 particije , nesto sitno .... mozda 100kb neki file kao particija al i to sam formatirao , i opet isto

evo radim na starom laptopu , spor je , pa lagano ide ali evo upravo pravim butabilni usb pa da isprobam

golfxx , ako ne usprije sve ovo probacu i win8 , nisam do sad nikako radio na njemu al nema veze da je na kineskom samo da mogu koristit laptop :D
 
Ukoliko ne zeli prihvatit sistem nebitno koji (xp,win7) problem moze biti u RAM memoriji. Nisam sve procitao ne znam jesi li ih mijenjao, ako jesi vrati stare RAM-ove sa kojima je sistem bio stabilan. Ukoliko nisi siguran u ispravnost RAM memorije mozes je provjeriti pomocu MEMTEST86, tako sto snimis fajl na USB i bootas ga, imas na netu objasnjeno kako to napraviti. Formatiranje sa USB-a moze pomoci ukoliko je CD-ROM ostecen.
Ukoliko uspijes formatirati stavi laptop na nesto hladno ispod i malo ga pokreni nesto zahtjevno i vidi hoce li se gasiti.
 
Legend
zaboravio na ovo
a bio bi red reci , mozda neko naleti na isti problem

znaci laptop se gasi , kao kad se pregrije ali :

- ne pregrijava se , fino tiho , ledeno radi
- ram ispravan
- hdd ispravan
- podizanje na novo xp-a , win 7 , win 8 ne pomaze nista uvijek isto


Citavo vrijeme je problem u grafickoj karti , nije crkla da ne radi nikako sto sam odman na pocetku otpisao kontam uredu je jbg , ali dok se imalo optereti odmah restartuje sistem (youtube , corel draw , photoshop)

evo trenutno radim u SAFE MODE-u , gdje je pola stvari sto se tice kvaliteta slike , video i grafickih programa onemoguceno i tu radi koliko hocu


moram naci neku odgovarajucu grafu i to je to , sreca pa nije integrisana na ploci
 
Član
Druze Enesee ne vidjeh tvoj post dosada.Ja bih ti rekao odmah da je grafika.Nvidia je da izvines sr...e i ogroman problem kod svih laptopa..Amd integrisana intelova to radi ko ludo al nvidia ti je nesto poput dihtunga poklopca u golf 2,onaj od 4 km:D
Uglavnom,druga stvar je ta sto ces tesko naci tu grafiku da valja..Ako i nadjes cuvaj se dobro,vjeruj da ces je platiti masno a bice gora od te vec u laptopu...
 
Top