Land Rover Freelander Td4

Land Rover Freelander Td4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
George je napisao(la):
bio si me prestigao al sad smo opet na 5 auta :lol:

dobar đipac vozio sam jednog na blidinje sa 2.0 benzinskim motorom zahvalno auto

Sad ces ti prestici mene kad ti UP dodje;)
 
Član
danas mi dovezao covjek jednog ovakvog da radim folije, verzija sa 5 vrata
2.0 dizel, automatic

kaze covjek da je motor kao kod bmw-a 320 onog
nisam nikad prije vozio ovakav dzip, ali me nije ostavio ravnodusnim, pravo dobar auto
na satu 190 000, a kupljen sa 150 000, i kaze covjek svih 40 000 je napravio po sumskim putevima i kaldrmi, nikad na trapu nista mijenjano nije:icon_eek:

extra auto svegami
 
Član
ma premocan je, nisam vozao terenca sa automatskim mjenjacem, ali danas kad sam vidio kako ide stvarno sam se iznenadio, mete bas fino:icon_biggrin:
 
Član
Freelander trenutno u fazi remonta kardana. Pravi se redukcija da bi se mogla razdvojiti vuca, da ne bude konstantni 4x4.
Smanjuje se mogucnost kvara koji im je standarda boljka..
Kada je skinut kardan auto prosto prodisalo.. Ide super, manje trosi i nije pod onim ''naponom''...;)
 
Član
Riknuo kompresor klime:icon_sad:
Majstor ne zna sta mu je.. :icon_question:
Nigdje nisam uspio naci ovakav kompresor:icon_rolleyes:


 
Član
Danas malo vremena posvetio i njemu;)

Naime one metalne resetkice zvucnika pocele da korodiraju pa sam rijesio da ih ofarbam...:icon_smile:

04012013242.jpg

04012013243.jpg

04012013244.jpg


I to sada izgleda ovako

04012013247.jpg

04012013248.jpg

04012013249.jpg


04012013250.jpg

04012013251.jpg

04012013246.jpg

:123:
 
Član
Jok... Ne mogu da poprave kompresor jer ne znaju sta mu je a drugi nisam nasao, tako da je sad u fazi mirovanja.
Ljeti cu da skinem onaj dio krova pa mi klma i ne treba:D
 
Član
Elem pocelo i ovo cudo da zeza:icon_confused:

U relativno skorije vrijeme pocelo se desavati da auto trza u vozni pri konstantnom drzanju neke brzine. U ubrzanju se to ne desava. Naravno to je vremenom postalo sve izrazenije.
Auto je vozen na dijagnostiku(u takozvani ovlasteni servis) koja je pokazala gresku u sistemu dovoda goriva. Pocelo se sa skidanjem i provjerom komponenti koja nije dala nikakav rezultat. Po njihovim rijecima sve je bilo OK i oni nisu mogli da utvrde neispravnost.

Odem kod lokalnog majstora, opisem mu problem i kazem sta je ocitala dijagnostika.. Cackajuci motor a i svoje zube nekim komadom drveta zakljucio je da je najvjerovatnije problem u senzoru pritiska goriva. Nasli smo polovan senzor(pozajmili da ispitamo), montirali i gle cuda auto je funkcionisao normalno.;)
Narucim nov originalan dio i sve super. :icon_smile:
U medjuvremenu dok smo cekali da dodje nov senzor zovu me iz gore pomenutog ovlastenog servisa i govore da znaju u cemu je problem. Znaci 150% su sigurni i da mogu (ako zelim) odma da im dotjeram kola da to srede. Pitao sam u cemu je problem a oni sve ushiceni govore REDUKTOR mjenjaca - koji sa PDV-om i ugradnjom kosta 6000KM:icon_eek:. Kulturno sam se zahvalio i prekinuo vezu.;)

Ali... (ono cuveno ALI:D)

Nakon 2 mjeseca opet isti simptom, trza...
Skinem senzor, produvam ga zrakom i opet vratim i on 5 dana ide super i opet pocinju problemi...:icon_question:

Prije par dana je isao na malo duzi put i tu sam izgubio zivce:icon_mad:
Navuce 120 i tu je plafon, nema dalje, mrtav, onda padnu obrtaju. Nekad hoce samo do 100, pa trza , pa ide malo normalno i sve tako.

Sta da radim, odakle da krenem sa provjerom... :icon_question:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top