kvacilo se pokvarilo

kvacilo se pokvarilo

Član
odvukao sam auto kod majstora i promjenio mi je set kvacila i sve pet kvacilo mekano odvaja kako treba i nakon 10 kilometara odjednom je propalo mjstor ponovo rastavio i kaze da je nekakav prsten spao sa druk lezaja zanimam me kako se on postavlja ako ko zna:;:;:poozzzz
 
Mora se skidati mjenjac ponovo i zakaci se prsten koji drzi druk lezaj... kad skines mjenjac sve ces skontati.. nije neki problem postaviti ali to je greska majstora sto nije fino postavio jer kad se to fino zakaci jako male sanse su da spane jedino ako pukne ;)
 
Član
bio kod majstora i ponovo skidao mjenjac i nije bio dobro uklopio druk lezaj tj. neki prsten-osigurac, pa je sve ponovo postavio i sad je sve ok;:; hvala na odg
 
Član
Evo puno vas pozzz i imam par pitanja za svoju skodu feliciu 1.9 D 2001 (dizel) 47 kw

Ovako pri kretanju auto zatrese pogotovo kad je hladno a pogotovo da vise zatrese kad krenem u rikverc.

Prije 5 dana sam zamjenio 2 nosaca motora onaj dole ispod motora i jedan sa desne strane onaj ispod posude za antifriz..

Medjutim i poslije zamjene problemi su ostali isti s tim da su se skroz malo smanjlie vibracije...

Kada auto vozim u 2 ili 3 brzini a obrtaji mi budu na 1000 i 1300 auto pocne lagano da se cuna i rijesim to laganijom nogom na gas..

Auto nema nikakvi problema osim ovog,dobro vuce,malo trosi,kvacilo je ok mekano i sve,nista vise niti trese niti lupa samo ovaj problem,sad da li je moguce do tog treceg nosaca koji djeluje s polja ok ali unutra bog zna sta,mjenjac je ok nikakvih problema nemam s njim...

Ako mi mozete pomoci bio bih vam zahvalan.
 
Član
Meni je na civicu treslo , tj imo sam osjecaj da ce mi cijela tabla iskocit kad krenem s autom , pogotovo uzbrdo, i na kraju je bilo do lamele, neki su mi govorili da je korpa, ali ona je ostala ista. sad ne znam sta je kod tebe ali raspitaj se da nije slucajno lamela
 
Član
Ma meni nije toliko sto trese problem i nije toliko ali kad palim auto hoce motor da siskoci takodjer kad gasim cujem da motor ima lufta i malo ko zalupa,kvacilo normalno mekano normalno i odvaja i da vas pitam malo sam primjetio sad kad sam zamjenio ulje u motoru dosta mi se smanjila potrosnja goriva da li moze zamjena ulja uticati na to
 
edi86 je napisao(la):
Ma meni nije toliko sto trese problem i nije toliko ali kad palim auto hoce motor da siskoci takodjer kad gasim cujem da motor ima lufta i malo ko zalupa,kvacilo normalno mekano normalno i odvaja i da vas pitam malo sam primjetio sad kad sam zamjenio ulje u motoru dosta mi se smanjila potrosnja goriva da li moze zamjena ulja uticati na to

Provjeri sve nosace motora i mjenjaca, da se lako uviditi koji je propao. ;)
 
Član
znam da preko 80kw imaju plutajuci zamajac i da zna on otic i da auto trese kad se pali i gasi a meni se isto desavalo kad krecem al nedugo poslije tog sam morao set kvacila uzet. najbolje provjeri kod majstora al mislim da nema veze nosaci sa tim kad kreces sto trese i kad palis i gasis auto. pozzzz ako napravis javi nam sta je bilo;:;:;:
 
škode imaju glupo rješene križeve na unutarnjim zglobovima(uz getribu)ako se jedan od igličastih ležaja saspe onda ima trešnje prilikom polaženja i prilikom vožnje zato što poluosovina nije u centru pa to provjeri.
 
Top