Kupujem auto!! Savjet!

Kupujem auto!! Savjet!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ja ne znam zasto ova tema uopste,niko ne moze znat kakvo tebi auto odgovara,sad ce ti jedni reci kupi ovo,drugi ovo,i na kraju ces ti opet uradit po svom,onako kako mislis da treba,,tako da...;););)
 
BHT Ovisnik
uzmi u obzir vectru 2002+ ,limuzina,fina prostrana,veliki servis nije skup,jeftina za odrzavat,po meni ljepsa od golfa 4,a jeftina za odrzavat;)
 
Član
ovako u bosni ces ziviti...mislim imam duplo boljih auta od vw al znas bosanski mentalitet....golf je auto koje je na cijeni uvijek...zato sto se mene tice uzmes lijepog golfa mk4 highline za 6000 eura....ili vw borru....to ti je moja preporuka...od ostalih auta ja bih uzeo tu astru...barem po meni je ona najbolja...al uzmi i obzir bgm vw jer ipak ces to auto nekad prodati a zna se koje je auto skupo kao polovno...eto toliko od mene....:icon_smile:
 
BHT Ovisnik
al on uzima na povlasticu,sto znaci narednih 5 godina je nece prodati sigurno pa bih ja najprije astru 4 vrata il vectru cisto radi odrzavanje,jeftinija,a ni je ni to kadett pa da lako trune kao prije,mi smo ljetos uzeli jednu astru 1.7 tdci ovoj zeni sto sam od nje jettu uzeo,strasno je zahvalno auto,fino ide,a veliki servis nas izasao 500km;)
 
Član
al ove teme su najjace...
kupujem auto, pomozite...
i onda se otegne na 12 stranica interno prepucavanje sta je bolje, ja bih ovo ili ono...
Ako imas kes, snaci ces se vec nekako! Dovoljno materijala si dobio za novu nedoumicu, ja bih uzeo novi Kangoo, Mercedes E klasu iz 1998 koju mi drug nudi, mozda bih investirao u masinu za proizvodnju popirnih vreca i fiseka, ali to te ne zanima!
Nego, pouzdaj se samo u svoje misljenje jer ces na kraju ipak uzeti ono sto si zapravo i najpre hteo, potpuno nezavisno od postova i saveta ovde napisanih.
SRETNO!
 
Eh ovako dosta sam razmisljao i obilazio sa starcem auto pijace .... i zapalio sam se za Peugoet 307 i to bi uzeo motor 1.6HDI.... vani se može naći dobar uredan da nije udaran za nekih 4000-4500€ s tim da ima povrat novca za izvoz i da se skine malo cijena... tako da me to auto ovdje može izaći od 9000-9500KM... i da kupujem auto neke srednje klase poput ovog znaci ne treba mi ni previse prostora a bgm i da nije tijesno jer mi je starac invalid....

Razmisljao sam i o 2.0HDI ali je veca potrosnja po gradu i do 2l.... tako da se ustedit moze i na gorivu sa 1.6 ;)

Hvala vam na savjetima. aa da u opticaju su jos uvijek Fabia 1.9 TDI, i Octavia ako se naleti povoljna ocuvana.... Onda starac se zapalio malo i na Renault Scenic... izgleda kao dobra vozilica...

A ovi sto govore GOLF mk IV .... vani da uzmes utegnutog i da mu motor nije ubiven.. treba i do 5500€ sto prelazi moj budžet cak za 725€ ;) a mozes uzet rasutog.. sto mi se ne isplati...

Eto pucajte sad sa prijedlozima. Pomoglo mi je dosta postova ;)

I da jesu li pouzdani ovi HDI motori i takodje kakvi su ti SDI na fabiji.
 
Član
ma moje misljenje nepomisljaj na SDI bolje ide 1,4 TDI i to dosta,kupuj auto manje kubikaze ako ti nije auto za neki dalji put, npr POLO 1,4 TDI ILI FABIA PEUGEOT ili vec sta ti se svidja.
 
Član
Da se malo i ja ukljucim kad se vec zakuhalo :icon_smile:

Alfa 147, Alfa 146 2000/2001. godiste, Fiat Stilo...motore necu govoriti koje, sta god da izaberes dobro ces proci, zavisi sta ti treba :123:
 
a iz koje drzave si mislio uvoziti a ja ti ne bih preporucio da uzimas gdje vracaju jedino ako se to auto moze prodati i u njemackoj znaci da nije iskljucivo za export.Jer ti dileri sto se bave time prodaju ove za export zato sto ne smiju prodavati ih u toj zemlji iz nekog razloga neki kvar ili nesto tako je slucaj u njemackoj to sam se raspitao kad sam ja uzimao skoro.A stagod kupis bitno je da se tebi svidja ne moze niko potrefiti tvoj cejf i ono sto ti volis sto ti se svidja.Ako kupujes na strani po mogucnosti gledaj da je privatnik sto prodaje i normalno da je prvi vlasnik i da ima servisnu mada i nju cesto preprave...

evo jedan slucaj uz pomoc broja sasije mozes provjeriti kad je zadnji put auto bilo u servisu,slucaj otac bio u njemackoj pogledao pasata i dao mi broj sasije da provjerim kod rodjaka u nipexu.Auto bilo zadnji put u sevisu 2007 i presao 88000 a kad je otac gledao servisnu pise tacno da je 2007 pregledan al na 60000.....
 
Član
od ovih octaviu bi najprije,,al ja da kupujem golfa 4 ili boru bi bez razmisljanja,,jos ga je lako kasnije prodati a i dokazano auto,,ili peugot 307,,za te pare na povlasticu se moze auto dobro uzeti
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top