Kupujem auto!! Savjet!

Kupujem auto!! Savjet!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
E pozdrav raja, nisam bas aktivan puno zbog obaveza pa neznam od koga da trazim direktan savjet pa cu ovako.

Hocu da kupim auto u vrijednosti od 4000€ do 4500€, znaci uvoz jer imam povlasticu i oslobodjen sam carine i poreza.

Eh ovako zanima me koje auto, po mogucnosti da je sto mladje, da nije skupo odrzavanje i da su se pokazali kao dobra auta na cesti, da nisu mnogo kvarljiva.

Uglavnom pozeljno bi bilo da je dizel, mada ne bjezim ni od benzinca manje potrosnje.

Ja sam razmisljao o Skoda: Fabia i Octavia , Peugoet 406, Ford Fiesta, Opel Astra, Renault Clio i Laguna.

Eh sad svako vase misljenje, savjet i preporuke bi mi dobro dosle.

Uglavnom ne zurim se mnogo tek u januaru kupujem auto.

Pozdrav iz Tuzle :icon_question::icon_rolleyes:
 
Početnik
ako mislis na ovaj model Astre onda definitivno ja bi uzeo nju, od ovih svih sto si nabrojao...


2rgynh0.jpg
 
Ako ti je najbitnije da malo trosi i da je odrzavanje jeftino, a pritom da nemas nesto puno problema sto se tice kvarova, onda Skodu dizel.
 
Član
Astra..jos ako je GTC linija benzinac, perfekt...
Octavija 1,9 TDI bi ti dobra bila isto...

Moja dva aduta;)
 
Član
za 9000 - 10 000 hiljada maruna ces naci maldje malo auto koje je kupljeno u BiH koje ima oca majku i nije preslo milion kilometara i ne mora biti udarano auta iz uvoza mahom jesu. cjene odrzavanja svih mladjih auta su u 5 dkg tako da tu nema puno price a niti jedan servis nije jeftin pricamo o ovlastenim. moja preporuka naci fabiu benzinca solidno opremljenu 1,2 htp trocilindras i opleti
evo i zasto prijatelj uvezo juce p207 20hdi 2003g 150000 predjenih km napominjem da ima povlasticu platio ga vani 3500 eura a izaci ce ga oko 10000 km za te pare mogo uzeti auto sa duplo manjom kilometrazom i kudikamo ocuvanije a da ne pricamo o daljoj preprodaji
racunaj i to da je svako uvezeno auto macak u vreci i da moras uraditi veliki srevis koji nije jeftin cak ni sa djelovima koji nisu orginalni
sretno sta god da odlucis;)
 
Legend
moj prijedlog skoda fabia 1.9 TDi,jeftino odrzavanje,solidna potrosnja,a fino i povuce,SDI motor je isto veoma jefitn za odrzavanje,potrosnja nikakva ali zato malo slabije vuce,znam jer vozam istu,pa sad na tebi je da odlucis...
a sto se tice 1.2 benzinca i 1.4 TDi trocilindrasi cuo sam da ti motori se i nisu bas nesto pokazali,tako da ja ne bi razmisljao o toj opciji,pa sad ne znam na tebi je...
 
Član
Prvo skontaj koje bi ti auto vise odgovaralo, recimo fabia/octavia, razlika je ogromna, hehe barem u velicini i za duza putovanja/relacije oktavia daleko bolja... Isto i ova druga, clio, laguna... da li hoces manje auto ili nesto vece/komfornije... Ovi francuzi jesu udobni, ali nase ceste znaju im brzo doci, pa valja sredivati oko trapa, ovjesa.

Inace preporuka za oktaviju, dobra za nase ceste, nije skupa za odrzavat, a i ne kvare se nesto... A ako hoces fabiu, dizel 1.9 tdi leti, dok sdi trosi ko upaljac, mpi ne bi preporucio jer jednostavno trose vise...
 
Početnik
olensoner je napisao(la):
GTi_Freak je napisao(la):
olensoner je napisao(la):
@bravof za pare koje ovaj kupuje auto moze kupiti 2/3 te Astre...

4000-4500eur ne moze uopste uzet onu GTC sa slike[/u]

Mora da si slab iz matematike bio, nisam rekao dva-tri vec dvije trecine one astre:D

prijatelju citaj postove ,nisam tebi ni odgovorio...:icon_rolleyes:


ali svakako se ne bi s tobom slozio i tvojim trecinama...:icon_rolleyes:
 
BHT Ovisnik
astra GTC look 2006+
7000-8000€+
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/miniSearch.html?isSearchRequest=true&minPrice=&maxPrice=&minFirstRegistrationDate=2006-01-01&maxFirstRegistrationDate=&minMileage=&maxMileage=&ambitCountry=DE&zipcode=&export=NO_EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&__lp=209&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=19000&makeModelVariant1.modelId=5&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&siteId=GERMANY&negativeFeatures=EXPORT&customerIdsAsString=&doorCount=TWO_OR_THREE&lang=de
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top