Kupovina skutera Keeway RY6

Kupovina skutera Keeway RY6

Član
Pozdrav svima,

Došlo je vrijeme da promjenimo ovaj LBC skuter što imamo, i našao sam solidan skuter, Keeway RY6, 2013 godina, 2t 50cc. U saobraćajnoj stoji da ima 3kw, na pojedinim stranicama da ima 3.2kw. Skuter sam probao i nebo i zemlja je sa ovim što imam, odlučno čupa.

Interesuje me ima li neko iskustva sa ovim skuterom i je li zadovoljan? Interesuje me šta još pregledati? Ja sam ga provozao i jedino što znam je da baš dobro povlači. Malo škripi zadnja kočnica. I govori mi vlasnik da mu je fabrički skinuta blokada, što mi malo čudno, kao neka iz auspuha da je izvađena. To mi i ne smeta, najbitnije mi je da je dobar u brdu, da može krenuti kada se stane, što sa trenutnim LBC ne mogu.

Prešao je 5000km. Je li to puno? Koliko mogu preći 2t skuter? Cijeni ga 1300km. Da li je to realna cijena?

Svaki dodatni savjet je dobro došao. Hvala.
 
Član
Ja znam momka koji je presao 50 000 s tom markom samo 125cc, koristio ga za dostavu brze hrane. Za 50cc sam isto cuo da je dobar a ta kilometraza nije upce velika tek razradjen
 
Član
Po meni puno para za kineza da je i sa 0 kilometara, dodaj jos 2-3 stoje uzmi pravi skuter, gilera runner, nrg, aerox.. samo to gledaj i trazi.. jednom si eto imao kineza sto ti to treba opet, nemam nista protiv keeway-a jer svaka marka ima svog kupca ali vjeruj da ti sa skuterom godiste ne igra ulogu, neka je i 10 godina stariji od tog ali je marka prava..
 
Član
Hvala George na informaciji.

Elmire, kako će biti puno, kada je nov 2300km. Meni je bitno godište, jer opet znam da nije prevalio neke ogromne kilometre, ovaj je tek izašao iz garancije. Mislim da ljudi previše generalizuju kineske stvari. Nije sve kinesko smeće, postoje i kvalitetni kineski proizvodi. Keewey bi navodno trebao biti dobar, ali ipak sam htio i druga mišljenja da čujem. Da, tačno je da sam imao Kineza, tj. još uvijek je tu, ali ovaj je baš no-name, loš prenos ima (lanac), loš sa dijelovima, nema ništa recimo da se tuning uradi.
 
Član
Gledaj da ti kazem, vozim skutere punih 13 godina, sve marke sam skoro imao, zapravo sve sem aprilie ali haj talijan ko talijan, kupim kao svoj drugi skuter davno marku u robotu "qinqui" po kojem sam i nadimak dobio "djindji", placen nov 1250KM, ako vjerujes prvi servis uradjen na 13 000km dok su ostali ovi sto su uzeli kad i ja iz bh telecom-a presli po 500km,ljudi u servisu nisu vjerovali a ja se ko momcic zakleo da cu ga samo vozit dok ne stane, prodao ga nakon 2 god sa 27 hiljada, 3x servis uradjen u svim tim kilometrima, ali nisam ga tako reci gasio ljeti, nikad ni jedan sarafic na njemu nije bio odvrnut sto se tice masine, samo ulje mijenjao, uz brdo mene samog nikad nije mogao uzvuci, morao sam nogama malo "pomoci" ili ga gurati kraj sebe uz brdo upaljenog pod gasom.. i s tim svime hocu da ti kazem da sve zavisi na sta naletis.. ja cu ti dati savjet uopste ne gledaj godinu proizvodnje i kilometre, odrzavanje nije skupo a sad hvala bogu imas na svakom koraku skoro u svakom gradu i servis i dijelove za bilo koji skuter.. zelim ti svu srecu i da uzmes koji pozelis ali "mozda" ti na um padnem.. kod nas je grad malen i znam momaka koji imaju ili koji su imali keeway i niko nikad nije pofalio skuter vec su samo kudili i molili boga da izadje iz njihove avlije.. sebi uzimas opet odluci ali malo sam se eto potrudio da sta napisem i da promijenis mozda misljenje..
 
Član
Cijenim tvoje mišljenje, ali ga ne dijelim. Ti skuteri što ti pominješ su preskupi, svi su blizu 3000km a ja toliko nemam niti bi ikada dao toliko za skuter. Ja vidim da na forumima koji su isključivo za skutere dosta hvale Keeway, samo sam još dodatno htio čuti da li još neko ima iskustva sa njima i šta pregledati prilikom kupovine.
 
Član
Za 1300-1500 uzmes piaggio vespa, gilera, koji su sigurno bolji od tog. kazem ti is iskustva ;) imam vespi et2 50 sa kojom sam ja presao licno 75 000km a dok sam je ja dobio imala je oko 5000km sada trenutno ima 100 000km na satu sa istom masinom, samo potrosni materijali mijenjani, i sajla kilometar sajle, sajla gasa, sijalice, ostalo sve njeno... nikad reparirani kocioni cilindri, nasina, karburator, sasija nista zivo nije radjeno a vjeruj stvarno je nisam stedio ni sekunde dok sma bio klinac :D Ubijao je na svakom cosku, guma je poderala ne znam ni ja hahaha :D a taj keeway je dobar motor samo nisu nesto, vozio msa ih i recimo ja sam dosta agresivan vozac na motoru i vespom sam dooosta agresivan po krivinama i kad poslije nje sjednem na tog keeway-a u krivine kad pocnem ulaziti kako sa vespom idem vjeruj osjetim na tom kinezu gdje sasija dise pod nogama i nije mi bas siguran nekako ne mogu kao vespom, vespa je sva kruta i lezi super dok on ima mekanu sasiju... Isto kao i yugo i mercedes eto :)
Zaboravio sam napisati da su ima masine dbre mogu proci i do 15-20 000km ali ni blizu vespi recimo, karburatori se rastela recimo bez ikakvog razloga to sma primjetio kod njih, i magliti satovi, farovi pozute od sunca, i dosta su im plastike skripave i lako pucaju...
 
Član
Imao RY6, kupio ga novog 2010 i platio mislim oko 2300KM vozao jednu sezonu i prodao za 1600KM. Nije los u biti jer evo i danas se voza taj isti i kaze da nije imao problema niti je se ishabao, plastike i sl. Meni je samo smetao miris 2t i snaga.
Kasnije sam uzeo VX125 polovnu i :cool:
 
Član
E to mi treba, iskustvo iz prve ruke. Skuter uzimam za mlađeg brata, ja ću ponekada posuditi, a ni jedan nema A kategoriju tako da samo do 50ccm gledamo a i oni se trajno registruju.

RS TURBO, za ove pare što imam, takvih skutera nema.
 
Član
taj cvajtakt u f-actu ide super, vjerovatno je ista masina... ja sam kupio piaggio nrg za 1400KM u Sarajevu, uredan s papirima
http://www.olx.ba/artikal/5169920/piaggio-nrg-mc3-sport/
malo jos prekopaj pik, mada, trebao si trazit skuter prije 2 mjeseca, ja sam svoj u februaru kupio, u sezoni su bar 200KM skuplji
ovaj moj je slusao fino, presao 3000 za dva mjeseca (mart-maj) i onda ga odvezem jednom serviseru, nesto cacko oko karba, iako mu nisam rekao, zamijenio svjecicu pogresnom i izgori dihtung glave, zbog toga izbijao vodu na bocu...spakujem to sve, zamijenim svjecicu, zbog lose smjese svjecica riknula, izvadi mi zivce i prodam ga takvog za isto para :D u principu, tih kewayova imas sa 20000 na satu, nisu lose masine, a i meni licno najbolje izgledaju od svih kineza, al to je subjektivno
5000 je nista za masinu, ako je neko sipao kvalitetan dvotaktol, a ne onaj sto je 4-5KM po litri... ja sam svom sibao Ipone ulje, 25KM/litru i mirisalo na jagodu ahahaha
 
Član
Ma nećemo mi ni prelaziti neke ogromne kilometraže, nego sam čisto onako pitao da li je puno pošto uopšte nisam imao predstavu koliko prelaze. Ti si to povoljno našao, takav trenutno nema da valja po Sarajevu.

A ovaj Keeway baš atraktivno izgleda i svidio se bratu.
 
Član
ma ja bih kupio, ti skuteri, ako su ispravni, su 1000 i vise KM, a taj nije puno ni presao, ne bi trebalo bit kvarova...
 
Top