Kupovina novog ili polovnog automobila

Kupovina novog ili polovnog automobila

Član
Ovako nes se razmisljam na ljeto da zamijenim auto, eh sad tu je velika dilema.
Planiram da dam svoj automobil i nekih 15000 km, sto bi se uklopilo u nekih 21000 km. E sad dal cu dati svoj auto ili platiti ovako to jos nisam siguran.
Da li je bolje uzeti novi auto u ovoj cijeni sa predjenih 0 kilometara ili uzeti nekog polovnjaka starog 5-6 godina koji je prevalio sigurno nekih 150000-200000 km....

Moj izbor bi bio Polo 1.2 TSI koji sa pdv izadje 20800 km.

Volio bi da cujem misljenja ostalih clanova foruma ?
 
suvisno komentarisati,,,,,,, cuj novo iili polovno,,,,, ma polovno, ono je vec razradjeno, pregazilo boga i oca, derano i ko zna kako odrzavano, a novo, ma daj, ono stoji u salonu dugo, ne valja to nista,,,,,
 
Član
eeeeeeeee ja sam ti skeptican u vezi novih auta...daj mi 15-20k ja se opet zaletim za nesto bar 10god staro ako ne i vise.....jbg....valjda jer znam kakvih sve govana ima u tim novim autima...a kad ti dođe mali servis zaboli te glava a kad ti dođe veliki odma listas oglase da vidis koliko ti auto vrijedi.....
ljudi,ja sam svjestan da ne bi mogao voziti novi auto ni da ga dobijem na poklon.....nije da sam nezaposlen i na ivici siromastva ali znam da nebi....
apsurdno je to da kupis 15-20god staru krastu i provezes godinu dvije bez kvara...
a masa ljudi sa novim autima i skupim kvarovima.
2 god sam skoro svaki vikend putovao SLo-BiH....zaboli noga drzeci pun gas,ja promjenim pa lijevom nogom po gasu.....
a na slep sluzbama sam samo viđao ''nove'' aute....staro nista...i sto se pokvari popravi se u zaustavnoj traci :D
neznam....skeptik sam pa gotovo....

ajd sad nek me neko ubjedi da je onaj sepet koji je naveo nov bolji nego ovaj auto http://www.pik.ba/artikal/694118/golf-v/

nisam ja ljubitelj niti jednog niti drugog ali eto cisto da uporedimo.....
 
Član
-Suki- je napisao(la):
eeeeeeeee ja sam ti skeptican u vezi novih auta...daj mi 15-20k ja se opet zaletim za nesto bar 10god staro ako ne i vise.....jbg....valjda jer znam kakvih sve govana ima u tim novim autima...a kad ti dođe mali servis zaboli te glava a kad ti dođe veliki odma listas oglase da vidis koliko ti auto vrijedi.....
ljudi,ja sam svjestan da ne bi mogao voziti novi auto ni da ga dobijem na poklon.....nije da sam nezaposlen i na ivici siromastva ali znam da nebi....
apsurdno je to da kupis 15-20god staru krastu i provezes godinu dvije bez kvara...
a masa ljudi sa novim autima i skupim kvarovima.
2 god sam skoro svaki vikend putovao SLo-BiH....zaboli noga drzeci pun gas,ja promjenim pa lijevom nogom po gasu.....
a na slep sluzbama sam samo viđao ''nove'' aute....staro nista...i sto se pokvari popravi se u zaustavnoj traci :D
neznam....skeptik sam pa gotovo....

ajd sad nek me neko ubjedi da je onaj sepet koji je naveo nov bolji nego ovaj auto http://www.pik.ba/artikal/694118/golf-v/

nisam ja ljubitelj niti jednog niti drugog ali eto cisto da uporedimo.....



Potpis na kompletan post.

@smajke, haj' da hoces nesto polovno, vise klase, vece, nego bi da zamijenis jedan sepet drugim, nikakvog smisla ni rezona nema, ako hoces da bacis 10000 za 3 godine, ima puno zabavnijih nacina
 
Član
I ja sam sto se kaze za nekog polovnjaka, prvo sto dobijes dosta kvalitetniji auto za te pare, al stoji i ono O kilometara za nesto malo vise love...
Sepet jest al je nov....
 
Član
smajke je napisao(la):
I ja sam sto se kaze za nekog polovnjaka, prvo sto dobijes dosta kvalitetniji auto za te pare, al stoji i ono O kilometara za nesto malo vise love...
Sepet jest al je nov....

alo drug shvati ovo

kupis auto.... ''0''km
joj...super....
e onda se ti vozis,vozis vozis....i za 2-3 god imas hrpu kilometara,dva NEIZBJEZNA skupocijena redovna servisa iza sebe i 10000km manju vrijednost auta....pa zasto ne odma kupiti auto od nekog ko se vec tako zajebao......:icon_rolleyes:

znaci platio si ga 20000.....dao si za servise oko 2000 (lupam)

za 2 god vrijedi 10000..u minusu si oko 12000.....
znaci kostalo te 4000-6000km na 2-3god samo CEIF novog auta....gdje je kasko i neke neocekivane gluposti.....
 
Ja sam uvijek nesto za varijante polovnih, ali iz iskustva ti mogu reci da je novi Polo odlican autic, ne znam za taj 1.2 TSI, ali cesto vozam 1.4, sasvim solidno ide, taj 1.2TSI bi morao dosta dobro da ide. Uglavnom, kvalitetni materijali, lijep vani, lijep unutra, jedino ako ti je do kurcenja ili ako si krupan (pa ne mozes kako treba stati) ili ako imas para da izletis nekada i po par hiljada za servis, uzmi nesto starije, vece...
 
Član
zavisi sta se trazi od auta... ako se trazi pouzdano, ekonomicno, novo je novo... pa nisu ni servisi "skupi", sta das svakih 15k kilometara nekih 200-tinjak KM, na 30k nekih 500KM i vozi... a znas u kakvom je stanju auto i na cemu si... sa novim si miran i bez vecih troskova barem nekih 6 godina...

sta fali novom polu ili ako se trazi sa dvoja vrata pro ceed-u :icon_question:
a 1.2 je super motorcic za njega, pa kad se ugradjuje u dosta veca auta npr. yeti, a opet nije toliko ni tu trom...

i kod novog su moguci problemi, eto 90 i nesto % ih nema, ostalo, ako te potrefi... a kod polovnog ti je pola-pola, ako imas srece... uvijek bio i ostao macak u vreci
 
N

nenad

Sto ne pogledas nekog Opela i Chevroleta? Chevrolet Cruze je premocan, pocetna cijena je oko 23-24 000. Otidji do Granda pa malo pogledaj, jos malo se strpis, dodas koju hiljadu na to sto si mislio dati :)
 
Član
Moje misljenje je da sebi kupis novo auto ako ga vec mislis zadrzati za sebe a ako mislis da prodajes auto koji si kupio nakon 1 ili 2 god. da uzimas neko drugo onda sebi uzmi polovno :icon_smile:
 
Član
nenad je napisao(la):
Sto ne pogledas nekog Opela i Chevroleta? Chevrolet Cruze je premocan, pocetna cijena je oko 23-24 000. Otidji do Granda pa malo pogledaj, jos malo se strpis, dodas koju hiljadu na to sto si mislio dati :)

Potpis za cruze-a;)
 
Legend
takodjer ja sam za novo auto,normalno cim predjes 1 KM to auto je polovno i odmah gubis na njemu,ali znas da vozis novo auto,da ti nista ne lupka ne treska,i ako planiras uzeti pola,samo naprijed jer auto je extra,mada nisam nesto siguran za ta 1.2 motor ali eto.znaci,samo naprijed ;)
 
Top