Kupovina Golfa 4 1.6 16 ventila...

Kupovina Golfa 4 1.6 16 ventila...

Član
Zdravo raja razmisljam o kupovini ovog modela vasa iskustva,odrzavanje,servisi i tako te stvari negativno i pozitivno evo i thread s pika mozda neko i zna cija je iz Mostara je momak.
http://www.pik.ba/artikal/1329418/golf-4-1-6-16-v-061-386-490/#detaljno
 
Član
Ma kaze da nije nista al haj danas vjeruj ljudima kome da ga odvucem u okolini Mostara da se to sve lijepo provjeri i kilometraza i stanje motora.
 
Član
provjeri na tehnickom pregledu da li je tacna kilometraza,to se moze uraditi,jer prilikom svakog tehnickog upisuju kilometrazu,i pitaj da il je odrzavan u ovlastenom servisu ako jeste bar jednom uradjeno nesto kod njih opet je zavedena kilometraza.
 
Član
Kakav je za odrzavati mislim redovni servisi i te stvari i na sta trebam obratiti paznju posebno kod kupovine ako znas da me malo posavjetujes.
;)
 
Član
lov2: Ovo je benzinac, zašto bi bila mala kilometraža?

Moj pug je 2000 godina ima 140 000 na satu, škoda fabija tdi 2001 godina pa ima 125 000 km. Kilometraža nije vraćana jer je auto kupljeno novo 2001 godine.
 
sve je to moguce a i ja mislim da je ok ali ipak provjeri ;) budi miran i siguran ne kupujes lizalo :D

pogledaj dobro jel 16v onaj od 8v jeveci potrosac za razliku od tog ;)
 
Član
i kod mene je benzinac pa sam za malo manje od 4 godine presao 100 000 kilometara...
ne znam kakav je taj 1.4 za odrzavanje nit znam sta valja a sta ne valja,kod mene je malo skuplji golf za odrzavanje...
 
Legend
imao sam seata toleda sa ovim motorom, i mogu reci samo da je to ipak nejak motor za ovakva auta.. pogotovo pri vecim stepenima prenosa..
ne znam zasto, jel sto gotivim dizela, ili je nesto peto-deseto, uglavnom rijetko sam se kad odlucivao na preticanja, jer nisam bio siguran da ce povuci kako treba..

kako god, jos jednom razmisli da li je to motor za tebe, pogotovo kad ukljucis klimu, onda je katastrofa..

sa druge strane, jako jednostavan i jeftin za odrzavanje.. kao i svaki benzinac, moze te zezati lambda sonda ili ventil na usisu/izduvu, samo to provjeri.. sitnice ali su jako skupe cca 200€ +
 
Top