Kupnja BMW E46 330i

Kupnja BMW E46 330i

Član
Gradska potrosnja ti pise, ona se krece oko 13L po gradu mozda malo vise i naravno zavisi od tezine noge ali tu je negdje normalne voznje. Odrzavanje kao i svaki drugi e46 nije jeftino a nije ni skupo u odnosu na druga auta iste klase, ali i ne odlaze toliko dijelovi, naprijed su lafeti sa dvije kugle i jedan selen, neki kazu da to odlazi kod njih mada ja rijetko vidim da kome ode osim ako nije bizon pa gruha u rupe i vozi po makadamu kao na WRC-u, jedino u originalnih lafeta se ne mogu mijenjati kugle posebno nego se mora uzeti citav lafet, ali u zamjenskih lafeta se mogu kugle posebno mijenjati sto je dobro i nije toliko skupo... Nazad takodje pregledati trap da li je satran jer i nije bas jeftino kad ga treba raditi komplet ako je dotrajao...
Registracija u Bosni je racunaj oko 900+km bar ovdje na USK za auto koje je 3000 kubika i preko 210 konja...
 
Član
Ima brdo tema o kupovini e46-ice. Konkretno taj motor se i nije baš proslavio. Imaju mnogo problema sa ogromnom potrošnjom ulja, pod normalnim se smatra da popije i kilo na 1000 kilometara.
 
Super Moderator
Kad je sve ispravno nece toliko ulja trositi. Al uglavnom se ti motori ''pokvare'' kad ih pregriju jer im je boljka boca od rashladne tekucine pa cak i hladnjak a ne paze bas svi na to i kad ga pregriju onda je kasno jbg. Nece mu od 2-3 puta nista biti al vise puta i mora se rastavljati motor i raditi. Ne trosi puno, posebno sa manual mjenjacem, a dobro ide. Kugle se itekako znaju rasklapati ne moras voziti WRC :D al jbg svako auto se kvari. U biti kad ga kupujes tesko je za sat vremena to auto isprobati i sve provjeriti, moras ga par dana voziti da ti ukaze na neke mane koje sakriju ovi sto prodaju takav auto
 
Odličan izbor, nadam se da će izabrati očuvan primjerak sa ručnim mjenjačem.

Ja od kad sam kupio auto prije godinu dana još još ne prestajem dobivati pitanja poput ovog: "...pa zašto to, mogo si kupit za te pare Mercedesa 220 cdi sa 500000 km, ili 320 d sa 350000 km..." , sa sjebanim turbinama, diznama i ostalim bitnim komponentama, iako je moj BMW bio prešao samo 138000 km. Ali benzinac je, sotonska stvar . Ogromni minus .:D
 
BHT Ovisnik
ako je netko zainteresiran, ovaj ce biti za oko 2000€ u 8om mjesecu u mene, od rođaka je, prvi vlasnik, originalna kilometraza, auto je stvarno utegnut, osim sto je malo zagreban jer ga je prvo vozila njegova majka, postala senilna i on ga preuzeo, a ima jos auta, tako da je originalna kilometraza i sve. Iako nije FL , motor je noviji 2.2 sa 170ks kao u porschefan-a
http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=254277120

Ili ako tko hoce mog 318i 2003god plin prodati cu mu ga, da uzmem sebi ovoga :D
 
Član
Odličan izbor, nadam se da će izabrati očuvan primjerak sa ručnim mjenjačem.

Ja od kad sam kupio auto prije godinu dana još još ne prestajem dobivati pitanja poput ovog: "...pa zašto to, mogo si kupit za te pare Mercedesa 220 cdi sa 500000 km, ili 320 d sa 350000 km..." , sa sjebanim turbinama, diznama i ostalim bitnim komponentama, iako je moj BMW bio prešao samo 138000 km. Ali benzinac je, sotonska stvar . Ogromni minus .:D
Ocuvan primjerak sa SMG mjenjacom :D
 
Ljudi koji voze bmw-e najčešće žive u nekakvom svom svijetu; priča se otprilike vrti u smjeru da je to auto tenk, da se ne kvari, ono što se i pokvari - jeftino je itd...a to ništa nije tačno. Bmw star više od 5-6 godina ne bih nikom, ma ni svom najvećem dušmaninu, poželio. Ukratko to je vreća bez dna kad je riječ o bacanju para.
 
Član
To nije tacno,moj e39 je 98 godiste i nijedan jedini kvar nije bio da nisam ja kriv, stavise sta sam sa njim sve radio fakticki se nije ni kvario :)
 
Ljudi koji voze bmw-e najčešće žive u nekakvom svom svijetu; priča se otprilike vrti u smjeru da je to auto tenk, da se ne kvari, ono što se i pokvari - jeftino je itd...a to ništa nije tačno. Bmw star više od 5-6 godina ne bih nikom, ma ni svom najvećem dušmaninu, poželio. Ukratko to je vreća bez dna kad je riječ o bacanju para.

Ma koje je to auto koje je staro i izjebano i koje je za preporuku ???!!! Da si 100% siguran u tu preporuku. ?! Kolega, trčiš sa izjavama. Ili proširi tekst na sve polovnjake.

Više će izdržat moj BMW nego ijedan razjebani ili "skoro novi" (sa 200000 km) dizel bilo koje marke.
 
Član
Ljudi koji voze bmw-e najčešće žive u nekakvom svom svijetu; priča se otprilike vrti u smjeru da je to auto tenk, da se ne kvari, ono što se i pokvari - jeftino je itd...a to ništa nije tačno. Bmw star više od 5-6 godina ne bih nikom, ma ni svom najvećem dušmaninu, poželio. Ukratko to je vreća bez dna kad je riječ o bacanju para.
:banghead:
Sta procitah, ne mogu sebi doci.
 
Top