krav maga i russian systema

krav maga i russian systema

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ako nekoga zanima kako se odbraniti na ulici od ovih "mangupa" bez obzira jel ima kakvo oruzje ili ne moze doci u sportski klub Opstanak i nauciti dvije vojne vjestine krav maga i russian systema. ove dvije vjestine se ne odvajaju nego smo ih pomijesali pa se zajedno radi. pridje na ulici nakav idiot sa nozem u fazonu imas 2km i vi ga fino natjerate da onaj noz proguta. ovo nije sport dakle nema pravila i takmicenja nego cista samoodbrana na ulici i da se napadne ako treba. svak ziv ovo moze trenirati,ja licno imam diskus herniju i pred operacijom sam bio ali eto izvucem se bez operacije i pocnem ovo trenirati u februaru sa velikim oprezom i nikad me ledja nisu zabolila,a radim sve vjezbe kao i ostali. vrlo jednostavno za nauciti i vrlo lagano za primjeniti na ulici. nema veze ako vam je jedini trening bio sjedenje kod kuce i gledanje tv-a jer sam isti takav i odradim 5 sklekova i umrem:D . ovo mogu i cure trenirati bez problema.

prvi trening je besplatan dakle moze se doci vidjeti,probati pa ako se nekome svidi sljedeci trening ponese pare i pocne trenirati. pored sale imamo fudbalski teren koji smo dobili pa inace prije treninga odigramo koju lopte pa odemo trenirati. da se odma razumijemo na treningu nam ne trebaju neki mangupi koji ce doci i prosipati silu,na trening se dodje opusteno,zajebancija sa rajom,nauci se par finti i poraste vam samopouzdanje. mnogi ce reci "ma jebo to ba svak se zna saketati" ali to ulicarsko saketanje 1 na 1 sa mnom ko hoce i gdje hoce (cisto da vidimo sta je bolje,a ne da se fakat tucemo:D). ja nisam instruktor mada cu krajem septembra polagati za asistenta instruktora ali imamo 2 licencirana instruktora i jednu licenciranu instruktoricu i sa mnom ce jos 3 frajera polagati za 1. level instruktora. bit cemo licencirani od IKMI organizacije koja je najjaca na svijetu sto se krav maga tice. znamo dogovoriti subotom hodanje na planinu pa gore zajebencija po cijeli dan i nazad kuci.

pored ovoga ima zumba i aerobik pa ako hoce ko plesati ili se gibati moze i to:D

www.opstanak.net ako nekoga detaljnije zanima,imaju kontakt telefoni,a moze mene i na PM kontaktirati. Sala se nalazi na breci u skoli za gluhonjemu djecu.
 
Član
Bas sam neki dan gledao krav maga na netu i poteze malo i to, pa bokte razi pi.ku covjeku klipericom za nokte hahaha :lol: steta sto u mostaru nema, jer me bas zanima to da se znam u kafani odbranit a da ne prolijem pivu :cool:
 
Član
Poskupi su ti malo casovi...50 KM mjesecno...
inace odlicna vjestina... bio sam na par seminara...;)
 
Član
50KM ali 3 puta sedmicno po 2h. druga skola u Sarajevu sto ima daje 3h sedmicno,a cijena je 40-50KM cini mi se. ne pljujem drugi klub samo sam usporedbu napravio. znam da je u danasnjem vaktu 50KM puno ali sa obzirom na kolicinu sati sedmicno i da se dvije vjestine odma uce 50KM i nije toliko puno. neki su nam govorili da idemo i na 70KM mjesecno ali to bi vec bilo previse kad se skonta da je jebena situacija u drzavi. sad ovo citam pa ispade da ja imam zaradu od ovoga,a fakat nemam ni marke od ovoga jer i sam placam 50KM. ovaj instruktor je skupo platio svoje znanje pa normalno da nece to tek tako prenjeti na druge
 
Član
Shvatam ja to sve,ne govorim ja to nista. Moje licno misljenje je,da bi za ove uslove u kojima se nalazimo a i broj clanova povecao,idealna clanarina bila izmedju 35 i 40 KM...Al' dobro,to je samo moje misljenje...

Poredjenja radi, kad sam ja trenirao clanarina je bila 30KM..i u klubu je bilo dosta omladine, kad je dosla na 40 KM taj broj se prepolovio...
 
Član
znam ali eto nas sad ima 10-15 zavisi od obaveza kako ko moze doci,ali inace nas je oko 10 na treningu,a tek klub poceo raditi. instruktori su iz bivse Sfere,a kazem bivse posto Sfera vise ne radi.
 

MTR

Član
Krav maga je koliko znam vjestina razvijena u Izraelu za izraelske specijalne jedinice , ko su instruktori ? odakle su ? Mislim nemoj me shvatit pogresno al me interesuje gdje su dobili znanje ? Ta cijena nije velika s obzirom na steceno znanje kroz trening ipak je maga mocna i fizicki nezahtjevna a za protivnika u nekim slucajevima i smrtonosna .

Podsjeca me na Penchak Silat , da ti ne kvarim temu pogledaj video i reci jel slicno ;)

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=tUuTjD2XtbM&feature=related[/video]
 
Član
MTR je napisao(la):
Krav maga je koliko znam vjestina razvijena u Izraelu za izraelske specijalne jedinice , ko su instruktori ? odakle su ? Mislim nemoj me shvatit pogresno al me interesuje gdje su dobili znanje ? Ta cijena nije velika s obzirom na steceno znanje kroz trening ipak je maga mocna i fizicki nezahtjevna a za protivnika u nekim slucajevima i smrtonosna .

Podsjeca me na Penchak Silat , da ti ne kvarim temu pogledaj video i reci jel slicno ;)

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=tUuTjD2XtbM&feature=related[/video]


tacno da je razvijena u Izraelu za njihovu vojsku. instruktori su iz Sarajeva Ervin,Haris i Ana (ovo su licencirani). Ervin ce sad polagati za 3. level i kapap koja je cista vojska drugim rijecima uce vas kako ubiti covjeka,a ne odbraniti se i ovo je bas za vojsku,specijalce i tako to i ovo ne moze svako nauciti nego se moras dokazati bla bla bla... Haris je imao neku malo operaciju pa ako se uspije spremiti ide za 2. level,a Ana je 1 ili 2. level cini mi se. Uglavnom licencirani su od strane ovih http://www.ikmi-italia.com/ i tu ima ikmi in world tako nesta i ima bosna i hercegovina i svi licencirani treneri u BiH. ovi italijani sad opet dolaze kraj septembra i valjda me nece puno zajebavati oko licenciranja pa da i ja imam papir da sam lud:D. Ovo troje Ervin,Haris i Ana su sa Sasom Gluscem u Sferi radili ako ko zna sta je i gdje je bila sfera ali posto je Sasa zatvorio Ervin otvorio svoje i povukao Harisa i Anu. Ruska sistema u Sarajevu nema nigdje vise,cuo sam da Sasa opet pocinje nesta ali samo sistemu dok Opstanak mjesa krav maga i sistemu i majke mi ja se znam izgubiti na treningu jer ne znam vise koji udarac da upotrijebim,a ne zna se koji je mocniji:D. na stranici opstanka ima par klipova i slika sa treninga,a Ervin je u bijelom kimonu:D

ovaj frajer na klipu je ninja pravi:D i jeste slicno cak sta vise upratio sam neke poteze koje sam radio,a neke dobro znam,a za neke mi jos treba da vjezbam
 
Član
u ovoj drama bas heavy military shit , imam prijatelja koji radi za vojsku inace VP , kaze imao je 2 mjeseca obuku u njemackoj , tesko da je sta uspio pofatati treba mal te ne godine vjezbe za nesto savrseno
 
Član
naravno da treba dugo vjezbati pa da to odradis savrseno ali iskreno osnovne finte i ja znam,a treniram eto pola godine,cak sam pofato i neke jace finte koje su strasne
 
Početnik
Eh te borilacke vjestine gotivim , te samoodbrane ... Jos da to ima u Sanskom Mostu odlicno bi bilo ali nazalost .

Imam prijatelja koji trenira vec 7 mj kick-box iskreno kao da je svijet osvojio , dok mu nisam pokazao par fora nauceci ih preko youtuba :)
 
Krav maga je super stvar za samoodbranu, preporucujem ovima sto se boje navece hodati sami:D. Meni licno ne treba, jer sam veliki ljubitelj muay thai, tako da za ostale borilacke vjestine i nemam neke volje:cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top