Kompresor klime golf 4

Kompresor klime golf 4

Član
Pozdrav,imam problem na golfu 4 2003 god.
Težak mi je volan,pa sam išao prvo na optiku sve ok,zamjenim servo pumpu sve isto,vratim svoju-čovjek sve vratio kako treba,ali počelo je neko zvrckanje-zveketanje oko alternatora-uopšte oko tog remena.Odem u servis kaže lik remenica alternatora.Naručim se u isti servis ali u drugu poslovnicu s namjeom da zamjenim remenicu alternatora.Kažem da sam mjenjao servo pumpu zbog teškog volana,i da mi auto na leru malo otežano radi,te da sam bio kod njihovog mehaničara i da je rekao da je remenica alternatora otišla.Lik je uzeo da pregleda o čemu se radi,i ustanovio da je rječ o kompresoru klime,da on proizvodi taj zvuk-zveket.Nov dio košta 700-750 eura (original) polovan kaže da se kreće oko 150 eura,ali mi je predložio pa probam i reparirati ako se da reparirati u zavisnosti šta je otišlo.
Interesuje me da li je moguće da kompresor opterećuje i servo i motor jer je na istom remenu,jer od kako je počelo to zveketanje volan mi je postao lakši te da li se može kompresor reparirati. Pozz hvala na odg.
 
Član
Jest taj dobre cijene lupa :) kompresor klime kosta za golf 6 mozda 750 evra :) za 4 rku plafon 700km
 
Član
Ako do kompresora polovan mozes naci na otpadu od 120do200 KM,ali ipak otidji u neki servis i provjeri tacno do cega je,u sarajevu za klime je dobar Komel licno se uvjerio
 
Član
Ljetos na akciji tu kod nas u Jur Promu 350KM nov kompresor klime uzeo za četvorku.Pogledaj malo i nov nadji,oko 400KM se kreću
 
Član
Nije ni do alternatora niti do kompresora,otišao juče u servis,čovjek skinuto donju zaštitu motora i ustanovio da je servo pumpa otišla-pustila ulje i otišla remenica na pumpi te otišao španer i neki senzor ili šta već na njemu.Sve sam stavio novo izašlo 500 KM ,sad nema više zveckanja.
Ali i dalje imam problem što sad pumpa toliko zuji kad namotam i to je zujanje toliko jako da osjetim vibracije.Nikako mi nije jasno šta je,auto sam danas otjerao kod njega ponovo i rekao mi je da je nova pumpa ali nije oriđiđi te zbog toga toliko zuji,te da je sve ok i samo da vozim.Meni je to ne shvatljivo.
 
Član
Pa sta si platio 500km ako nije orginal. Ne smije ni da se cuje ni da trese. Pogledaj stanje ulja? Da nije uvalio los polovnjak? Nisi valjda morao spaner citav mjenjati? Na njemu se mjenja roler uspjesno. Sve u svemu mislim da si promasio majstora
 
Član
Ma nema veze,ne zalim dati na auto-nove djelove samo da se rješi kvar u ovom slučaju to zveketanje.
Pošto se to zveketanje zaustavilo i stavljeno sve novo,i dalje mi je volan kakav je i bio-težak,zanima me vaše mišljenje-da nije letva volana otišla.Nigdje ne gubi ulje sve je suvo ali jednostavno težak volan idalje. Pozz
 
Top