Koliko vam je glasno/tiho u autu?

Koliko vam je glasno/tiho u autu?

Član
Vjerujem da ste se mnogi pitali upravo ovo, pa evo preko besplatne aplikacije Sound Meter možete izmjeriti koliko vam je zaista glasno/tiho u autu. Evo da krenem od sebe: pri brzini od 80 km/h u petoj naravno bez ikakve muzike, ventilacije...varira između 65-66 dB što odgovara katergoriji ''Veoma glasno'' (npr. usisivač). Dakle nađite dobar ''komad'' puta i izmjerite u svom autu, sve ovako...80 km/h u petoj.....
Razlog je da baš vidimo razliku makar ovako između pojedinih proizvođača, da li je baš tolika razlika između proizvođača kako se to u narodu misli..opet makar ovako da vidimo, baš me zanima npr. između mog auta i golfa 3 ili golfa 2:D

link aplikacije: https://play.google.com/store/apps/details?id=kr.sira.sound
 
Član
Ala, u mene srednji lonac protocni i zadnji sportski protocni slicno "topu" fi 60 ulaz, i fi 50 cijevi na 1.6 motoru :cool: :lol: u mene bi bila XXXL veoma glasno :lol: ali na nizim obrtajima se i necuje bas :D ali opet po tome bi sigurno bilo glasno jer sam olaksao auto tako sto sam svu kompletnu unutarnju izolaciju izbacio van i dobro mu je skinulo masu :cool:
 
Član
Uuuj jbt to je kod tebe već opasno za zdravlje ..sama školjka na točkovima :lol: Nego i kod mene nema srednjeg lonca a pozadi je Remus i bez stiskanja gasa je neka normala, ali kad stisnem gas onda se čuje Remus.
 
Član
Pa i kod mene na leru je super zvuk stvarno bas extra :cool: onda u voznji je isto vise haman obican ali kad dodje u pod gas onda je zvuk auuuu :D a jbga pocupao svu izolaciju i nema nista i dobro je skinuto kila, ispod etisona onog originalnog odmah je lim :lol: u vratima, ispod konzole takodje sve povadjeno, i kako sma to skinuo auto se odiglo za haman 1cm :lol: ali opet nije glasan unutra toliko kad su zatvoreni prozori, a ni na vecim brzinama, mada bi na tom za decibele sigurno bilo XXXL :lol:
 
Član
Dok sam imao kocku, i slucajno slomim onaj nastavak sto ide iz zadnjeg lonca vani i uzmem tako da se vozam, i jednom s jaranom da se provozamo_On iza mene nije mogao da se vozi s otvorenim prozorima koliko je glasno bilo, a bgm i kod mene unutra.
 
Član
Skino sam aplikaciju samo još treba naći negdje fine ceste da se isproba,to je problem :lol:
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
kenox je napisao(la):
ali kad stisnem gas onda se čuje Remus.
Najljepsa pjesma ,nikako da dosadi :icon_biggrin:

Vala jest, ali...iako mi auto spada u ovu kategoriju ''veoma glasno'' ja nisam zadovoljan zvukom unutra tako da često prođem bezze kroz tunel ovdje blizu, ili dadnem prijatelju da prođe kraj mene onako žestoko samo da čujem :icon_smile:
tako da me često to ljuti i sumnjam u zvuk kad sam unutra, morat ću i neki dobarr sportski filter ubacit da onda bude baš ;)

@tibor987 Ma koliko god dobro zvučao :icon_smile:, jbg nije toliko dobro ni za uši...čuj me k'o doktor:lol:
 
Član
bas cu isprobati ovih dana pa javim ;)

a sto se tice zvuka motora, 80 u petoj... to je malo obrtaja skroz i kod mene se ne cuje bas nikako, samo malo kulturno bruji... zato ja 80 vozim u drugoj i trecoj :D
 
Član
sub3r je napisao(la):
bas cu isprobati ovih dana pa javim ;)

a sto se tice zvuka motora, 80 u petoj... to je malo obrtaja skroz i kod mene se ne cuje bas nikako, samo malo kulturno bruji... zato ja 80 vozim u drugoj i trecoj :D

Ma znam da je malo obrtaja, pošto mi je benzinac i ima Remus i ja volim da vozim oko 4000 i više obrtaja...tad počinje da pjeva..tek pročisti grlo hehe, nego eto ovo nekako normalne vožnje na našim cestama oko 80 km/h pa zato..
 
Super Moderator
Kod mene je do neki dan radio isto mustang bile mi one harmonike izgorile :D sad se ne cuje nikako skoro koliko god ga stisnes
A8 4.2 je u pitanju
 
Član
Fleksibilne cijevi progore i onda se cuje katastrofa, bar ovi prdavci a 4.2 ne znam kako se cuje :lol:
 
Top