Koliko vam brzo ide auto ..top speed ?

Koliko vam brzo ide auto ..top speed ?

Član
MTR je napisao(la):
Za ovog sa Bravom od 105 KS , brate ja je 2002-2003 vozio , imala na satu oko 50000 km i najvise sto je mogla odapet je 180 km/h , Passat 1,9 TDI ( PD ) od 115 KS poslije njega jedva 200 ( isto mala kilometraza ) , sve preko 185-190 patnja nevidjena , poslije toga Passat 2,5 TDI jedva 220 , ko da zvucni zid probijas , S Klasa sa 250 KS sve preko 230 km/h mucenje , i da ne nabrajam dalje , lako je navuc 160-170-180 ali poslije toga vam treba Boneville ravnica od 40 kilometara da se navlaci brzina osim u slucaju da imate auto sa 500+ konja

zato molim bez nebuloza tipa 1,1 motor sa 45 kW ide 170 km/h , jest al u drugoj dimenziji dje se umjesto zraka atmosferom krece helijum

Tako je MTR,ok taho kod nekih auta stvarno pretjeruje a ne da ljudi LAZU,to sam se i sam uvjerio ali problem je sto ljudi odbijaju povjerovati da to nije realna brzina i vjeruju da je taho je realan a podaci na netu su bulshit.Pa dajte ljudi samo totalni panj za automobile moze povjerovati da auto od 100 ks ide 220 kmh iako ih dosta ispise to na tahu,i to mahom novi auti to naglasavam.
 
Član
Ja sam se jednim kolegom vozio 190 u Fiat Marea, JTD 105ks. Tako je na tahu bilo, nisam gledao po GPS. 99 godište, 180k prešao.

Moja 206-ica 1.4 75ks benzinac je mogla 175 po tahu, isto ne znam GPS, a 307 HDI 110ks sam 195 po tahu. Koliko sam čitao prethodne komentare, svašta utiče na krajnju brzinu, samo mi bezveze da auto 35ks jače može samo 20 na sat više.
 
Član
mara- je napisao(la):
Ja sam se jednim kolegom vozio 190 u Fiat Marea, JTD 105ks. Tako je na tahu bilo, nisam gledao po GPS. 99 godište, 180k prešao.

Moja 206-ica 1.4 75ks benzinac je mogla 175 po tahu, isto ne znam GPS, a 307 HDI 110ks sam 195 po tahu. Koliko sam čitao prethodne komentare, svašta utiče na krajnju brzinu, samo mi bezveze da auto 35ks jače može samo 20 na sat više.

Ovo je sve sigurno tačno i po GPS-u.;)
 
Član
Saxo vts, najvise 200 al sad planiram neki sportski antifriz:D staviti pa bi trebao dirnuti 230 :icon_eek:
 
Član
mara- je napisao(la):
samo mi bezveze da auto 35ks jače može samo 20 na sat više.
Da otprilike je tako.Na istu sasiju ravno 9 puta treba povecati snagu motora da bi dobio dvostruko vecu brzinu i otprilike 30 ks za 20 kmh vise,sa povecanjem brzine otpor drasticno raste pa vece povecanje snage motora donosi sve manju dobit.Npr golf 2 od 112 i 139 ks imaju 15-18 kmh razliku u top speedu,otprilike .


Oko 200 ks potrebno je za 240kmh,oko 400 ks potrebno je za 300 kmh ,oko 1000 ks za 400 kmh, otprilike
 
Super Moderator
Al sta meni vrijedi recimo da cipujem c klasu sa 170 na 200 konja recimo kad je sad na top speed-u u crvenom, a nemam sestu brzinu. Znam da remapom moze vise u obrtaje al nista nisam napravio s tim
 
Član
Ma dobit ces na zivosti auta i ubrzanju a na bitno veci top speed jos uz ostanak istog mjenjaca zaboravi .
 
Super Moderator
Ma znam da cu dobiti na zivosti :D al posto je tema top speed i raspravlja se o dodatnim konjima koliko uticu na brzinu pa sam samo naveo primjer da ako dodam 30 konja ne dobijem nista od toga :D i nije mi toliko ni bitan dosta 225 a jos bitnije da veoma brzo dodje do njih
 
Član
tako jednom lik prica da mercedes c klasa mislim bila sa 116 ks, i kaze ide 250 lagano, moze jos...jedan drugi potvrdjuje, ja reko to u slobodnom padu mozda..i nemos ih ubjedit, 250 ide ko iz picke..
realno bravo/brava 1.6 je oko 185 km /h deklarisana, iako po satu vecina nabije 200-210...jedino ako nije stavljena turbina, kompletan izduv, radjen motor, remap na 160ks :icon_biggrin:
 
250 :icon_eek::icon_eek: Takvim samo cestitam i napravim facu kao da sam povjerovao :lol::lol:

C180 122KS LPG, 200 sitno nesto preko 2,3 na auto putu, imao sam i sliku ali se zagubila negdje, a okonja E320 CDI, 205 kroz Blazevac, i nije mu muka, moze jos, ali nisam jos bio u prilici da ga testiram:icon_smile:
 
Zastava 101 88"god normalno izvadjen 1.1 motor i stavljen 1.6 16v(Lancia) motor sa 120ks, stepen kompresije 10,5 ,sve je na novo radjeno ovjes itd itd, znaci sve, auto je zver znaći ide ko ludo :D, ubrzanje od 0-100km/h je za jedno 9-10 sec, a max sam ga vozio 165-170km/h, ali jbg još malo pa prodam moja želja je ostvarena :D pozz a evo slika probna vožnja nakon prvog paljenja :D
353cvoy.jpg
 
Član
Koji pakleni stojadin ;) top speed mu nije vrlina a sto se tice ubrzanja do 100km ja mislim da bi to cak trebalo biti i bolje.
 
Član
allroad je napisao(la):
Ma znam da cu dobiti na zivosti :D al posto je tema top speed i raspravlja se o dodatnim konjima koliko uticu na brzinu pa sam samo naveo primjer da ako dodam 30 konja ne dobijem nista od toga :D i nije mi toliko ni bitan dosta 225 a jos bitnije da veoma brzo dodje do njih
dobiješ +10 do 15km plafon..samo je razlika u vremenu..koliko brzo dođeš do njih.
Za sve ove preinake i nabijanje top speeda..trebalo bi i getribu promijenit :D

Moj škodilak je s 90ks išao 190..jedanput je na blagoj nizbrdici dosegao i 195 čak

..s čipom od +22kw..ide do 205-210..cca svakih 100 okretaja ide za 5km+
auto se na top speedu kao stock vrtio na 4000=190..sad se zavrti do 4300 i to je 205.
Jedanput mi je uspilo na nizbrdici dobit 4500 i 215..ali to je filing ko da se voziš na daski s kuglagerima..i da će se sve raspast :D + čim je došla ravna šnita..sam je usporio na na 210...205
Sa gps..izmjereno 202 km/h i to je plafon (na 15") na 17" najviše dosad je bilo malo ispod 200 po celeru.


Neki su s drugim IC-em, cat off-om,filterom,ovim onim i šta ti ja znam šta su još promijenili izvukli i 140ks sa 90ks stock na 1.9tdi...ali top speed na toj getribi je i dalje bio 210km/h :D

mene prošlo...tu i tam poklopim..a ni nejde više autić ko prije..a i nema potrebe

bitno da ova tema..živi :cool:

ajd..peglajte dalje..došla zima pa su konji živnuli :lol:
 
Top