Koliko tačno navigacija mjeri brzinu

Koliko tačno navigacija mjeri brzinu

Član
Da li neko zna koliko tačno Vivax navigacija pokazvia brzinu kretanja vozila,
ja sam bio posudio jednu od prijatelja i kad idem 100kmh ona pokaziva 90 :icon_question: jel to tačno šta mislite ,
fabia je nova sad kolko mi laže sat neznam al me zanima :icon_biggrin:
 
BHT Ovisnik
moguce da laze,al toliko sumnjam,meni garmin na mobu pokazue da laze oko 5-10km/h
http://img840.imageshack.us/img840/3154/copyofimg0411a.jpg

maloprije cijelim putem mi radila u sanderu ,pri 80 pokazuje oko 75km/h ,probati cu jednom i u nekom novijem boljem pa bas da vidim
 
Član
Deklarisana preciznost merenja brzine kod Garmin GPS prijemnika je 0.05m/sec što je 0.18km/h pri konstantnoj brzini.
nije sigurno neka razlika ni sa tom navigacijom, jer sve je to preko satelita

a moguce da ti laze toliko ;)
 
Član
na svakom satu u autu fabrika je morala da napravi da laze zbog sigurnosti, fabricki sat laze 10% znaci ako ides 100 kmh ides u stvari 90kmh ili ako ides 80 onda je to 72 itd...
brzina sa navigacije ti je tacna ali ne na mobitelu nego prava navigacija ova na mob-u je prespora...
npr. kad ti radar ocitava brzinu on ti ocitava stvarnu brzinu to jest kao ona sa navigacije ne sa sata iz auta ;)
 
Član
Sigurno laze manje nego satovi u autima koji lazu i po 30 kmh u top spedu,obicno toliko vise pokazuju.

Trozic je napisao(la):
Da li neko zna koliko tačno Vivax navigacija pokazvia brzinu kretanja vozila,
ja sam bio posudio jednu od prijatelja i kad idem 100kmh ona pokaziva 90 :icon_question: jel to tačno šta mislite ,
fabia je nova sad kolko mi laže sat neznam al me zanima :icon_biggrin:
Nema veze sto je Fabia nova kod novih auta sat laze cak i vise nego kod starih i laze konstantno vec od 50ak kmh.
 
Član
u sustini kod navigacije najvise zavisi od "brzine" komunikacije sa satelitom... preko moba i ovi kinezi su sporiji od kvalietnijih navigacija... poslije radara, sa navigacijom ces opet najtacniju brzinu dobit... a svaki sat laze, bez obzira bilo novo il staro auto... sto vise cajger pokazuje, u sustini pocinje vise da laze...
 
Član
ja mislim da ipak sat laze da nelaze GPS jer kod mene auto konstanto prema telefonu laze 3-4 kmh, a kod druga u opel astri poklapa se 100% a ja i on kad poredimo razlika oko 4 kmh i tako uvijek, zato kazem da mislim ipak da laze sat u autu.
 
Top